marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

OKEY    154

Rozmawiałem z pośrednikiem to mowil że wali pszenica z Ukrainy po 400zł. a jemu odbiorcy przedłożyli płatności z 30 do 60 dni. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zombi330    49

jeśli faktycznie wali ta pszenica  z Ukrainy po 400 zł za1t ( oczywiście w ramach jakże politycznie poprawnej bratniej pomocy dla uciemiężonego narodu) to chłopy nie lepiej faktycznie za przeproszeniem d*py sobie rolnictwem w tej Polsce nie zawracać, ogrodnictwem i badylarstwem zresztą też ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

w tym kraju rolnictwo to hazard, nic wiecej

Edytowano przez ventador

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zombi330    49

tak rolnictwo się skończyło teraz to jest jakiś biohazard... a rolnik to jednoręki bandyta... czyli upraw, posiej, pilnuj i zbierz bo to taka emocjonująca gra a nuż raz na 5 lat wyjdziesz na swoje   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Głosy niezadowolenia. To który pierwszy sprzedaje z was ziemię póki jeszcze ma jakąś wartość? Ja chętnie kupię.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Wykup najpierw okoliczną ziemię i dopiero szukaj w całym kraju - taka mała rada żebyś z poznaniakiem nie jeździł po 300 km .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zombi330    49

Są tacy co włażą na szczyty gór albo latają czy  skaczą na jakieś lichej gumie z tej góry a my tylko se pole obsiejem "kfalifikatem" ofkos, polifoski nawalim  i patrz jakie emocje toż nawet lepsze od tych sportów ekstremalnych bo nigdy nie wiadomo co z tego wyjdzie, czy ktoś to kupi i za ile no i kiedy kasa wpłynie.  Gospodarka to przeca nie zwykła praca jak w biurze, na poczcie czy w fabryce, o nie to coś całkim innego,  to jest takie nasze hobby a hobby rzecz święta bo oznacza, że człek robi to co lubi i umie najlepiej. Przy tym człek nigdy nie jest sam jak palec bo ojego los dba nasz dymokratyczny i troskliwy rząd, nasz pan kochany minister/poeta od kołchozictwa postępowego i cała armia urzędników z wszelkiej maści agencyi nie towarzyskich uchowaj boże tylko peseylowskich czyli swoje chłopy.  Oni zawsze tacy zatroskani losem chłopstwa, oni takich słów i pargrafów potrafią użyć, że człowiek poczciwy od pługa oderwany ni w ząb nie zrozumie o co kaman albo na opak ale za to aż w pięty pójdzie. Ale jak mawiają bogaci i syci co po co narzekać, precz z malkontenctwem, trzeba się cieszyć i radować, toż my tyż europa i co dzień w radio mówią jak to nasza pozycyja w niej rośnie, także już chyba niedługo tacy nimcy czy holindrzy będą nam buty całować bo bez przerwy ino rośnie. Zresztą jakby było u nas tak przewidywalnie, normalnie i stabilnie, zero reform, stabilna praca i wysoka płaca a PKB by prawie nie rosło to co chyba dobrze by nie było?  A nasi wielcy ekonomiści i inne eksperty z koziej trąbki ino cięgim by wyli jak te wilcy,  że trzeba restukturyzować, stopy obcinać czy odwrotnie a może wysłać gdzieś petycje o pożyczkę, coś wyprzedać z majątku narodowego czy zamknąć połowę kopalni, tą drugą co jeszcze jakimś cudem i nie wiadomo po co fedruje bo pierwszą już dawno zamknęli.   Co na zach. zabija ludzi, na pewno nie Putin bo on wg nich tylko chwilowo sfiksował i jak tylko pozyska przestrzeń życiową to trzeba szybko go zaprosić na salony bo biznes to biznes.  Tam ludzi katrupi zwykła rutyna i nuda jak sto diabłów bo tam o zgrozo jak sieją to już wiedzą za ile sprzedadzą i czy im to będzie się opłacało czy może lepiej nadwyżki  kasy w co innego zainwestować np obligacje, forex cośkolwiek to by nie było.  Łot  to dopiero zabójcza nuda i flaki z olejem bo adrenalinka nic a nic nie skacze i ot tego zgnuśnieć można. No tyko dziwota bierze, że jakoś im do nas im się nie spieszy tylko lecą głupole na jakąś Teneryfe czy inną Majorkę emocyjek szukać a może nie wiedzą jak u nas jest fajnie i ciekawie, pewnie nie bo dla nich to tu białe niedźwiadki już hasają.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuzaj63    45

Rozmawiałem z pośrednikiem to mowil że wali pszenica z Ukrainy po 400zł. a jemu odbiorcy przedłożyli płatności z 30 do 60 dni. 

A cóż ma powiedzieć? :)Gra psychologiczna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

pawelol111 - czemu jesteś taki żałosny? Znasz historie opowiadane, a możesz je zweryfikować?Ty nawet czasów pieluchy tetrowej nie pamiętasz, a śmiesz się wypowiadać na temat partyzantów? Kto daje Ci prawo pluć na Polskę i Polaków? Jeszce zacznij powielać głos Bartoszewskiego, Szczuki, Kutza, jak to nasi mordowali i kapowali. Acha no i jeszcze przytaknij, że to Polska jest winna wybuchu IIWŚ.

Zapytam - czy w związku z niechęcią do polskiej myśli technicznej, wrogim nastawieniem do Polaków walczących za wolną Polskę, którzy byli mordowani najpierw przez Niemców (nie przez nazistów, jak to sobie obecnie ładnie tłumaczą), a po wojnie przez komunistów, wybrałeś sobie polską żonę? Po co w ogóle wmieszałeś tak drażliwy temat? Czy mało Ci ciągłego skłócania narodu w głównych mediach i partiach politycznych?

 

Co Ty za przeproszeniem pieprzysz. Pawelol111 napisał samą prawdę potwierdzam jego słowa w 100 % dziadek i nie tylko opowiadał mi nie raz jak to "nasi" czyli AK rozkradali co sie dało grabili tak samo jak i partyzanci moze nie kazdy taki był ale nie ma co sie okłamywać że tak nie było zabierali za darmo konie świnie a jak nie to śmierć. Walczyli fakt chwała im za to ale taka jest prawda i nie można tego puszczać w niepamięć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Dziś  dostałem ofertę na  pszenice  paszową odbiór  z podwórka  i kasa  do ręki 640 netto/tona ale chyba będę  czekać jeszcze ...może  coś  w  górę  pójdzie -_-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

no i drugi telefon miałem dzisiaj, tym razem..660 zł netto/tona....odbiór z podwórka,to pytam gdzie  ta  pszenica  za 400 z Ukrainy? :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

no i drugi telefon miałem dzisiaj, tym razem..660 zł netto/tona....odbiór z podwórka,to pytam gdzie  ta  pszenica  za 400 z Ukrainy? :blink:

 

jakei wojewodztwo ? to hyba duzo masz tej pszenicy ze do cb dzwonia po pszenice i jaka firma ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

no i drugi telefon miałem dzisiaj, tym razem..660 zł netto/tona....odbiór z podwórka,to pytam gdzie  ta  pszenica  za 400 z Ukrainy? :blink:

za paszówkę? któż złożył taką propozycję? zasadniczo pszenica paszowa jest średnio ponad 100zł/t tańsza od konsumpcyjnej, a jeszcze w pt konsumpcja 12,5% była po 650zł/t i to dalej na północ; dzisiaj na matif dalsze wzrosty - przydałaby się już lekka korekta na potwierdzenie odwrócenia trendu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareczek525    25

już za pszenicę paszową 660 netto , dawaj tego kupca oddam za tyle konsumpcyjną , nie wiem czemu ludzie takie głupoty piszą skoro po 540 p paszowej w bród

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

no i drugi telefon miałem dzisiaj, tym razem..660 zł netto/tona....odbiór z podwórka,to pytam gdzie  ta  pszenica  za 400 z Ukrainy? :blink:

ale to cena za 2-3 worki? bo raczej nie za patelnie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

zastanawia się ktoś nad sprzedażą teraz rzepaku? Bo coś mi to dziwnie wygląda że w ciągu paru dni poszedł kilkanaście euro do góry i żeby się nie okazało, że za parę dni tak samo szybko zjedzie. Mi to wszystko zaczyna wyglądać na spekulacje, a jak wiadomo ta się szybko może skończyć. Poprostu nie ma jakiś merytorycznych przesłanek aby tak szybko ceny rosły. Co najwyżej to, że rolnicy poprostu trzymają i nie sprzedają i tym samym ceny rosną ale jak to ruszy to może być powtórka sprzed 2 tyg

Edytowano przez grego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

nie za dwa worki a za  ilości samochodowe(20ton), dzwoniły dwie rożne  mieszalnie z dolnego śląska sam jestem w szoku ,twierdzą  ze  mają  pełne  magazyny ale  kupują  na  bieżąco -nikt wierzyć  nie  musi oczywiście a ja nie mam powodu żeby  pisać  nieprawdę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1524

jakei wojewodztwo ? to hyba duzo masz tej pszenicy ze do cb dzwonia po pszenice i jaka firma ?

 

 

kolego, jak chciałem sprzedać pszenżyto, to u nas proponowali mi 460 netto, a jak zadzwoniłem do skupu w wielkopolsce to powiedzieli mi 560 netto... coś tu jest nie tak chyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

w żniwa było 670 netto za konsumpcję i za tyle coś mogę odwieść. Ale żeby w tej chwili ktoś za paszówkę dawał wiecej jak za konsumpcję i to przy pełnych magazynach to chyba jakiś wariat

Edytowano przez grego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj