marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

Szarlej    72

To czemu kupiłeś teraz ten owies, a nie jak cena pójdzie jeszcze w dół? Mogłeś kupić 1/4 wanienki po tej cenie, a resztę z Ukrainy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

@gwozd My przepuszczamy przez komin żyto,owies jak jest brudne z wyką albo plewy wszytko idzie do pieca.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5568

PZZ Lubycza Królewska (południe Lubelskiego)

Pszenica paszowa-580 PLN

Pszenica zwyczajna - konsumpcja z min gęstością 76. glutenem 24 i białkiem 11,5 - 625 PLN

Pszenica konsumpcyjna -min 12,5 białko, 26 gluten gęstość 76 - 650PLN

Ceny netto. Płatne 14 dni.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

ZZZ Zamość:

konsumpcyjna 690zł

o obniżonych parametrach 589zł

 

Agri Plus (Animex nazwę zmienił)

609zł- pszówka oczywiście

 

Ogólnie to ruch dość spory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quercus78    5

No i mamy k**** wolność!!!! Rolników je*** od lat, teraz załatwili sadowników. Ciekawe czy nawozy,ŚOR , paliwo i części też stanieją skoro wszystko co rolnik wyprodukuje dostaje w łeb. Zlazłem właśnie z kombajnu, jestem wk***iony bo deszcz przeszkadza w robocie, a jak czytam o tych cenach to mnie krew zalewa. P********** kraj i rząd!!!

Edytowano przez milanreal1
wulgaryzmy
  • Like 1

Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    634

Teraz najwięcej zarabiają ci co nic nie robią... Stare zasada: lepiej mieć ciut handlu niż iść do roboty...

A to co robi nasz ,żąt' co są kpiny... Ciekawe co się musi wydarzyć żeby ta ekipa odeszła od władzy.

Pszenżyto sprzedane 510 netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel2678    56

ten rząd od wladzy bedzie ciężko odsunąć za dobre ma układy w telewizji a Polacy to niestety w większości to matoły co telewizja mówi to tak jest a o cenach to nie wiem bo jeszcze na polu zboże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quercus78    5

Jedną prawdę jaką któryś powiedział chyba Sikorski to ,że Polska to tylko fikcja. Żaden rząd nie zrobi pożądku w kraju przez jedną czy dwie kadencje. Teraz to trzeba czterdziestu lat żeby coś zmienić, a i to nie wiem. U mnie taki jeden płaci za mieszankę owies + jęczmień 470 zł/t. I weź tu człowieku się nie denerwuj.


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ankan    1

No i mamy k**wa wolność!!!! Rolników jebią od lat, teraz załatwili sadowników. Ciekawe czy nawozy,ŚOR , paliwo i części też stanieją skoro wszystko co rolnik wyprodukuje dostaje w łeb. Zlazłem właśnie z kombajnu, jestem wk***iony bo deszcz przeszkadza w robocie, a jak czytam o tych cenach to mnie krew zalewa. Popier**lony kraj i rząd!!!

Wolność to prawo wyboru ; chcę być albo rolnikiem , albo robotnikiem, albo urzędnikiem albo....

..Nikt nikogo nie załatwił , przeważnie to sami się ,,załatwiamy źle oceniając ryzyko działalności , a tak naprawdę większość tych ryzyk jest od nas niezależna: cena , pogoda , zbyt itp.

Ceny środków produkcji nie sa zbytnio powiązane z cenami zbóż ,żywca, jabłek... nie będzie popytu -nie będzie ceny.

U nas też ciągle pada, część upraw chyba pójdzie pod talerzówkę, groch ,może rzepak - to tak dla poprawy samopopczucia wszystkich zirytowanych.

Kraj jest nasz i rząd jest nasz polski , tak większość wybrała.

I kraj i rząd zawsze można zmienić - na ,, lepszy ", co nie znaczy ,że nam będzie lepiej.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Kraj normalny nie jest wiczmie pcha sie nie tam gdzie trzeba a potem po d*pie obrywaja zwykli obywatele czy to z tymi jabłkami czy z innymi sprawami. Tylko pieniadze biora nie wiadomo jakie a korzyści z tego nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quercus78    5

Ankan nie masz racji. Mnie chodzi o to ,że jak 30 lat temu zwykły chłop ze wsi przyszedł z fabryki , obrobił pole , wyhodował przysłowiową świnię to wiedział,że jak ją sprzeda to będzie za nią miał tyle że kupi sobie dajmy na to 100 litrów ropy. A dzisiaj fabryk nie ma , świnie jak wyhodujesz to albo ci nie kupią bo jakiś pomór wymyślą albo oddasz za bezcen bo akurat tak trafiłeś.Każdy kawałek ziemi był uprawiony bo to się zwyczajnie opłacilo i ludzie coś z tego mieli. A dzisiaj gnębią z każdej strony. Po co sprowadzać zboże z Ukrainy to u nas w Polsce nie da się wyprodukować? Nie , bo muszą żyć łapówkarze, pośrednicy,kombinatorzy i złodzieje!!!


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

No tak, do nas po co sprowadzać, ale od nas to wysyłać na cały świat.Albo rybki albo akwarium. Albo się zamykamy na cały świat, ale nie liczmy że ktoś kupi od nas, albo wolna amerykanka. A to co było 30lat temu,to było i nie wróci. Baryłka ropy kosztowała 20 dolarów a teraz 100 kosztuje. Dróg w kraju było mniej i się spokojnie jechało a teraz 2 godziny na bramce na autobanie stałem taka bieda że wszyscy gdzieś jadą, a w rzadko którym aucie więcej niż jedna osoba chyba że wycieczka na wakacje to cała rodzina. Nie wszystko może jest takie jak powinno być, ale nie demonizujmy że taki dramat.W każdym domu więcej telewizorów, komórek i samochodów niż ludzi i płacz wielki że bieda.

A w temacie w stanach kukurydza w kontrakcie na listopad wiecie po ile jest? Jak ta cena nie daj boże dotrze do nas to zaczniemy narzekanie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ciekawe co się musi wydarzyć żeby ta ekipa odeszła od władzy.

Zwykle nie wchodzę w politykę, bo z tego są tylko kłótnie, ale o zmianie rządu proponuję sobie przypomnieć jak będą wybory. Najpierw wybraliście takich ludzi a teraz chcecie ich usuwać? Trochę bez sensu. Trzeba było iść do wyborów i wybrać innych. Druga sprawa, to podobno większość ludzi chciała demokracji, wolnego rynku i unii europejskiej zamiast socjalizmu, to teraz mają. W tamtym ustroju nie było trzeba się martwić za ile się sprzeda zboże, ważne żeby tylko urosło. Skupy były czynne nawet w niedzielę, a jak cena wzrosła na jesień, czy na wiosnę to każdy dostał wyrównanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

Nie chodzi czy jest bieda ale chodzi czy jest pewien stan zwany dobrobytem a tego nie widać.To że jest więcej samochodów i komórek to nie jest akurat dobry wskaźnik dobrobytu bo czasami ludzie nie mają kasy by z nich korzystać.Dla mnie jest np. bardzo ważna perspektywa rozwoju a od paru lat obserwuję jej brak przez takie działania ja obecnie utrata rynków wschodnich.Rynek ten to nie tylko rolnictwo ,proszę sobie przypomnieć przemysł tekstylny w okolicy Łodzi i bazary w Tuszynie 15 lat wstecz.To nie są polskie rządy one są tylko polskojęzyczne.

 

Jedną prawdę jaką któryś powiedział chyba Sikorski to ,że Polska to tylko fikcja. Żaden rząd nie zrobi pożądku w kraju przez jedną czy dwie kadencje. Teraz to trzeba czterdziestu lat żeby coś zmienić, a i to nie wiem. U mnie taki jeden płaci za mieszankę owies + jęczmień 470 zł/t. I weź tu człowieku się nie denerwuj.

A u mnie jest taki co za pszenżyto oferuje 37 PLN to się idzie dopiero w qrwić a nie tylko zdenerwować.

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Zwykle nie wchodzę w politykę, bo z tego są tylko kłótnie, ale o zmianie rządu proponuję sobie przypomnieć jak będą wybory. Najpierw wybraliście takich ludzi a teraz chcecie ich usuwać? Trochę bez sensu. Trzeba było iść do wyborów i wybrać innych. Druga sprawa, to podobno większość ludzi chciała demokracji, wolnego rynku i unii europejskiej zamiast socjalizmu, to teraz mają. W tamtym ustroju nie było trzeba się martwić za ile się sprzeda zboże, ważne żeby tylko urosło. Skupy były czynne nawet w niedzielę, a jak cena wzrosła na jesień, czy na wiosnę to każdy dostał wyrównanie.

To juz nie wroci,to nie mogło sie utrzymac.Demokracja ,wolny rynek to nie musi byc złodziejstwo!W tamtym ustroju nasza władza myslała za obywatela a teraz mysli jak pozwolic okrasc tego samego obywatela naszego kraju.I jak ktos mi mowi ze socjalizm był oki to znaczy ze cos z nim nie tak.Puste pułki,brak mozliwosci zakupu sprzetu itp.Podstawowa rzecz to umozliwienie godnego zycia kazdemu Polakowi a nie tylko wybranym.Moim zdaniem sami jestesmy sobie wsinni,bo nie chodzimy na wybory(osobiscie chodze na kazde)ale wiekszosc nie chodzi.Frekwencja na wsi wynosi10-20% .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

Chodzisz na wy bory to masz wpływ na to kto zostanie wybrany ale nie masz wpływu na to kto się znajduje na listach wyborczych i w tym miejscu demokracja się kończy.Wolnego rynku też nie mamy a już na pewno w rolnictwie, musiało by nie być dopłat itp.


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ten rząd od wladzy bedzie ciężko odsunąć za dobre ma układy w telewizji a Polacy to niestety w większości to matoły co telewizja mówi to tak jest a o cenach to nie wiem bo jeszcze na polu zboże

 

 

nie maja układów - to 99%mediów należy do nich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5568

Kazdy z nas wolałby być chroniony w ten czy inny sposób - taka ludzka natura. Osobiście też chciałbym mieć pewność ze zarobie na każdej produkcji.

Nie ma wątpliwości że żyjemy w kraju o ustroju socjalistycznym mimo że często wmawiają nam co innego. To co dzieje się w skupach zboża traktuję jako enklawy czystego kapitalizmu -popyt vs podaż jaość vs cena . Cena i parametry są określone - jak chcesz sprzedajesz jak nie wyjezdzasz.Jakbyśmy my skupowali zboże tez pewnie tak byśmy działali.

Stara prawda mówi żeby nikogo nie żałować bo nikt nas nie będzie załował - dlatego nie rozumiem czemu litujemy sie nad Ukrainą i jest kontyngent na zboże. Oni jak znieśli embargo na wieprzowinę to ustawili takie cła że i tak nie będzie eksportu od nas. Z kontyngentem zbożowym powinniśmy zrobić to samo - ustawić takie parametry minimalne żebu nawet ciężarówka nie wjechała do Polski. Wystarczyłoby ustalić 0 % fuzarium i po robocie!


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

No tak, do nas po co sprowadzać, ale od nas to wysyłać na cały świat.Albo rybki albo akwarium. Albo się zamykamy na cały świat, ale nie liczmy że ktoś kupi od nas, albo wolna amerykanka. A to co było 30lat temu,to było i nie wróci. Baryłka ropy kosztowała 20 dolarów a teraz 100 kosztuje. Dróg w kraju było mniej i się spokojnie jechało a teraz 2 godziny na bramce na autobanie stałem taka bieda że wszyscy gdzieś jadą, a w rzadko którym aucie więcej niż jedna osoba chyba że wycieczka na wakacje to cała rodzina. Nie wszystko może jest takie jak powinno być, ale nie demonizujmy że taki dramat.W każdym domu więcej telewizorów, komórek i samochodów niż ludzi i płacz wielki że bieda.

A w temacie w stanach kukurydza w kontrakcie na listopad wiecie po ile jest? Jak ta cena nie daj boże dotrze do nas to zaczniemy narzekanie.

Kolego masz duzo racji ale chodzi tu o taka patologie jak Twój kolega napisał że możemy wyprodukować sobie zboże ale nasz durny rzad pozwalna na ściagnie zboża z ukrainy bo tansze a przez to cierpia rolnicy. Jeśli chodzi o Rosje jest to tak wielki kraj że nie wszystko są w stanie sami sobie wyprodukować na tyle na ile potrzebuja dlatego musza ściagać czy to wieprzowine czy to owoce z innych krajów dlatego nie myl tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Nie mamy żadnej organizacji i nie ma kto za nami lobbować , jesteśmy tylko producentami i tak ma zostać, nikomu nie zależy na tym aby rolnik miał na cokolwiek wpływ. Cały przemysł rolny zaczyna byc dobrym biznesem i co myślicie że ktoś pozwoli milionom zwykłych ludzi robić na tym inters skoro mogą robić to jednostki.

Jak grzyby po deszczu rosną wielkie korporacje które same sieją ,zbierają, przetwarzają, handlują i sprzedają gotowe produkty. I to one ustalaja cenę od A do Z . Tak że chłopy siać zbierać i nie gadać bo gówno z tego gadani wynika. Może w przyszłości zmądrzejemy i będziemy jakąś konkurencją dla nich a nie to nasze dzieci będą pracowały w chłodniach, sortowniach i będa operatorami nowych JD czy Fendtów ale w korporacjach .

NIestety rolnik to indywidualista i myśli tylko o swoim gospodarstwie i w niego inwestuje. może warto zacząć inwestować w przyszłość ?

Piszecie że jest demokracja kapitalizm a socjalizm był bee . Więc dlaczego myslicie jak za socjalizmu i macie pretensje do wszystkich tylko nie do siebie?

"Takiego wała jak Polska cała "ktos kiwnie palcem w naszej sprawie chyba że przy okazji będzie widział w tym interes dla siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Nie bądźcie hipokrytami i zdecydujcie się, albo socjalizm i ceny ustalanie odgórnie albo kapitalizm i wolny rynek. Jak pszenica była po 1100 z mleko po 2 złote za litr to żaden z was na kapitalizm nie narzekał a teraz to nagle wszyscy socjaliści się zrobili. I o cłach, całej Ukrainie decyduje UE a nie polski rząd. A trzy, to Rosjanie nas nigdy nie lubili i nie lubią więc zawsze znajdą powód żeby nam dokopać co historia nie raz pokazała.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5568

My nie mamy ich lubić ani oni nas. My mamy robić z nimi interesy.

Jako rzecze Korwin - relacjie między krajami nie polegają na sympati bądż antypati tylko na wspólnym biznesie lub ijego braku.

  • Like 1

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Unexpected    246

Mnie osobiście irytują komentarze i uśmieszki starych lokalnych rolników podczas każdej rozmowy, na temat tego jak bardzo jestem stratny z tego powodu, iż cena zboża jest tragicznie niska (wg. ich, podobno w późniejszym okresie będę musiał oddawać po 35zł). Sugerują jak bym nie miał innego wyboru okresu do sprzedaży, jak tylko w okresie spekulacyjnych żniw.

 

Mimo, iż wszystko mam zmagazynowane oraz spokojnie ze sprzedażą mogę się wstrzymać do końcówki zimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Brat-Rol Łukowa koło Biłgoraja 480 zł brutto (7% vat) pszenica paszowa

Kapka Tarnogród - 580 - 600 zł netto pszenica jakosciowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj