marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

seba87    0

w malopolsce dzisiaj juz slonce...a tak to od kilku dni opady..

zobaczymy co bedzie nas czekalo w najblizszych dniach.

rzepaki pokoszone u was?? jaki sredni plon kto ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zombi330    49

zboże wypaliło w ch... taka susza była - upały ponad 3 tyg. wiec troche deszczu to i tak nic a od środy znowu ma być piękna pogoda min 7 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

W lubelskiem w tym roku bardzo dużo opadów i są niemal ciągle. Tak mokrego roku dawno nie było. Od kwietnia nie pamiętam tygodnia żeby nie padało. Zboża i rzepak dorodne. U mnie rzepaku jeszcze nie zacząłem kosić. Może jutro jak znowu nie popada.

Rzepak na lokalnym skupie 1210 brutto.

Edytowano przez Alio

Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qba333    14

Na twoim podwórku ,,centrum'' się nie kończy - kuj-pomorskie taka susza że ziemia popękała................. teraz zaczyna trochę padać.

 

Piszac centrum raczej mam na mysli centrum polski a idąc twoim tokiem rozumowania dla ciebie centrum to własne podwórko bo w okolicach Łodzi to wody starczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Nie do konca w centrum jest dobrze. U mnie suma opadów z ostatnich 36godzin -36mm a poprzedni opad był 29-30 czerwca i wynosił 61mm...

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Piszac centrum raczej mam na mysli centrum polski a idąc twoim tokiem rozumowania dla ciebie centrum to własne podwórko bo w okolicach Łodzi to wody starczy

Czyli centrum Polski to ,,twoim zdaniem'' Zduńska wola ! ? Ciekawych rzeczy można się dowiedzieć na forum ;) Koniec tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biznes12    23

to dział o pogodzie? bo nie wiem w co wchodzę...zakładka ceny zbóż a znajduje gdzie pada deszcz a gdzie susza xddd

jak teraz kształtuje się ceny jęczmienia i pszenżyta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To dział o cenach zbóż,a dyskusję dotyczące pogody przenieście do tematu:anomalie pogodowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

w malopolsce dzisiaj juz slonce...a tak to od kilku dni opady..

zobaczymy co bedzie nas czekalo w najblizszych dniach.

rzepaki pokoszone u was?? jaki sredni plon kto ma?

do 12 sierpnia codziennie ma padać , więc po zniwach :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronto1984    46

w wielkopolsce wszystko gnó.... byłem na polu wszystko porośnięte całe 50 ha więc wielkopolaninie jak ja tak mam to ty tez tak masz , wszystko przez wczorajsza pogode padało jeszcze i było tak wilgotno parno i ciepło i zakiełkowało, no a dziś w ogóle gorąco to jeszcze poprawi od razu na paru godzinach

Edytowano przez pronto1984

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Kolego tobie porosło to nie znaczy ze wszystkim,troszke rozsadku.Na porost ma wpływ wiele czynników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
menos    7

Wiecie coś o drożejącym rzepaku podobno podnoszą ceny miałem propozycje po 1280

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maro0    11

w wielkopolsce wszystko gnó.... byłem na polu wszystko porośnięte całe 50 ha więc wielkopolaninie jak ja tak mam to ty tez tak masz , wszystko przez wczorajsza pogode padało jeszcze i było tak wilgotno parno i ciepło i zakiełkowało, no a dziś w ogóle gorąco to jeszcze poprawi od razu na paru godzinach

Ja jestem z Wlkp i u mnie nic nie porasta, wiec najwidoczniej w twoim mniemaniu wielkopolska konczy sie u ciebie na podwórku ;) dzisiaj zeby do tego słonca wiał wiatr to mozna by próbowac kosic, ewentualnie jutro. Pozdro 600

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronto1984    46

ale żeście mnie zjechali :),to ja nie wiem wszędzie lało ,u mnie się nawet jutro nie wjedzie bo bagno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie coś o drożejącym rzepaku podobno podnoszą ceny miałem propozycje po 1280

u mnie poszło do góry z 1180 na 1210, może mało osób sprzedaje więc coś tam podnieśli, ale raczej nie liczyłbym na znaczny wzrost ceny.

Pszenica u mnie 630-650, jęczmień 560

Edytowano przez RolnikMarian6226

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk2411    30

Ceny w Ziarn-pol Dąbrówka:

pszenica konsumpcyjna 620-670 netto, zależy od parametrów

pszenica paszowa 540 netto

pszenżyto 500 netto


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

w zachodniopomorskim sucho że nie ma nawet śladów po kombajnie na polu, talerzówka po wierzchu lata i trzeba czekać na deszcz :(

żyto u nas po 450 + vat

owies też po 450 + vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

Przydałyby się czary aby u mnie w okolicy była taka cena na pszenicę bo na razie to konsump. po 600 i 610 zl netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

pszenica kons. 650zł pzz kruszwica oczywiscie netto

Edytowano przez benek79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj