marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

pawel885    2279

Właśnie, w tym roku plon graniczny dla pszenicy to około 9 ton, kto zebrał 10 ten powinien mieć tą dziesiątą tonę opodatkowaną żeby było sprawiedliwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mam do sprzedania plewy pszenne i owsiane pozostale z omłotu tegorocznego zboża mlocarnią warmianka

Sąsiad chce mi zapłacić po 600 zł/tonę , czy nie będe stratny?

Po ile sprzedajecie zgraby scierniskowe z pszenicy?

Edytowano przez xemit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    635

Uwielbim czytać jego posty! Zawsze są takie niekonwencjonalne.

Pszenica konsumpcyjna 660netto Komplexmłyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Mam do sprzedania plewy pszenne i owsiane pozostale z omłotu tegorocznego zboża mlocarnią warmianka

Sąsiad chce mi zapłacić po 600 zł/tonę , czy nie będe stratny?

Po ile sprzedajecie zgraby scierniskowe z pszenicy?

 

Jak Ci da po 700 to łaski nie zrobi.

 

Dyskusja toczy się o gruntach i podatku. Ok. Ale sporo ludzi ma hodowlę. I teraz taki co ma 10, 20 czy 500 krów ma zysk dużo większy niż ten co ma samą ziemię a podatki płacą wszyscy takie same. Tu też mamy ewidentną krzywdę i niesprawiedliwość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marc    17

Chyba nic nie stoi na przeszkodzie abyś sam założył hodowle i będziesz miał "zyski". :)


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

hodowle zalozyc to nie jest taka prosta sprawa wrecz trudna i duzo nakladow finansowych potrzeba ale co do tematu jak myslicie hyba powinno podrozec cos zboze teraz swierzo po zniwach to jest taka cena jaka jest ale za 2 msc powinno cos isc w gore jak myslicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woytek    6

 

Dyskusja toczy się o gruntach i podatku. Ok. Ale sporo ludzi ma hodowlę. I teraz taki co ma 10, 20 czy 500 krów ma zysk dużo większy niż ten co ma samą ziemię a podatki płacą wszyscy takie same. Tu też mamy ewidentną krzywdę i niesprawiedliwość.

 

 

To dodaj do tego, że przy większej hodowli wchodzisz na działy specjalne rolnictwa, od których też jest podatek i już nie jest tak różowo jak Ci się wydaje.

Edytowano przez woytek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ereksio    321

możesz przyjąć że sprzedając bydło po 6,20-6,50 właśnie zapłaciłeś podatek w wysokości ok.30% i nie zrobiłeś tego dobrowolnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak z cenami kukurydzy mokrej na rok 2014,słyszałem że sucha po 900zł.

 

 

Sucha na Podlasiu po 1000 zl/t i nie ma gdzie kupić za bardzo.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    831

ktoś chyba dobrze robi, że reklamuje nowe forum rolnicze, może przez jakiś czas będzie tam porządek, bo tutaj to wszystko schodzi na psy..

temat o cenach, ale żeby znaleźć jakieś info na ten temat trzeba przejrzeć stertę waszych bzdur kto ma gorzej a kto ma lepiej..... ja nie wiem, miałem nadzieję, że kiedyś będzie lepiej ale widzę, że to moje młode pokolenie w większości nie ma dobrze.. też mogę płakać, że mam 40ha ziemi, a nie 100 czy 400 jak znajomi niektórzy i mam za mało kasy. każdy ma swój rozum, ale nie każdy potrafi go dobrze używać.

 

u mnie cena pszenicy: lokalnie 650-670 konsumpcja, w młynie ponoć 719.. brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

Niestet panstwo polskie w majestacie prawa i tak stara się złoić d*pę rolnikowi , gdyz uznaje iż dochód rolniczy z ha przeliczeniowego jest bliski 3000 zł i tym sposobem pozbawia zasiłkow socjalnych , stypendiow , praw do akademika itp. rolników mających np 8 ha przeliczeniowych i jedno dziecko , lub np. 15 ha przeliczeniowych i 3 dzieci .

Tym złodziejskim przel;icznikiem gospodarstwo posiadające ok 16 ha 4 klasy ziemi , posiada rzekomy dochód rzedu 48000 zl , co pozwala w majestacie prawa traktować taką rodzinę jako zamożną.

Tyle ze z tych 16 ha , przy arcymistrzowskiej agrotechnice . można uzyskać srednio 6 ton z ha co przy dzisiejszej cenie zboza ok 500 zł/t wyniesie w całym gospodarstwie wlasnie owe 48 tyś zl. Tylko do jasnej nędzy gdzie są koszty i gdzie jest te średnio 6ton.

ale dlaczego wziales za przyklad zboze? 3000 to dochod usredniony. Z warzyw czy niektorych owocow bedzi wiecej, ze zboza mniej. Przeciez przy 10ha nikt madry nie uprawia samych zboz skoro na czysto z ha zostanie 500 no moze 1000zl. Zboza sa zarezerwowane dla duzych arealow i podawanie go jako przyklad gdzie wiekszosc ludzi tu na forum ma mniej niz 20ha jest bledem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ereksio    321

Temat dotyczy cen zbóż a nie kapusty. Ceny jako konkretna wartość za 1 tonę lub dyskusja o tendencjach i przyczynach takich a nie innych .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ale dlaczego wziales za przyklad zboze? 3000 to dochod usredniony. Z warzyw czy niektorych owocow bedzi wiecej, ze zboza mniej. Przeciez przy 10ha nikt madry nie uprawia samych zboz skoro na czysto z ha zostanie 500 no moze 1000zl. Zboza sa zarezerwowane dla duzych arealow i podawanie go jako przyklad gdzie wiekszosc ludzi tu na forum ma mniej niz 20ha jest bledem.

O widzę ze jestem w czarnej d*pie , zawsze myślałem ze duże gospodarstwa , to wiekszy dochód z uwagi na nisze koszty zaopatrzenia w paliwo , nawozy i inne środki produkcji , lepsze wykorzystanie maszyn, korzystniejsze arealy , tańsze kredyty , wyższe ceny sprzedaży , rabaty etct .

A tu się okazuje ze prawdziwy krezus ma 5,10 bądz 15ha .

Dane państwowe podają ze produkcja rolna w Polsce to ok 1200 euro z ha . Ty zakladasz że 3tyś zlotych(750euro) to to realne uśrednienie dohodu , powszechnie osiagane w malych gospodarstwach . . Jednym słowem rentowność produkcji rolnej na poziomie 60 % , jest jak najbardziej O.K.

Kur*** jaki biedny jest handel , jak podłe wyniki osiagają huty , kopalnie miedzi , handel zbożem i cała reszta gospodarki Polskiej gdzie qdzie wynik zbliżone sa do 5%..a nawet mniej.

Nawet nie wiedziałem jacy jestesmy bogaci, obrzydliwie bogaci .

 

Wracając do ceny zbóz , to nie sadze by w najblizszym kwartale , ceny paszowych zbliżyly się do tych placonych na początku żniw. Bo obserwując ceny w lokalnmy skupie , musiały by wzrosnąc o pionad 2o%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

O widzę ze jestem w czarnej d*pie , zawsze myślałem ze duże gospodarstwa , to wiekszy dochód z uwagi na nisze koszty zaopatrzenia w paliwo , nawozy i inne środki produkcji , lepsze wykorzystanie maszyn, korzystniejsze arealy , tańsze kredyty , wyższe ceny sprzedaży , rabaty etct .

A tu się okazuje ze prawdziwy krezus ma 5,10 bądz 15ha .

Dane państwowe podają ze produkcja rolna w Polsce to ok 1200 euro z ha . Ty zakladasz że 3tyś zlotych(750euro) to to realne uśrednienie dohodu , powszechnie osiagane w malych gospodarstwach . . Jednym słowem rentowność produkcji rolnej na poziomie 60 % , jest jak najbardziej O.K.

Kur*** jaki biedny jest handel , jak podłe wyniki osiagają huty , kopalnie miedzi , handel zbożem i cała reszta gospodarki Polskiej gdzie qdzie wynik zbliżone sa do 5%..a nawet mniej.

Nawet nie wiedziałem jacy jestesmy bogaci, obrzydliwie bogaci .

 

Wracając do ceny zbóz , to nie sadze by w najblizszym kwartale , ceny paszowych zbliżyly się do tych placonych na początku żniw. Bo obserwując ceny w lokalnmy skupie , musiały by wzrosnąc o pionad 2o%.

co ty bredzisz... moze i ta wartosc 3000 nie jest rzetelna ale to nie chodzi o dokladna wartosc. Chodzi o to ze na zbozu jest mala marza zysku a np na warzywach wieksza dlatego duzi sieja zboza a mali maja warzywa. Suma sumarum srednia tak sie uklada choc podkreslam moze i nie jest liczona w 100% rzetelnie. Oczywiscie ze wieksi to wiekszy dochod ale spojrz. 100ha * 1500zl z ha vs 10ha * 5000 z ha. Wcale nie twierdze ze duzy mniej zarabia, ma po prostu mniejsza marze zysku z ha niz maly...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9199

można mieć z 1ha

2t lnu po 1500/t

6t pszenicy po 550/t

4t rzepaku po 1200/t

3t soi po 1300/t

albo 3t grochu po 6zł/kg

Tyle, że grochu nie da się posiać dużo, bo ciężko go zebrać kombajnem, a specjalistyczny jest drogi. Dlatego sięją go ci mniejsi na areałach 1-3, góra 5ha i zbierają małymi, poprzerabianymi kombajnami.

Gospodarstwa specjalistyczne są w każdym kraju dużo mniejsze i lokują się w niszach, które na dużą skalę ciężko prowadzić, aby osiągnać dobry plon i wysoką jakość. Na przykład marchew, kalafior, kapusta, ogórki.

Mozna uprawiać 3-4ha tytoniu, ale trzeba miec do tego kilka pewnych osób do pomocy , suszarnię i dużą wiedzę o tej uprawie. Zysk jest sporo większy niż ze zboża, ale nakład własnej pracy bardzo wysoki. I raczej trudno mi sobie wyobrazić uprawe 200ha tytoniu,albo taką plantację w (3-4ha) bardzo dużym gospodarstwie. Sami zobaczcie, że im większe gospodarstwo, tym mniejszy wahlarz upraw.

Dlatego potrzebni są i ci duzi, którzy produkują głownie zboża i rzepak, oraz ci mali, co sadzą ziemniaki, warzywa, groch, kapustę.

Dla tych małych cena zboża nie jest aż tak istotna, bo nie opierają się tylko na nich. A ci duzi maja z kolei w nosie ceny truskawek, malin itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kto płaci za groch 6 zl/kg i dlaczego ten ktoś nie jest zasypany ziarnem grochu w dowolnej ilości po 1-1,2 kg. ?

Pomijam oczywiście smakoszy kapusty z grochem kupującym ten przysmak na lokalnym rynku .

Edytowano przez xemit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9199

Groch grochowi nierówny. Jest taki po 1,5/kg i jest taki po 6/kg. Ja podałem tylko przykład, że przychód z 1ha może być różny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tak po krótce , to pomiędzy przychodem ,a dochodem jest mnie jwięcej taka różnica, jaj pomiedzy piciem w Szczawnicy, a szczaniem w piwnicy.

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    968

Tudzież "groch" kolega miał na myśli fasolę piękny jaś :D zapewniam go że wtym roku cena wróci do średniej z kilku lat ludzie się rzucili jest jego masa abyśmy do lasu nie wywozili jak cebule niektórzy kiedyś..... Nie ma stabilizacji cen, jak jest na coś cena każdy sieje więcej a później problem ze zbytem i ceną...


"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Tylko że w tym roku dość mocno padało i pada więc i groch przez to jest gorszy i wydaje mi się że cena nie spadnie tak mocno w dół i będzie podobna jak w tamtym roku.


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slavik80    119

FASOLA piekny jas 3,7 za kilo a tzw drobna czyli aura poznanska iglomska 5 zl za kilo pszenica paszowa po 550 za tone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj