marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
PawelWlkp    726

NO dalej to już wiele nie stanieje, ale pełne biny nikomu pieniędzy nie przynisą w tym roku, chyba ze nastepny sezon bedzie kiepsko się zapowiadał. Firmy skupowe też będą beczeć, ale oni sobie krzywdy nie zrobią. Zresztą narobiło ich się w ostatnich latach tyle że czas żeby co słabsze i mniej rzetelne odpadły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Agroefekt spadek z 599 na 530 brutto i nie kupuja. Lokalny prywatny skup 588 brutto i na raxie nie kupuja do odwolania. Nastepny prywatny skup 570 brutto i skupwstrzymany na kilka dni.co bedzie dalej nie wiadomo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

no jesli rolnik nie ma gdzie wsypać to musi wywieść i na to czekali skupujący , dorobic sie na ludzkiej krzywdzie


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondziu1832    202

No co zrobisz nic nie zrobisz!

 

Ceny :

 

Jęczmień browarny 640-630zł/t

Jęczmień konsumpcyjny 580-570zł/t

Jęczmień paszowy 540-530zł/t

 

Pszenica konsumpcyjna 700-690zł/t

Pszenica paszowa 580-570złt/t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9192

W tym biznesie jak w pokerze - wygrywa ten, kto ma mocniejsze nerwy. Na razie widzę zagrywkę ze strony spekulantów - "sprzedawajcie, bo ceny jeszcze spadną". Moim zdaniem w najgorszym przypadku - nie wzrosną. Zauważcie, że złotówka się osłabiła, więc za tę samą pszenicę w euro trzeba dać w ej chwili więcej w PLN niż jeszcze 3 tygodnie temu. Pośrednicy też nie są głupi - pełne magazyny i czekają. Jak chwilowo wstrzymają skup, to liczą na panikę wśród rolników.

 

Jęczmień paszowy u mnie 520 brutto na wymianę za towar, bez tego nie skupuje. Cena lepsza niż 2 tygodnie temu na początku żniw.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TommyLee    57

Wiekszosc uwaza ze gdyby rolnicy mieli gdzie magazynowac to by nie sprzedawali po takich cenach. Dla mnie to absurd poniewaz wszyscy wiemy jakie sa realia polskiego rolnika. Problem to wieczne pustki w portfelu, biezace wydatki i splata kredytow. Wiedza o tym posrednicy, mlyny, wytwornie pasz i wiemy to my rolnicy. Co by sie sie stalo gdyby 90% sprzedajacych zboze zmagazynowalo. na wiosne cena spadla by jeszcze bo trzeba przygotowac magazyny pod nowe zbiory. W tym roku plony rekompensuja obnizke cen. Nie sprzedaje zboza bo wszsystko przeznaczam na pasze ale gdyby ceny co roku utrzymywaly sie na poziomie 800zl/tona to chetnie bym zrezygnowal z hodowli zwierzat. Mysle ze jest takich duzo ktorzy mysla tak samo. Tylko komu to zboze byloby wtedy potrzebne. nie trzeba daleko szukac prosty przyklad to tegoroczne ceny ziemniaka. rownowaga na rynku musi byc.... Nie zloscie sie bardzo producenci zboz. Pozdrawiam i zycze wysokich cen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Zawsze można sprzedawać np pszenicę na allegro po 1.5-2 zł za kg jako karma dla ptaków jak komuś mało 600zł za tonę :) Dziś każdy producent dostaje po d*pie, ja jako rolnik cieszyłem się dziś że kupiłem piękne pomidory w sklepie po 1.7zł, a co ma powiedzieć ich producent?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9192

Gdyby wzrosła cena żywca, nie byłoby problemu ceny na zboża, bo zamiast sprzedać część gospodarstw zagospodarowałaby tani surowiec na hodowlę. Wiem wiem, nie wszyscy mogą, ale spory odsetek ma możliwość postawienia hodowli trzody. Ale teraz kicha na całego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NewVario    39

Koledzy , czy słyszał ktoś o firmie KAMPOL z Ruśca ? Chcą kupic ode mnie groch siewny w ilości 60t. po 975 zł za tonę , chcą wystawic mi fakturę RR i dają siedem dni na przelew . Czy to jest bezpieczne rozwiązanie? 900 zł dają od ręki ale.... Ma ktoś może lepszego kupca?

  • 0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

Zgłupieć można od tych wiadomości. Toż to parę dni temu trąbili ,że jednak pszenicy będzie mniej niż się spodziewano i w Ameryce i w krajach unii- deszcze porastanie itp. a dzisiaj że jest nadmiar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Firma Czej Dag

Pszenica -700 zł/t

Żyto -500 zł /t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

 

Koledzy , czy słyszał ktoś o firmie KAMPOL z Ruśca ? Chcą kupic ode mnie groch siewny w ilości 60t. po 975 zł za tonę , chcą wystawic mi fakturę RR i dają siedem dni na przelew . Czy to jest bezpieczne rozwiązanie? 900 zł dają od ręki ale.... Ma ktoś może lepszego kupca?

  • 0

Nie słyszałem aby wykręcili jakiś numer komuś. A trochę skupują różności na karmę do ptaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a z firma dmg ktos handlowal na jeczmen to jest podobno slodownia i kasztelan w siercpu i jezdza po polsce i chca by kontraktowac u nich jeczmien nasienie brac i siac browarny jak to z nimi wyglada jak ktos handlowal ?

 

Firma Czej Dag

Pszenica -700 zł/t

Żyto -500 zł /t

to pszenice pewnie konsumpcjwe palca tylko czy to juz z vatem cena i skad jest ta firma ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@warchest Firma Czej Dag jest z Siniarzewa .

Ceny podane netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NewVario    39

Sokan , Menos dziękuję ;)) , znacie może jakąś paszownie co odbiera lub jakiś gołębiarzy>? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

potrzebuje namiary na firmę/tuczarnię/paszarnie która by była zainteresowana kupnem pszenżyta powyżej 15% wilgotności. lekko porośnięte. ktoś, coś wie? ja jestem z dolnośląskiego ale odbiorca może być skądkolwiek

Edytowano przez filantrop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

Nie chodzi mi o to że sie nie chce tylko ze cena podobna a nawet lepsza jak w tamtym roku a plony duzo lepsze i znów źle jest wszystkim a koszty też racej w tym roku podobne a nawet moze i niższe niż w tamtym roku..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj