marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
OKEY    154

Na zachodzie europu żyło się żyje i będzie żyło się lepiej i o jakim gonieniu europy mowa. przecież oni przyjęli nas nie po to aby zrobić nam lepiej tylko sobie.

@Zombi ma razje tylko jego wypowiedź dotyczy ogólnych trędów a nie naszego mało ważnego zaścianka. Dla tych którzy nami rządzą nasze życie to abstrakcja.

Wszystkie działanie polityków maja jakiś cel tylko że większość ludzi nie ma zielonego pojęcia jaki, jeśli ktoś kumaty dojdzie do sedna sprawy i zacznie o tym mówić to albo uważany jest za szarlatana  szerzącego  teorie spiskowe albo dopada go seryjny samobójca.

W większości przypadków świat rolnika niestety zaczyna i kończy sie na polu. Jak zboze jest drogie to kupi sobie nowego JD a jak tanie to poklnie na czym świat stoi ale i tak dalej robi to do czego został stworzony czyli do orania ziemi. I nasze dzieci , wnuki nadal bąda to robic tylko już nie długo jako parobki u właścicieli ziemskich czy w korporacjach. Ale jak większość myśli ze unia taka dobra i za darmo rozdaje kase w postaci dopłat czy dotacji to nasza przyszłość jest przesadzona.

Tylko nie piszcze ze no tak to spróbuj zyc i konkurować z zachodem bez dotacji . Tak tylko że my nie jesteśmy pępkiem świata i wszyscy rolnicy w europie są dymani tylko każdy kraj jest na innym etapie cywilizacyjnym i jest dymany na tyle na ile jego społeczeństwo pozwoli. Paradoksalnie pieniądze które dostajemy z unii napędzają zachodnie gospodarki a nie nasze , my jesteśmy jedynie coraz bardziej zadłużeni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

Ja nie mam kredytu, a ostatni był brany 9 lat temu 7000 zł na pół roku. Także moja gospodarka samowystarczalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Masz masz zadłużenie Ty i każdy inny mieszkaniec tego kraju ma do splaty ponad 27tyś zł.  :)

No ale przecież oficjalnie Unia tylko nam daje a nie zabiera .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajgon    12

Ostatni raz taka cena była w kwietniu 2010r. Konsumpcja była jak dobrz pamiętam na poziomie 480 zł, a potem przyszło odbicie. Ani Unia, ani Polski rząd nic nie ma do kupowania ziemi po 50 tyś. albo i drożej i nowych fendtów na 50-60 ha. Każdy musi myśleć. Nikt nie zrobi tego za niego. Jak ktoś myśli, że przyjdzie do rolnika Sawicki i na kolanach będzie prosił żeby nie kupował piachu za 30-40tyś to źle myślał. Ja się nie przejmuje. Zboże co prawda tej jesieni nie dostało NPK przedsiewnie, ale raz na jakiś czas można sobie na to pozwolić. Wcześniej czy później przyjdzie wzrost cen. Zboże zacznę sprzedawać gdzieś w grudniu. Cen co prawda rewelacyjnych nie będzie, ale przeżyję bez problemu. Na wiosnę planuję nawet niedużą inwestycję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Co Ty Krassus pieprzysz o jakiejś 100% marży ? po ile musiał by być kwintal pszenicy ażeby mieć 100% jak to mówisz marży-chociaż takiej kategorii ekonomicznej w rolnictwie nie ma .Czy wg Ciebie przy cenie 54 złote za kwintal zostaje jeszcze 20% marży-(chyba dochodu)-coś mi się wydaje,że przy tej cenie mamy ewidentną STRATĘ.

 

Jak to nie ma czegoś takiego jak marża? Powietrzem żyjesz, że bez marży sprzedajesz. A liczyłeś w ogóle koszty czy tak strzelasz? Bo przy obecnych cenach i plonach, u mnie marża wyniesie ok. 50% na pszenicy (plon. ok 7 ton/ha, cena to 600 netto/t w okolicznym skupie)


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

łooo, dobre :D

zarobic 50% na pszenicy w tym roku :blink:

kurcze inwestujesz 100tys a po roku masz 150tys i na co zapomogi z unii ? ;)

Edytowano przez ventador

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak to nie ma czegoś takiego jak marża? Powietrzem żyjesz, że bez marży sprzedajesz. A liczyłeś w ogóle koszty czy tak strzelasz? Bo przy obecnych cenach i plonach, u mnie marża wyniesie ok. 50% na pszenicy (plon. ok 7 ton/ha, cena to 600 netto/t w okolicznym skupie)

Czy mógłbyś z grubsza zdefiniowac koszty uprawy tej pszenicy ,by nikt nie psądził Cię, ze rownież strzelasz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Polifoska 200kg -  360 zł, saletra 400kg 480zł, materiał siewny po odliczeniu zwrotu 220zł, wapno 100zł, od zielska oprysk 150zł, fungicydy 200zł, skracanie 50zł, odżywka 50zł, Koszty bez paliwa i amortyzacji wynoszą ok 1600zł do tego ok 80 l paliwa x 5 zł = 400zł. 2 tys + amortyzacja, zawiezienie do skupu, koszty przechowywania itp. Amortyzacja kombajnu to ok 100zł, elementy robocze 200zł, amortyzacja ciągnika 100zł i żebyś nie wiem jak liczył to 50/50 nie zostanie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

może kolega ma jakiś nowy kalkulator i szerzy tutaj nową matematykę :P te kalkulacje co kolega wymienił wyżej na 7 ton/ha raczej nie wystarczą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A przy załozeniu że zostanie te wyimaginowane 2 tys zl i że ci rok bedzie te 7 ton z ha , okaze się że srednie gospodarstwo w Polsce jaich jest 90% ma dochód nie większy jak 25 tyś zł rocznie , co przy standartowej rodzinie 2+2 daje nieco ponad 500  zł na osobę.miesięcznie.

Zaiste ,suma warta zainteresowania fiskusa.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Można znaleźć w necie kalkulacje robione przez izby czy ODRy i raczej wychodzi im cyfra bliska zeru . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Kalkulacja na ten rok. Na 7 t wystarczy a dlaczego? Założyłem urodzaj jak w tym roku i ziemię w bardzo dobrej kulturze rolnej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

@krassus piszesz na zachodzie europy inaczej myślą niż my. Miałem kontakt z angielskimi rolnikami i powiem ci że nie różnią się wcale od nas. Robią poprostu swoje doja krowy i robią w polu. Różnią się tylko tym że jak coś wyprodukują to dostają zawsze więcej niż my i dopłaty są tam 3 razy wyższe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Holenderscy rolnicy też  się  niczym  nie  różnią  w  sposobie  myślenia od polskich! Nie wiem dlaczego ciągle  u nas  panują  dziwne stereotypy na  temat zachodniego rolnictwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392
slavik80    119

Zachodnie to tylko bardziej zmechanizowane i co prawda srednio wiekksze na przykladzie irlandii to ok 32 ha

wieks takze roznice szosc to pastwiska a jeczmien jak kosza to ma wilgotnosc 20-25% takze roznice sa

pszenica u nas w skupie ok 570 z vatem powiat hrubieszowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

no bo starsi ludzie maja racje keidys bylo lepiej ja mlody a jednak bym wolal zeby bylo jak kiedys spokojniej bylo nie bylo calego wyscigu szczurow ludzie spokojniej zyli i dluzej a teraz to krocej zyja za duzo stresu i chemi a co do filmiku co wczesinej ukazujacy polske w przyszlosci to super mi tam pasuje taki scenariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Kiedyś byle wyrostek czy inna nędza i człowiek umierał. Zachorował i umarł. Koniec tematu. Najzdrowsi żyli długo a teraz średnio żyje się dłużej. Jak wolisz za koniem chodzić to jeszcze nic straconego. Spokojniej żyli? W wojnę? A może po wojnie jak partyzanka łaziła po chałupach lub trzeba było kontygenty dawać. Ludzie głodowali jak przednówek przychodził a Ty powiesz że dobrze było. Na buty nie mieli, do kościoła na zmianę chodzili bo nie było stroju odświętnego dla każdego domownika. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

Szkoda że się do starożytnego Egiptu się nie cofnąłeś.A co ty myślisz że obecnie niema wojen popatrz za naszą wschodnią granicę,dzisiejsza wojna jest jeszcze straszniejsza niż poprzednie.To w każdej chwili może przeleźć do nas. Warchest miał pewnie na myśli lata powojenne.  


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

Kiedyś byle wyrostek czy inna nędza i człowiek umierał. Zachorował i umarł. Koniec tematu. Najzdrowsi żyli długo a teraz średnio żyje się dłużej. Jak wolisz za koniem chodzić to jeszcze nic straconego. Spokojniej żyli? W wojnę? A może po wojnie jak partyzanka łaziła po chałupach lub trzeba było kontygenty dawać. Ludzie głodowali jak przednówek przychodził a Ty powiesz że dobrze było. Na buty nie mieli, do kościoła na zmianę chodzili bo nie było stroju odświętnego dla każdego domownika. 

 

Tu masz rację po wojnie partyzantka chodzila po wsiach i kradła od chłopów co tylko się dało znam to o przekazu osób starszych

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Znam kilka takich historii. Dwie z nich: przyjechali partyzanci konie pożyczyć, oddawali na drugi dzień ledwo żywe i pewnego razu właściciel powiedział że nie da, zamknął się w domu, oni drzwi wyważyli a on im granat pod nogi tyle że niestety nie odpalił. Druga historia - partyzanci okrążyli chłopską chatę, jeden przez okno wchodzi a gospodarz go siekierą w udo. Człowiek ten żył wiele lat i powojenną rentę dostawał :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol210    12

chyba nie lubisz partyzantow?


i sledze kazdy nowy temat o cenie pszenicy a tu nic :o  w mazowieckim po ile pszenica na skupie i na targu? Skup somianka psznica paszowa 500zl,zyto 400zl

 

Na targu pszenica od 60zl za kiepskiej jakosci do 80zl za ladną /100kg.

pszenzyto 60zl ladne

zyto 45-50zl

owies 40-50zl

Edytowano przez karol210

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj