marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

pawel885    2279

Durnie czyli kto?My! U mnie w okolicy miała powstać biogazownia i skupować między innymi kukurydzę, rolnicy się zebrali i nie dali bo to drugi Czarnobyl będzie  :wacko: Ciemnota i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zombi330    49

Polska kraj rolniczy tak było i będzie ale nasze rządy przed wejściem UE mówiły nie mamy pieniędzy na nic a jak UE dała kasę czy możliwość jej uzyskania  to co na co te miliardy poszły- wydatkowano je tylko że na co na byle co, na szkolenia, programy, bzdetne nikomu niepotrzebne inwestycje. Ile razy mowa jakie to środki UE dała na budowę jakiegoś tam teatrzyku, basenu czy boiska a takie rzeczy powinny być dofinansowane ale na samym końcu. Najpierw wszędzie wodociągi, kanalizacja i gaz , równe drogi - nawet te śródpolne powinny być porządne. Gdzie melioracja, gospodarka wodna. potrzebujesz nawadnianie upraw proszę bardzo zrobimy koło twojego pola studnię głębinową. Poza tym  takie GS to nie były takie głupie -  dziś każda gmina powinna mieć własne skupy zboża, żywca, warzyw itp. magazyny, spichrze, młyn, piekarnię, gorzelnię małą mleczarnię albo nawet kilka, masarnię i sklep w każdej wsi - powiecie to już było tak ale zostało uznane za nielicujące z nowym ustrojem i zniweczone. W ten sposób lokalne produkty byłyby zbywane, magazynowane i przetwarzane na miejscu ( ogromna oszczędność) - powstały by regionalne produkty, specjalności, jedzenie miałoby swoisty smak a nie jak ta wata z hipermarketu, które powinny być tylko w dużych aglomeracjach miejskich.  

Coś niedobrego i boję się ze nieodwracalnego powstało w tym kraju - jakiś chory, niemądry i nieludzki system, który daje szanse- czytaj kasę tylko niewielu a odbiera wielu, zbyt wielu nie dając w zamian nic poza wegetacją z dnia na dzień bez poczucia pewności jutra. To nie jest żaden postęp tylko jakaś bezsensowna paranoja niszcząca ludzi fizycznie i psychicznie. 

Zobaczcie niby kraj wygląda na oko lepiej, trochę dróg nowych , ładne skwery, place, nawet autostrady a mimo to Polska się wyludnia, pracy brak albo jest za podłą płacę, młodzi kończą szkoły wyjeżdżają stąd - nie widzą tu szans na normalne życie.  Teraz jeszcze straszą nas ruskimi, w mediach trąbią wszystko przez nich ale było nastawiać się na eksport na wschód, zachód niby pewniejszy ale to też nie tędy droga. W pierwszej kolejności powinna być praca i produkcja tu w kraju w tysiącach małych przetwórni na nasz wew. rynek i wzmocnienie popytu. Żadnych nadwyżek żywności nadal w Polsce by nie było ale ludzie ograniczają konsumpcję z biedy - jak mięsko to tylko tani fermowy kurczak- podłe barachło, masło nie bo margaryna tańsza, kto kupuje wołowinę czy polskie ryby prawie nikt, świnie w skupie tanie jak barszcz a w mięsnym w miarę porządna kiełbasa tj. 70% mięsa w mięsie kosztuje ok.20 zł. Ponad 70% ludzi nie ma żadnych oszczędności - bo są rozrzutni - nie bo nie mogą związać końca z końcem.Ocywiście są lenie patentowane ale to mimo wszytko wyjątki. 

Na wsi dawniej ( za wykpiwanego PRL) rolnik mający kilka ha, parę macior i krów nieźle żył a i jak nie pił i był pracowity to mógł inwestować w budynki, dom, maszyny, wykształcić  dzieci i wybudować dla nich domy a dziś może sobie ręce do łokci urobić tylko i cieszy się jak na paliwo, nawóz i  podatki wystarczy ale to jest wegetacja nie życie.

 A miało być tak tanio i tak dobrze jak produkcję żywności, jej przetwórstwo i handel  przejmą molochy a co wyszło -  drogie barachło i nędza.     

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

Zombi330 ja mam dokładnie takie same przemyślenia i wnioski z nich wysnute.Dodam tylko że jak świętej pamięci Andrzej Lepper nas przed tym wszystkim ostrzegał to mówiło się o nim że to populista, z resztą sam tak na początku o nim  myślałem.Co do rozwoju naszego przetwórstwa to mało kto zauważa jak z tematem świetnie poradziła sobie Białoruś kraj który nie należy do UE i nie ma zamiaru nigdy należeć. Nie wiem czy wiecie że nasza papryka w tym roku ocalała tylko dzięki temu że pojechała na Białoruś i tam została przetworzona by pojechać dalej,a nie dzięki działaniom jakiegoś tam Sawickiego. Panowie wniosek z tego jest jeden.Jesteśmy dymani w tej całej unii przez zachód na całego

  • Like 1

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Oj kolego, Białorusi z całym szacunkiem to nie mamy czego zazdrościć. Nie demonizujmy że jest jakoś strasznie źle. Na pewno wiele spraw mogło i może być rozwiązane lepiej, ale nigdy wszystko nie może być idealnie. Problem emigracji napewno ważny, bo wyjeżdzają w większości młodzi ludzie którzy nie mają do czego tu wracać i pewnie nie wrócą. Założą rodziny za granicą, a ich dzieci może nawet języka polskiego nie będą znać. Rząd mamy jaki mamy, czas wybrać lepszy,ale jaki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

A z czego taki wniosek że nie mamy czego zazdrościć Białorusi?Z wrednej niemieckiej propagandy sączonej z TV ,radia a nawet lokalnej prasy?


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

osobiscie wolałbym biogazownie niz dunska ferme trzody chlewnej za miedza

Duńskiej fermy nie idzie wytrzymać, kurnika, biogazowni, rakarni, kompostowni również.... Tu nie ma co wolę... wszystko jest do D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Miszka bo białoruś to zamożny kraj trzeciego świata, taka skansen w środku europy odizolowana od reszty, także możesz sobie opowiadać jak tam fajnie bo i tak nikt tego nie ma możliwości sprawdzić. Ta nasza bieda a ich bogactwo to daleka droga jeszcze. U nas też są rejony że bida aż piszczy, ale u mnie już powoli ich nie widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

To taka prawda jak i to że za komuny w sklepach był tylko ocet.Ale dzieciom Facebooka nie przetłumaczysz.


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

ale to jaki maja interes w tym by male rolnictwo wykonczyc przeciez jak tych malych rolnikow wykoncza to oni z czego beda zyc beda musieli isc do pracy wiec wtedy jakie sie bezrobocie zrobi i tak nie jest dobrze a co dopiero sie zrobi to co to za interes moim zdaniem powinno sie tak zrobic by tych wielkich nie bylo tylko zrownowazenie bo np taki 1 ma 300 ha a tak naprawde to by mialo to 10 rodzin rolniczych po 30 ha i by 10 rodzin sie z tego utrzymywalo i na dobrym poziomie zycia zyli i bezroboca by takiego wielkeigo nie bylo a niewiem do czego dążą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25236

PawelWlkp - masz rację, Białoruś to faktycznie kraj trzeciego świata. :blink:  Tylko wtedy gdzie my jesteśmy? Otwórz oczy

Edytowano przez Agrest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

agrest, nie bądź ślepy. You tube a raczej jakieś publicystyczne filmy to też poniekąd manipulacja.

 

Ciekawe czemu autor uporczywie wymienia jedną drogę Moskow-Brest? No ciekawe czemu nie pochwali się drogą Brest-Homel?

Może dlatego że jest to jedna normalna droga za sponsorowana przez RUS aby wszelkie towary z zachodu sprawnie i płynnie napływały w tę otchłań jaką jest RUS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Polska jest jak ursus, a białorus jak mtz/belarus :D

co lepsze?

jedno i drugie na tym samym poziomie ze wskazaniem na belarusa ^^

kiedy Polska bedzie na poziomie john deera ? :lol:

Edytowano przez ventador

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Troszkę złe porównanie. Z tych trzech tylko MTZ jest dziełem białego człowieka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

no to dawaj lepsze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A co tu porównywać. Może i na BY ceny sporo niższe niż w PL w związku z czym żyje się im taniej. Skoro żyją tanio to muszą mieć dość spory zasób gotówki, tylko że problem tkwi w upłynnianiu tej gotówki i to sprawia że ich moneta nie ma znaczącej wartości. Jest to normalny pospolity autokratyczny reżim, który jawnie oficjalnie wprowadza szereg zakazów i nakazów, ograniczeń i obowiązków głównie w strefie ekonomicznej, prawa własności, możliwości wyboru których celem jest przeciwstawianie się kapitalizmowi.

 

Całkiem inny kontrast brak możliwości porównania.

 

Proponuję porównywać PL do np. Norwegi. Na ich podstawie snuć wnioski.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

no to dawaj lepsze ;)

Po co  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Piękny kraj ta białoruś, dlaczego nasi tam jeszcze do pracy nie jeżdzą? Takich filmików reklamowych to każde polskie miasteczko ma kilka, jedne lepsze inne gorsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

A co tu porównywać. Może i na BY ceny sporo niższe niż w PL w związku z czym żyje się im taniej. Skoro żyją tanio to muszą mieć dość spory zasób gotówki, tylko że problem tkwi w upłynnianiu tej gotówki i to sprawia że ich moneta nie ma znaczącej wartości. Jest to normalny pospolity autokratyczny reżim, który jawnie oficjalnie wprowadza szereg zakazów i nakazów, ograniczeń i obowiązków głównie w strefie ekonomicznej, prawa własności, możliwości wyboru których celem jest przeciwstawianie się kapitalizmowi.

 

Całkiem inny kontrast brak możliwości porównania.

 

Proponuję porównywać PL do np. Norwegi. Na ich podstawie snuć wnioski.

Może dla Polaka ich pieniądz nie ma wartości ale dla Białorusina ma.Co do zakazów i nakazów przypomnę takie kwiatki jak:Zakaz wędzenia naturalnym dymem,zakaz używania tradycyjnych żarówek,koszenie łąki od środka etc.Kto to wymyślił?I o jakim kapitalizmie mowa?Czy on w ogóle jeszcze istnieje?

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja tam widząc niemieckiego emeryta , w krótkich spodniachb , sandałach i podkolanówkach , który zapird**a po polskich kurortach , czuję sie wlasnie takim" Białorusinem'

On z emerytura  1500-2000 euro , doskonałą opieka medyczną , , z wiarygodnoscią kredytową pozwalającą na zakup większosci modeli aut do ceny 60 tys ero i ja z zasiłkiem chorobowym 300 zł miesięcznie i czekajacą mnie w blizej niokreslonej  przyszłości emertura rzedu

200 euro.

I jakoś zielonej wyspy tu nie widzę. No ale cóż , może ja do okulisty powinienem iśc , bom daltonista.

Tyle ze tam zapisy na 2023 rok.

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

no nno nnno otóz to

polski emeryt to nie ma na benzyne do cinquecento ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj