marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

alik07    4

lokalny skup w  okolicach lublina - miejscowość Kliny. Sprzedawałem w poniedziałek, nie wiem jaka cena na dzisiaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawell18    13

kukurydza mokra 420 woj. mazowieckie

Ktory powiat?

Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksiaze    234

i kto miał rację z cenami? przewidziałem spadek, a spadać będzie  jeszcze cena zboża, bo to dopiero początek spadków.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

wczoraj i dzisiaj dość wyraźne wzrosty, może aż tak źle nie będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zombi330    49

kto nie musi sprzedać i ma gdzie niech trzyma zresztą jaki sens sprzedawać zboże po 500 zł żeby polifoskę po 1700 zł kupować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

No albo polifoska stanieje albo zboże zdrożeje bo takie proporcje utrzymać się nie mogą na dłuższą metę. Książe, ale Ty już trzy lata prorokowałeś więc nie od razu się Twoje przepowiednie sprawdziły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek30m2    5

Młyn Werbkowice pszenica 620zł brytto płatność 60 dni,

580zł brutto płatność 30dni.

Jednym słowem tragedia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ja tam nie sprzedaje po 500, niech lezy i czeka lepszych czasów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Słusznie ja zboża nie sprzedaję ale przy tych cenach sprzedaż to okradanie samego siebie B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

no teraz to nie ma sensu sprzedawać, trzeba czekać do zimy może jakaś klęska się trafi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RYZYNH    3

Dzisiaj sprzedana pszenica po 610 brutto, słaba gęstość i powinna być paszówka po 490 brutto ale dało się dogadać. Kukurydza 320 netto 30%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

Agro Corn Rudno kukurydza 350zł netto 30% wilgotnosci, dopłata lub obtrącenia 12 zł za 1%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

tak tylko jak tak każdy bedzie trzymał do wiosny to marne szanse są zeby cena urosła bo nawet jak pare złoty urośnie wszyscy zaczna sprzedawac to znowu zacznie taniec za dużo ludzi po prostu magazynuje te zboże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

no racje masz, ale zawsze jest jakieś ryzyko wymarznięć, wojen czy czego tam innego i wtedy ceny mogą nieco wzrosnąć i chyba tylko n ato można liczyć.  Dziwią mnie tylko, tak znaczne spadki cen pszenic konsumpcyjnych, gadali że w całej Europie był z tym problem i większość pszenic nadaje się jedynie na paszę, a tu takie spadki i wydaje mi sie że nawet różnica między paszówką, a konsumpcją się zmniejszyła choć różnica i tak jest znaczna, nie to co rok temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alik07    4

może i będzie klęska, ale oby nie urodzaju na półkuli południowej :( Ja narazie sprzedałem tylko to co koszone  we wrześniu i do niczego się nie nadawało.

@BartekM Dlaczego cwaniaki? słyszałem że sprzedają paszówkę na konsumpcje, ale nie wiem ile w tym prawdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Ja to sie obawiam troche że za rok moze byc znowu urodzaj i co wtedy? A zamierzam co najmniej połowe przechować do nastepnego roku. Nikomu źle nie życze ale nie płakałbym  żeby troche powymarzało zbóż czy tez u mnie na podlasiu czy gdzie inndziej ale może to by pooprawiło sytuacje jako tako na rynku. Wczoraj byłem w lokalnym skupie to facet powiedział że cena w tym tygodniu pszenicy spadła o 50 zł szok ile dokładnie kosztuje nie pytałem bo nie sprzedaje aktualnie. Ps orientuje sie może ktoś jak kształcuje sie cena rzepaku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kManiek    0

Wszystko idzie do dołu zboże , mleko ,świnie itd. Prawie każdy rolnik dostaje po kieszeni, a w sklepach nic nie tanieje . Ciekawe co dalej będzie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

chciał bym teraz wiziec mine tych cwaniaków którzy mówili że żywność w sklepie tez stanieje .. ciekawe kto na tym teraz grubą kase zarabia


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj