marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

DarekAre    5

Czy ktoś sie orientuje jak tam ceny kukurydzy mokrej? przypuszczam ze bede kosil jeszcze we wrzesniu w tamtym tygodniu mierzyłem wilgotnosc to miała 33-35% wilgotnosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

550 netto sucha słyszałem o takiej cenie, ale jeszcze nikt nie wozi, a na mokrą jeszcze nie dawno 450 kontrakt znajomy podpisał. Ogólnie szykuje się zjazd w dół wszystkiego oprócz konsumpcyjnej pszenicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajgon    12

Kukurydza sucha będzie właśnie w cenie pszenicy paszowej. Takie są tendencje na rynku od paru lat. Jak ktoś ma kontraktna mokrą na ponad 400 zł za tonę to powinien bardzo się cieszyć bo to świetna cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maro0    11

znajomy sprzedał sucha kuku po 800 netto wiec jak sie to ma do ceny paszowej pszenicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rumcio40    296

U mnie kukurydza ma kolby połowę mniejsze niż w ubiegłym roku a i tak jest jedną z najlepszych w okolicy.Myślę,że kolejek przed skupami nie będzie tym bardziej,że dużo ziarnówki idzie na kiszonkę.

Ale znając życie to dużo nie zapłacą w początkowym okresie,kto ma suszanie,ten jest wygrany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajgon    12

znajomy sprzedał sucha kuku po 800 netto wiec jak sie to ma do ceny paszowej pszenicy?

To, że twojemu znajomemu udało się sprzedać w takiej cenie to tylko pogratulować. Co to ma jednak wspólnego z ogółem i dużymi podmiotami skupującymi. QQ to ziarno tylko i wyłącznie paszowe. Więc jeśli miałbym wybierać QQ i pszenice paszową to wybrałbym to drugie na paszę. Twój znajomy znalazł jakiegoś narwańca i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johnsoon    7

To, że twojemu znajomemu udało się sprzedać w takiej cenie to tylko pogratulować. Co to ma jednak wspólnego z ogółem i dużymi podmiotami skupującymi. QQ to ziarno tylko i wyłącznie paszowe. Więc jeśli miałbym wybierać QQ i pszenice paszową to wybrałbym to drugie na paszę. Twój znajomy znalazł jakiegoś narwańca i tyle.

 

 

Ze niby drogo.. To spróbuj kupic w podlaskim za 800zl kukurydze. Rozmawialem z gosciem to mowil, ze moze mi przywiezc po 950zl bo w okolicy nigdzie nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

Dzisiaj przedstawiciel z firmy handlowej,powiedział ,że na chwilę obecną zaproponowali 510 netto sucha kukurydza i raczej będzie w dół,na mokrą chwilowo nie ma ceny ,ale mówił,żeby się nie dziwić jak będzie po 300 netto


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

 

 

Ze niby drogo.. To spróbuj kupic w podlaskim za 800zl kukurydze. Rozmawialem z gosciem to mowil, ze moze mi przywiezc po 950zl bo w okolicy nigdzie nie ma.

To ja sprzedam moją mokrą za 500 zł ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Pierdo.... kadzy wie jak jest z kukurydzą , dużo wymokło , troche wyschło , a kolby szału nie robią .. u mnie w rejonie gdzie zbier sie od 11do 15 ton mokrej kukurydzy z ha w tym roku może bedzie z 8-9 ton ..


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

A Ty myślisz że przez to że Tobie i Twoim sąsiadom spadnie wydajność to ruszy to światowe ceny? Za pare dni pewnie kuku na matif minie 140 euro w kierunku południowym i się zacznie czas głębokiej zadumy dla wielu. Np u mnie jeden wziął prawie 40 ha w dzierżawe po 2700 za ha. A tak się w czerwcu cieszył że przebił wszystkich. W lipcu miał już trochę gorszy humor, ciekawe co teraz myśli sobie.

Kolego johnsoon a ile potrzebujesz tej kukurydzy i kiedy o tej cenie słyszałeś bo jeszcze z dwa, trzy tygodnie temu to rzeczywiście tak było, tylko prawie nikt nie kupował bo w takich cenach duże ryzyko że się zostanie z drogim ziarnem, a hodowca nie będzie tira kupował jak mu pare ton do nowych zbiorów starczy.

Edytowano przez PawelWlkp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Jeszcze zbiorów qq nie ma a wy już wiecie jaki plon. Spekulanci z was.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maro0    11

To, że twojemu znajomemu udało się sprzedać w takiej cenie to tylko pogratulować. Co to ma jednak wspólnego z ogółem i dużymi podmiotami skupującymi. QQ to ziarno tylko i wyłącznie paszowe. Więc jeśli miałbym wybierać QQ i pszenice paszową to wybrałbym to drugie na paszę. Twój znajomy znalazł jakiegoś narwańca i tyle.

 

Duza firma paszowa i skupują duze ilosci po takich cenach... wiem ze ze 2 tyg temu była po 760netto i rosła i sprzedał po 800 a teraz ponoc nawet ponad 800.. dlatego ja bede suszył kukurydze bo skupujacy 10 km ode mnie i mam nadzieje ze

tez frafie na taka cene, no a ze tam gdzie ty jestes nie ma takiej ceny to tez nie porównuj do ogółu :) pozdro 600

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johnsoon    7

A Ty myślisz że przez to że Tobie i Twoim sąsiadom spadnie wydajność to ruszy to światowe ceny? Za pare dni pewnie kuku na matif minie 140 euro w kierunku południowym i się zacznie czas głębokiej zadumy dla wielu. Np u mnie jeden wziął prawie 40 ha w dzierżawe po 2700 za ha. A tak się w czerwcu cieszył że przebił wszystkich. W lipcu miał już trochę gorszy humor, ciekawe co teraz myśli sobie.

Kolego johnsoon a ile potrzebujesz tej kukurydzy i kiedy o tej cenie słyszałeś bo jeszcze z dwa, trzy tygodnie temu to rzeczywiście tak było, tylko prawie nikt nie kupował bo w takich cenach duże ryzyko że się zostanie z drogim ziarnem, a hodowca nie będzie tira kupował jak mu pare ton do nowych zbiorów starczy.

 

Nie wiem jakie beda ceny z tegorocznych zbiorow, ale takie sa aktualne na podlasiu. Potrzebowalem tego gdzies z 10t-15t, bo skonczyla mi sie kiszonka z kukurydzy, a energie czyms uzupelnic trzeba.. musze teraz kupowac pasze wysokoenergetyczna po 1400zl.

Nawiazujac do cen kukurydzy to kupowalem u jednego goscia(rolnika) kukurydze do robienia musli dla cielakow to sprzedawal ja caly rok po 750zl i schodzilo mu tego z 2t tygodniowo

 

Te 2700 za ha to powaznie? mam nadzieje, ze doplaty jego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

A tej energii nie można podbić jak u trzody poprzez dodanie oleju roslinnego do śruty np z pszenżyta. Pszenżyto za 500 do tego za 100 oleju i chyba więcej EM niż w kuku a białka bez porównania więcej. Łączny koszt 600 zł. Nie znam się na żywieniu bydła więc taka moja propozycja. A dzierżawa od proboszcza, dopłata jego, ziemia nie za bogata i średnio dopieszczona przez poprzednich dzierżawców. Sprzedawać z domu na worki to wiadomo że cena wyższa bo to jednak troche roboty dodatkowej.

http://www.agrolok.p...-293.html dość obiektywne ceny podają. Można i większe dostać i niższe ale jako średnie można je przyjąć.

A Amerykany co w tym swoim raporcie napisali że taka czerwień na giełdzie Matif i u nich też?

Edytowano przez PawelWlkp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

w wielkopolsce jest prawdopodobnie najwiecej kukurydzy wiec jeśli tu bedzie kiepsko ze zbiorami to pewnie nigdzie lepiej nie bedzie ..


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

i już po zawodach z cenami zbóż, pszenica na matifie leci w dół jak w środku żniw, pewno na wieść że "bracia" ukraińcy" będą mogli eksportować bez ograniczeń. Teraz to tylko zima może coś jeszcze zmienić. Pewnie w Polsce za kilka dni będzie taniej jak w żniwa. Było sobie jednak darować magazynowanie, choć i tak sporo w żniwa sprzedałem ale, że złapała parametry to większość zostawiłem

Edytowano przez grego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawell18    13

kukurydza sucha 950zł firma Bugaj 


Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

kukurydza sucha 950zł firma Bugaj 

gdzie ta firma sie znajduje i az tyle placi za suchą ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris352    2

Za owies u mnie na skupie dają po 380zł/t ,pszenzyto 470zł/t netto.Taniej niż w żniwa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawell18    13

nie płaci, a sprzedaje po tyle

za mokrą oferuje 420netto jako cena minimalna 


Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

to chyba wróci moda na palenie zbożem w piecach, bo jak owies po 380 to się to bardziej opłaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj