marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

Pedro    16

Flora oddział Olesno

Pszenica kons 630

Pszenica paszowa 510

Żyto 400

Pszenżyto 540

ceny netto

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

niby zboza tanie niby zle a ziemia nadal jak szla w gore cena tak idzie i zaiteresowaine nadal rosnie jak to jest ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ziemia drożeje bo jej zasoby są ogrniczone i często ludzie płacą wysoką cenę bo jeśli kupi kto inny to nie kupisz jej wcale sam kupiłem 2 ha po 50 tysi choć moim zdaniem nie jest warta więcej jak 25 tyle że jak by inny rolnik kupił to wiem że już by jej nie sprzedał :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

ziemia idzie w góre bo rolnicy sami za nią tyle płacą


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

proponuje  za ha 120tys zł a tona pszenicy najlepiej po 100zl wtedy się odechce bezsęsownego przebijania ceny ziemi  rolnika przez  rolnika  byle tylko sąsiad nie kupił!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajgon    12

Ziemia drożeje bo jej zasoby są ogrniczone i często ludzie płacą wysoką cenę bo jeśli kupi kto inny to nie kupisz jej wcale sam kupiłem 2 ha po 50 tysi choć moim zdaniem nie jest warta więcej jak 25 tyle że jak by inny rolnik kupił to wiem że już by jej nie sprzedał :(

 

spokojnie byś ją kupił :D. Tylko ,że sprzedawałby komornik. B) . Podlaskie owies 370 zł netto.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie ma sensu sprzedawać zboża w tych cenach za rok może pójdzie do góry jak sprzedać za 370 złotych to okradasz samego siebie niedawno otręby były dwa razy droższe B)


proponuje  za ha 120tys zł a tona pszenicy najlepiej po 100zl wtedy się odechce bezsęsownego przebijania ceny ziemi  rolnika przez  rolnika  byle tylko sąsiad nie kupił!

Jeśli masz działkę która graniczy z nabywaną działką to cena jest rzeczą drugorzędną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

nie sadze by za rok zboze bylo drozsze a pozatym trzeba sprzedac zboze bo pieniadze potzebne by uprawiac dalej ziemie i zyc a przetrzymac na drugi rok to i magazyny potrzebne wielkie bo z nowych zbiorow nastepne zboze , moze jak kukurydze na ziarno slabe sa to zboze podrozeje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawell18    13

Na lokalnym rynku qq po 1200

Pszenica po 700


Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

nie sadze by za rok zboze bylo drozsze a pozatym trzeba sprzedac zboze bo pieniadze potzebne by uprawiac dalej ziemie i zyc a przetrzymac na drugi rok to i magazyny potrzebne wielkie bo z nowych zbiorow nastepne zboze , moze jak kukurydze na ziarno slabe sa to zboze podrozeje

 

 

 

 

A może zrobić tak jak napisał 

staszek131415

  I będzie to logiczne  posunięcie .

1 tone sprzedać by kupic polifoskę , 2 tonę sprzedać by kupic nawozy azotowe , trzecia tonę sprzedać by kupić srodki ochrony , czwarta tona starczy na paliwo , a piąta na podatek , ziarno siewne i pozostałe dupersznity.

I gdy w przyszlym roku zbierzesz 6 ton okaże się że Ty i twój sprzęt gibał za 1 tonę ziarna . A co będzie gdy zbierzesz 4 tony(co bardzo prawdopodobne ,lub 3,5t co rownież moliwe) 

Wiec może warto miec wszystko w du***  , nie sprzedawac tych 5 ton  i dysponowac nimi jako pewnik w przyszłe żniwa..

A pole ......................kto powiedział że musi by obsiane i czy jak juz do tego dojdzie gwarantuje jakikolwiek dochód.

 

 

 

Edytowano przez xemit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

Coraz realniej myślę o tym by nic nie siać na przyszły rok.


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

a dopłaty dadzą w takim wypadku? jakby tak dobrze wszystko skalkulować to z dopłatami wyszło by się pewno lepiej niż sprzedawać po takich cenach bo się dołozy do interesu. No ale co by sąsiedzi powiedzieli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Za nie obsiane pole nikt dopłat nie dostanie. No zgłosić może ale jak życzliwy sąsiad doniesie to oddać trzeba z odsetkami. Poza tym nie narzekajcie. Zawsze może byc jeszcze gorzej, już niektórzy tak mieli w tym roku ceny nie za dobre a do tego urodzaj słaby, albo nie możliwość zebrania tego co urosło. Tacy ludzie to rozumiem że narzekają,ale tacy co zebrali dobre plony nie powinni w tym roku narzekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

Za nieobsiane nie dostanie ale za zaorane dostanie.

Co do sąsiadów to mój sobie pracuje w warszawce i się śmieje ze mnie ,że mi się tak chce męczyć z tą gospodarą.


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

pszenica paszowa 535 brutto

konsumpcyjna       642 brutto

kukurydza przy 30 % 270-290 netto (takie ponoć mają być ceny ale jeszcze do końca tego nie potwierdzają

Agroefekt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Za nie obsiane pole nikt dopłat nie dostanie. No zgłosić może ale jak życzliwy sąsiad doniesie to oddać trzeba z odsetkami. Poza tym nie narzekajcie. Zawsze może byc jeszcze gorzej, już niektórzy tak mieli w tym roku ceny nie za dobre a do tego urodzaj słaby, albo nie możliwość zebrania tego co urosło. Tacy ludzie to rozumiem że narzekają,ale tacy co zebrali dobre plony nie powinni w tym roku narzekać.

 

Zgodzę sie z Tobą kolego. Naród Polski jest taki że ciągle narzeka. Dużo nakoszą narzekają mało nakoszą narzekają. Rozumiem nie jest łatwo ale jak jest plon z pogody ładnej zebrany i duzy plon to trzeba sie cieszyc. Są takie miejsca na swiecie ze ludzie to dopiero bidują ale jakoś wiążą koniec z końcem. Cena zbóż napewno nie rozpieszcza ale trzeba sie cieszyć z kazdego zebranego ziarna

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikix    4

pszenica paszowa 535 brutto

konsumpcyjna       642 brutto

kukurydza przy 30 % 270-290 netto (takie ponoć mają być ceny ale jeszcze do końca tego nie potwierdzają

Agroefekt

 

Skonstatuj się ze mną,m to dam Tobie lepsza cenę na kukurydzę :)


Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerB    12

z kuku to narazie granie cena na wyczucie, jest bardzo dużo plantacji gdzie pogoda nie dopisał i kukurydze są naprawdę słabe,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Skonstatuj się ze mną,m to dam Tobie lepsza cenę na kukurydzę :)

Rzecz w tym że ja nie sieję kukurydzy także nie skorzystam. Cenę podałem czysto informacyjnie bo poprostu zapytałem jaką cenę zaoferują na kukurydzę i taką mi powiedzieli że prawdopodobnie na dzień dzisiejszy taka będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

ja słyszałem iż cena wyjściowa to 560 zł za tonę suchej i z tej ceny wychodzimy na mokrą i tak mokra 30% to 330 zł za tonę

Edytowano przez icek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

pszenica paszowa 480 -500 zł netto 

a żniwa jeszcze u nas się nie skończyły ciągle pada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

to gdzie Ty mieszkasz ? u mnie non stop słońce, coś w tamtym tygodniu kropiło ale to porównywalne do silnej rosy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AniaP    185

Obecnie ceny zbóż to jest parodia jak w naszym parlamencie.

Ceny ze żniw droższe niż obecnie.Najlepiej chłop niech odda za darmo.

Żyto -500zł (młyn)

Pszenżyto -410zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15348

Sypaliście nawozy, leli odrzywki i urosło po 10t. Pretensje do siebie za chciwość trzeba mieć. Co rząd temu winien?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj