marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
warchest    253

a wytlumaczcie mi jedna rzecz zboze tanieje rolnicy narzekaja ze tanio ale ceny ziemi rosna caly czas i ludzie kupuja po takich cenach a narzekajai zainteresowanie zimia coraz wieksze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

rozmawiałem z rolnikiem który ma grubo ponad 100ha i żadnej hodowli cały sprzęt maksymalnie 5letni. Mówił że ma ponad 1/3 zboża z tamtego roku w magazynie i nie zamierza nic sprzedawać oprócz rzepaku do wiosny chyba że cena wzrośnie. Widzę że sporo nawozu już mu przywieźli. Tak że pewnie już do nowych zasiewów jest przygotowany. Tacy ludzie właśnie robią cenę ziemi bo jak się trafi ładny kawałek do kupna to wypchnie to zboże kupi ziemię za gotówkę i wcale tego nie odczuje.

Edytowano przez damian40000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

a wytlumaczcie mi jedna rzecz zboze tanieje rolnicy narzekaja ze tanio ale ceny ziemi rosna caly czas i ludzie kupuja po takich cenach a narzekajai zainteresowanie zimia coraz wieksze

Tanie nie tanie ale widocznie sie gospodarka opłaca to kupuja ludzie ziemie. Po za tym pieniadz traci na wartości wszystko drożeje to i ziemia drożeje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

rozmawiałem z rolnikiem który ma grubo ponad 100ha i żadnej hodowli cały sprzęt maksymalnie 5letni. Mówił że ma ponad 1/3 zboża z tamtego roku w magazynie i nie zamierza nic sprzedawać oprócz rzepaku do wiosny chyba że cena wzrośnie. Widzę że sporo nawozu już mu przywieźli. Tak że pewnie już do nowych zasiewów jest przygotowany. Tacy ludzie właśnie robią cenę ziemi bo jak się trafi ładny kawałek do kupna to wypchnie to zboże kupi ziemię za gotówkę i wcale tego nie odczuje.

 

A nawet jakby miał wziąć kredyt 500 tys to go z palcem w nosie spłaci. To nie UE podbija ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Jacy to Polscy rolnicy są bogaci..... Hehe 100 ha ale jakiej ziemi??? 1 i 2 klasa czy 4 ,5 i 6???


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

nie bogaty a głupi .. bogaty przeliczy co i jak i wyjdzie że sie nie opłaca .. a glupi weźmie wszystko

  • Like 2

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

niekoniecznie zawsze sie oplaci tylko zalezy co zasieje i wogole a moze tyle dal by miec pierwokup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

zalezy jaka klasa ziemi przy uprawie zbóż bo to bliższy temat raczej sie nie opłaci


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zombi330    49

nie mam 100 ha ani też nowych zachodnich ciągników z PROW, na kredyt itp ale tacy najwięcej płaczą ile to musza dokładać do gospodarki, ale idzie taki po nawóz i płaci po pół roku a ja musze od ręki i zero rabatu a jak dostaje dopłaty to taki płacze że zaraz musi je oddać bankowi bo kredytów po uszy ale rozwojowy w TV go pokazują jaki to wielki inwestor i rolnik postępowy bo to czy tamto za unijną kaskę sobie zakupił- tak to wygląda obecnie cwaniaczki sie rozwijają a małe GR wegetują bo nie mają nawet 10% takiego wsparcia jak duże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

mój tata mówi że właśnie dlatego mamy 20ha a nie 120ha bo jak coś kupujemy czy to nawóz czy ziemię czy maszyny to myślimy czy mamy tyle kasy żeby to kupić. A obszarnik bierze gdzie się da na termin jeszcze się przy tym targując a całą wolną kasę pakuje w zakup ziemi i wszystkich przebija.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim0n    27

Tak u mnie jest jeszcze lipa bo ci duzi podkupują ziemię mniejszym bo ich stać aby za 1 ha ziemi 4 klasy zapłacić po 25 tyś !!! A ja kalkuluje czy mi się opłaci :( a jak mówi właściciel nie chcesz to nie bierz tamtemu po tyle i tyle sprzedam. U mnie co niektórzy nie mają za grosz honoru, co z tego że uprawiam jego ziemie już 8 lat aby jego matka dostała rentę z KRUSU, podatek opłacę i całkiem przyzwoity czynsz. NOrmalnie człowieka krew zalewa jak ma takie historię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

25k za 4 klase?

biore od razu ile tylko wystarczy mi kasy.

 

Jak chesz kupić ziemie, to kupuj, bo, wyobraź sobie, są w Polsce okolice, gdzie po 40 wołają (za 3-4 klase) i kupcy sie znajdują.

 

niemniej proponuję wrócić do tematu, bo o cenach juz dawno ic nie było;)

 

resztki żyta z magazynu sprzedałem dzis po 550 netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no i gdzie jest modrator ??? kazdy pisze jakies farmazony a nie o cenach !!!!!!!! cena na skupie za jeczmien 500 netto !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zombi330    49

że co 500zł to już normalnie skandal z nawizska takich wyzyskiwaczy tu podawać żeby inni się nie nacięli i ile sie da odwlekać sprzedaż innego sposobu nie ma na takich cwanaków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vdan    5

Jęczmień paszowy 535zł netto - zachodniopomorskie, oczywiście cena na dziś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Tak u mnie jest jeszcze lipa bo ci duzi podkupują ziemię mniejszym bo ich stać aby za 1 ha ziemi 4 klasy zapłacić po 25 tyś !!! A ja kalkuluje czy mi się opłaci :( a jak mówi właściciel nie chcesz to nie bierz tamtemu po tyle i tyle sprzedam. U mnie co niektórzy nie mają za grosz honoru, co z tego że uprawiam jego ziemie już 8 lat aby jego matka dostała rentę z KRUSU, podatek opłacę i całkiem przyzwoity czynsz. NOrmalnie człowieka krew zalewa jak ma takie historię

 

W moim rejonie 25 tyś za ha to jak byś za darmo dostał. Zresztą nie tylko w moim bo pewnie w większości Polski też więc nie lamentuj tylko kupuj.

 

Jęczmień ozimy 540 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszBONQ    34

sim0n, Ty nie łącz honoru z biznesem. Też byś nie oddał za pół ceny jakbyś miał lepszego kupca. Sprzedać można tylko raz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim0n    27

Ludzie, ale dwie wioski dalej ziemia klasa 5 i część 4 brat kupił po 13tyś za ha !!! Orna uprawiana, wapnowana.

Biznes? rok 2000-2002 przychodzi starsza sąsiadka, ziemia jej leży odłogiem już ładnych parę lat gdzieniegdzie brzozy już rosną, gmina ja ściga że podatek zaległy ona chce na krus iść i nie ma kto wziąć od niej ziemi. Na początku niechętnie ale namawiała ok to wzięliśmy, czynsz się dogadaliśmy w miarę upływu lat coraz większy się płaciło bo i z ziemi więcej było.

Zeszły rok z sąsiedniej wioski duży rolnik wziął na spytki syna pijaczka takiego tej babci i zaczął go urabiać aby mu ziemie sprzedali a on że mu ją sprzeda już cenę się dogadywali. No ludzie tak się nie robi. Na moje szczęście miałem podpisaną umowę w gminie i z gminy dostałem informacje ze synek chce rozwiązać umowę podpisaną przez matkę. oj długa historia, w efekcie ziemię kupiłem po 25 tyś gdzie u mnie chodzi po 18000 - 20000, że gdzie indziej ziemia po 35000 70000 to nie mój problem i mi osobiście po takiej cenie się NIE OPŁACA!!! jaj ktoś chce robić 25 lat na ziemie aby mu się zwróciła to jego wybór i tyle, jak ktoś chce to zapraszam może kupić wolny rynek. :)

Przepraszam za odejście od wątku ale należało się małe sprostowanie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Co to znaczy "żeby ziemia się zwróciła"?

Ziemia nie traci na wartości i jak teraz ją kupisz za 25 tyś to za 5 lat możesz ją sprzedać za tyle samo albo nawet więcej, czerpiąc z niej [rzez te 5 lat korzyści. Ziemia to nie maszyna rolnicza, która musi się zamortyzować i zwrócić.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj