marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

RYZYNH    3

33 co najwyzej glutenu a białka pewnie powyzej 14. Nakupili za frajer waszej paszówy, nakupią po 690 ekstra towaru i z paszówy zrobi sie konsumpcja z białkiem powyzej 13. I w listopadzie na statki po 800

 

Czysta prawda wystarczy postać w kolejce i zobaczyć jak ładują na samochody, z tej hali trochę, z tamtej i pójdzie po 50zł/t drożej za przerzucenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1215

Gdyby prawdą było to, że z hektara pszenicy zostaje 300zł, to połowa ludzi z tego forum zaciągnęłaby się na sznurku bo z czego wyrobić na spłatę kredytu nowego JD

 

orka siewna 3 godziny jeden hektar, pozdro :D

 

Ogólnie polecam zrobić własną kalkulację, ja tak robię u siebie w gospodarstwie, każdy ma inne koszty, u mnie odpada wapnowanie bo mam rędziny, każdy inaczej nawozi, ochrania..

Edytowano przez melon10641

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

benek79-puste półki? brak możliwości zakupu sprzętu? jakoś nie słyszałam w tym okresie aby ludzie z głodu umierali i nie mieli w domu lodówki czy telewizora.Byli za to zdrowsi bo nienafaszerowani chemią i nie musieli miesiącami czekać na wizytę u lekarza.Wracając do tematu- paranoja - nie można sprzedać jęczmienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

benek79-puste półki? brak możliwości zakupu sprzętu? jakoś nie słyszałam w tym okresie aby ludzie z głodu umierali i nie mieli w domu lodówki czy telewizora.Byli za to zdrowsi bo nienafaszerowani chemią i nie musieli miesiącami czekać na wizytę u lekarza.Wracając do tematu- paranoja - nie można sprzedać jęczmienia.

Benek 79 o socjalizmie wyczytał coś tam na swoim smart-fonie bo tak to na swój wiek .g.wno pamięta Ja pamiętam bardzo dobrze jak byłem małym brzdącem jak się cieszyłem kiedy ojciec w 1983r przyprowadził nówkę C 330 jeszcze na talon ,za gotówkę nie jakieś kredyty zaraz po tym kupił cały osprzęt do niej też oczywiście za gotówkę.A ja pieprzę się z jakimś sprowadzanym z zachodu zużytym g...em jeszcze kredyty muszę zaciągać.

  • Like 1

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Owies z wyka ( w tym z 30% owies głuchy) poszło po 400 z vatem


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antoni1    12

ale przy tak wysokich plonach o jakich piszą na tym forum to te ceny powinny satysfakcjonować rolników osiągających tak rekordowe plony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

A czy ja do cholery nie mogę chociaż raz w życiu być krezusem jak ci co mają np. co miesiąc po kilkanaście tysięcy na rękę wypłaty, tylko mój zysk musi być regulowany odgórnie? antoni1 zastanów się co piszesz.Co rolnik nie może mieć tej swojej radości że mu sypnęło i nie ma prawa zarobić? Każdy chce coś z tego życia mieć i cieszyćsię,że np. stać go na telewizor full hade a nie hade ready, a nie tylko w niebo zaglądać czy będzie padać czy będzie słońce czy kombajn nie nawali w czasie pracy itd. itp. W końcu uczciwie by było gdyby pszenica była po 750zł ,rzepak po 1600zł, kukurydza po 500zł/30%/ byki po 7,7 zł - bo niestety srodki do produkcji rolnej nie tanieją tak szybko jak nasze produkty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1441

ale przy tak wysokich plonach o jakich piszą na tym forum to te ceny powinny satysfakcjonować rolników osiągających tak rekordowe plony

Przecież Ty na tym forum masz najwyższe polony ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    474

Co nie zmienia faktu że 10 ton jest w tym roku w pszenicy bez problemu do przebicia co daje około 7 tys za pszenice i po dliczeniu kosztyów 3-4 tys na ha zostaje ładna sumka w kieszeni a dopłat to nawet nie uwzgłedniam juz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu że 10 ton jest w tym roku w pszenicy bez problemu do przebicia co daje około 7 tys za pszenice i po dliczeniu kosztyów 3-4 tys na ha zostaje ładna sumka w kieszeni a dopłat to nawet nie uwzgłedniam juz

 

Nie każdy ma 3 klasę i wyżej.

  • Like 1

sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9104

Na pewno są tacy , co wyciągnęli 10 ton, ale to ułamek wszystkich. U nas norma to 6-6,5 tony u tych , co intensywnie nawozili, reszta 4,5 do 5. Problemem jest masowe wyleganie, 2x przeszła taka nawałnica, że wszelke lepsze uprawy położyło, niektórym nawet 80%. W mom rejonie pogoda dopisała. Teraz wszyscy czekają na sensowne ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
areknn    6

Co nie zmienia faktu że 10 ton jest w tym roku w pszenicy bez problemu do przebicia co daje około 7 tys za pszenice i po dliczeniu kosztyów 3-4 tys na ha zostaje ładna sumka w kieszeni a dopłat to nawet nie uwzgłedniam juz

10 ton/ha bez problemu. jasne ....ale piszesz głupoty

Edytowano przez areknn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Co nie zmienia faktu że 10 ton jest w tym roku w pszenicy bez problemu do przebicia co daje około 7 tys za pszenice i po dliczeniu kosztyów 3-4 tys na ha zostaje ładna sumka w kieszeni a dopłat to nawet nie uwzgłedniam juz

Chłopu rozum odebrało.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Co nie zmienia faktu że 10 ton jest w tym roku w pszenicy bez problemu do przebicia co daje około 7 tys za pszenice i po dliczeniu kosztyów 3-4 tys na ha zostaje ładna sumka w kieszeni a dopłat to nawet nie uwzgłedniam juz

ty się pier**lnij dzieciaku w tą głupią makówkę. Możecie mnie raportować, może jakiś modek się obudzi. To forum schodzi na psy przez takich debili. ;[

Edytowano przez KORSARZ1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj