marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
przemol87    186

Sol potasowa ma dwie stawki vat uzaleznione od przeznaczenia.

 


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

A co w gospodarstwie robisz z solą potasową? Zjadasz? Sól potasowa dla gospodarstwa ma tylko jedną obnizoną stawkę wat. Dobra nie będę się już kłócił bo to nie do końca na temat. Tym bardziej, że czasem ludzie nawet mylą brutto z netto.

 

a co do poniższych cen to uważam, że są nierealnie niskie, żyto po 428 brutto? Takie skupy powinny być zamykane ;) :mellow: :wacko:

 

Ceny na dzień dzisiejszy :

Zyto -428 zł brutto

Pszenżyto -513,60 brutto

Mieszanka -406.60 brutto

Pow.Włocławek ,Gm. Lubień Kujawski.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To cena pośrednika :wacko:

i niestety gospodarze po tej cenie odstawiają,każdy liczy się z groszem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajgon    12

jęczmień ozimy ok. 500 netto za tonę. wschodnia część podlaskiego. Liczyłem, że zbiorę jęczmień zanim cena poleci i go sprzedam. Niestety nie udało się. Trzeba magazynować. Najwyższe ceny są w porcie i to jest max. Więcej się nie dostanie w tej chwili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dark03    1

Wiecie dlaczego Zyd nigdy nie chcial uprawiac pola bo pola nieda sie oszukac a uprawiajacego zawsze sie wy...e.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

Ja mimo wszystko też proszę o podawanie cen netto a lub pisanie czy podana cena to brutto czy netto .

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

@dark jesteś wielki :)))),

Poza tym po co ta przepychanka jak piszecie brutto to podajcie jaki vat ot i wszystko

Edytowano przez aster453

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro
Dnia 20.07.2014 o 15:28, Cihu napisał:

A co w gospodarstwie robisz z solą potasową? Zjadasz? Sól potasowa dla gospodarstwa ma tylko jedną obnizoną stawkę wat. Dobra nie będę się już kłócił bo to nie do końca na temat. Tym bardziej, że czasem ludzie nawet mylą brutto z netto.

 

a co do poniższych cen to uważam, że są nierealnie niskie, żyto po 428 brutto? Takie skupy powinny być zamykane ;) :mellow: :wacko:

To co powiesz na te ceny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dssn    0
Dnia 20.07.2014 o 21:16, lukejro napisał:

To co powiesz na te ceny?

chyba nie potrzebują zboża i wywalili cenę w okresie żniw taką żeby ściągnąć do siebie tylko desperatów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

No tylko wszystkie firmy powoli równają do tych najniższych cen, a desperatów nie brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

rzepak mają przynajmniej relatywnie drogi

u mnie już płacą ponizej 1100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

pszenica 630,-

żyto 450,-(spadek z 480,-)

jęczmień- brak cennika

pszenżyto 540,-

ceny netto

Lechpol Krajenka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Normalnie ceny porażają .Ale co się tu dziwić,czy kiedykolwiek ktoś widział człowieka, który by tylko samą uczciwą pracą się czegoś dorobił Jeżeli nawet takiego się widziało, to z pewnością nie w naszej rozdrapanej przez mnóstwo cwaniaczków - Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endriu28    0

Czy sprzedawał ktoś do agro corn? słyszałem od jednego gościa że nie płacą mu od kwietnia za pszenice. Jeśli coś wiecie w temacie to prosze o info bo miałem sprzedawać im pszenice a teraz sam nie wiem co robić. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksiaze    234

niestety pszenica paszowa 600, konsumpcyjna 650 brutto to już od jutra stanie się faktem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

sprawa jest prosta.

 

JAk ktoś na serio mysli o rolnictwie a nie zajmuje sie tym tak hobbystycznie/przy okazji, to już dawno powinie zauważyć, ze sprzedaż od razu w żniwa skrajnie sie nie opłaca i albo trzeba podpisywac kontrakty, albo stawiać silosy. Inego wyjścia nie ma.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

rzepak 1140

pszenica 650

jęczmień 520

zyto 470

ceny netto


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

heh znowu to samo co w tamtym roku po ostrych spadkach rzepaku na giełdzie dzisiaj idzie 4Euro w górę - czysta spekulacja. W tamtym roku najlepsze ceny mieli ci co pierwsi i ostatni oddawali rzepak w tym roku zapowiada sie to samo. Na przyszły rok trzeba chociaż z miesiąc przytrzymać i dopiero sprzedawać. Ja połowę oddałem na składowanie, a połowę sprzedałem poniżej 1160 netto. U nas tam gdzie sprzedawałem to nawet nie było wiadomo z jaką ceną wysypywałeś dopiero na następny dzień sie dowiadywałeś na fakturze jaką cenę byli łaskaw dać. Dodajmy do tego jeszcze sporą rozbieżności w zanieczyszczeniach bo tam gdzie odwoziłem na skład miałem 2,1%, a gdzie sprzedawałem to wybadali mi 3% oraz 5,8%!, a rzepak jednakowy czyściutki aż ludzie chodzili oglądać, było wsiąść i odjechać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

thug- który skup tyle płaci za pszenicę?

to jeszcze cena ze starych zbiorów dzisiaj pojawiła sie nowa cena na nowe zbiory 80 zł


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj