marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Krassus    97

@sim0n

Czy ja dobrzę rozumiem? Masz pretensje do właściela, że mógł sprzedać za więcej niż ty chciałeś brać? Skoro Ci się nie opłacało to po co kupowałeś?

 

@lukaczmarek

Po co kupujesz ziemię?


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Co to znaczy "żeby ziemia się zwróciła"?

Ziemia nie traci na wartości i jak teraz ją kupisz za 25 tyś to za 5 lat możesz ją sprzedać za tyle samo albo nawet więcej, czerpiąc z niej [rzez te 5 lat korzyści. Ziemia to nie maszyna rolnicza, która musi się zamortyzować i zwrócić.

 

 

 

a skąd wiesz że za 5-10 lat ziemia może bedzie kosztować np 10 tysi za hektar a może 200 tysi? nikt tego nie wie. to towar taki sam jak inny. wałkowany temat wiele razy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Co to znaczy "żeby ziemia się zwróciła"?

Ziemia nie traci na wartości i jak teraz ją kupisz za 25 tyś to za 5 lat możesz ją sprzedać za tyle samo albo nawet więcej, czerpiąc z niej [rzez te 5 lat korzyści. Ziemia to nie maszyna rolnicza, która musi się zamortyzować i zwrócić.

 

Tylko jaki sens kupować np mieszkanie na wynajem, specjalistyczną maszynę itp która zwróci się za 20-30 lat? Mało tego w przypadku ziemi trzeba na niej tyrać. Historia pokazała że ziemia traci wartość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

Ale ziemia to twój warsztat pracy, jak masz nowe maszyny to żeby je w pełni wykorzystać to zadowolisz się 15ha? 20 lat temu z 15 ha utrzymała się 6 osobowa rodzina a dzisiaj z 30ha akurat 3 osoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zombi330    49

bajki na 15 ha nowe maszyny tak typu pług czy brona chyba że ktoś gubsza unijna kaske przytulił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Zależy od produkcji, a jak przytulił to przytulił na c**j drążyć temat, skoro chodzi o ceny zbóż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stef3    0

piszcie o cenach zbóż, albo załóżcie inny temat- żyto od 400 do 450 zł netto okolice Kalisza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Cena żyta 45 zł +Vat,pszenżyto zimowe 55 +Vat

Powiat Włocławek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tego nawet wróżbita Maciej nie wie.cena będzie jak na owoce wszystkie,czyli dziadostwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim0n    27

Jęczmień ozimy środkowopomorskie, cena 515 + Vat z odbiorem

 

Krassus - mam tylko pretensję że tak windował cenę, u mnie ziemia jest max do 20tyś za ha, on zażądał 27,5 tyś zbiłem na 25 tyś to i tak jest o 25% więcej niż w okolicy to jeszcze mu źle? Wqrwia mnie fakt że ten co ma dużo ziemi specjalnie podbija cenę aby mnie tylko z pola wygryźć. a od innej osoby słyszałem że też mu max 25 tyś chciał dać, pazerność ludzka nie zna granic, ja ziemie jak jej nikt nie chciał wziąłem a teraz jeszcze po świńsku robi.

To tak jak by u was ziemia np. po 75 tyś na rynku a ktoś krzykną 100tyś !!! kupił byś po tyle za 1 ha?

Ziemia musi się zwrócić bo uprawiając ją tylko dla samego faktu uprawiania to idiotyzm, 20 lat spłacam ziemie a pozostałe lata są dla mnie zyskiem, prosty biznes jeśli ktoś tego nie rozumie to mamy kosmiczne ceny za ziemię. A jak cena za zbożna utrzymywać się będzie przez kilka lat na tegorocznym poziomie a może i lekko spadnie?, to co nadal twierdzisz że bierz za wszelką cenę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2053

cena żałosna, mam 10 ton do sprzedania bo mi sie nie chce przerzucać, po 700 to jakoś by było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ceny na dzień dzisiejszy :

Zyto -428 zł brutto

Pszenżyto -513,60 brutto

Mieszanka -406.60 brutto

Pow.Włocławek ,Gm. Lubień Kujawski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    475

Golpasz Golub dobrzyn ceny netto

 

Pszenica paszowa 690,00 zł/t

Pszenżyto 580,00 zł/t

Jęczmień 570,00 zł/t

Żyto 500,00 zł/t

Rzepak 1220 zł/t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

AnnaPalczewska

 

to chyba ceny netto?

 

Kiedyś już apelowałem i będę pisać do skutku. Nie podawajcie cen brutto. Jak wy je wyliczacie? Przecież są dwie stawki vatu 5% dla rolnika vatowca i 7% dla rolnika ryczałtowca. Skąd my mamy się domyslać z jakim procentem została wyliczona kwota brutto? Podawać ceny netto a resztę już każdy sam sobie wyliczy.

Edytowano przez Cihu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

Są to zazwyczaj małe wręcz pomijalne ilości. Niektórzy biorą do ręki bo nie mają na paliwo, żeby ze skupu do domu wrócić. Takie ceny i takich gospodarzy pomijam. Podawanie cen "do ręki" jako cen brutto to także wprowadzanie ludzi w błąd i tyle. Ludzie podają ceny brutto bo to zawsze wyzej i lepiej wygląda niż netto. A ja cenami brutto nie operuję, żeby nie wprowadzać zamieszania. Vat niech każdy sam sobie wylicza.

 

Dla przypomnienia fajna stronka, którą na pewno znacie. Ceny aktualizowane 2-3 razy w tygodniu. http://www.cenyrolnicze.pl/

Edytowano przez Cihu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

A kogo to obchodzi że "Ty nie operujesz"? Kupujesz paliwo to płacisz netto? Kupujesz nawozy to płacisz netto?

 

A kogo to obchodzi że "Ty nie operujesz"? Kupujesz paliwo to płacisz netto? Kupujesz nawozy to płacisz netto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

Na nazwozy i na paliwo jest jedna stawka vat. Na zboze (i inne produkty rolne) są dwie stawki vat plus jakieś śmieszne pojęcie "do ręki". Czy widziałeś kiedykolwiek cennik jakiejkolwiek firmy, żeby były podane stawki brutto albo stawka "do ręki"? Ja nigdy nie widziałem. Nigdy! Jezeli napiszę ci, że wziałęm za rzepak 1300zł brutto to potrafisz powiedziec dokładnie po ile ty byś wziął za niego? Nie bo nie wiesz czy jestem na 5 czy 7 % vacie.

Edytowano przez Cihu
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik32    2

U mnie w skupach podają ceny z wat.Tak że dopiero jak dostanę fakturę to wiem jaka jest cena netto.Ci co skupują próbują sobie jakoś poprawoć cene wizualnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj