marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

gwozd    104

Znajomy kierowca tira mówił że jeździł po rzepak do Rumunii, a później pewnie będzie ganiał po pszenicę na Węgry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johnyrs    21

Ja sprzedałem resztki pszenicy paszowej z podwórka z przedpłatą na konto za 735zł brutto.

O tej porze propozycja kontraktu na rzepak 1340zł netto.

U mnie rzepaki bardzo ładne ale zaczynają bardzo wylegać, pszenice też zapowiadają duży plon tylko ościanka robi się biała o grzyba mino tego że dwa razy pryskałem, a wiosną była najładniejsza w całej okolicy.

Jeśli cena będzie niska i urodzaj to ja wolę jak jest nieurodzaj a ceny wysokie, bo na jedno wychodzi ale pracy mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Tylko każdy woli wysoki plon i cene, bo na drugie wielkiego wpływu nie mamy więc skupiamy się na plonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johnyrs    21

Każdy woli taką opcję. Myślę że w naszym kraju na dwie rzeczy nie mamy wpływu: pogoda i cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Jak się zaczyna import przy średnio wysokich cenach to nic dobrego raczej nie wróży.

 

No właśnie do tego. Szału z ceną nie ma a już ciągną z za granicy. Wygląda na to że dobrej ceny nie będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RYZYNH    3

dziś do ojca dzwoniła pani z agroloku z propozycją kontraktacji rzepaku po 1335 netto, do tego mówiła że pszenica w żniwa po 650 powinna być tylko nie wiem brutto czy netto ale po żniwach do góry podobno ma iśc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

650 w żniwa to jeszcze nie tragedia.U mnie dochodzą słuchy ze nie wiecej niż 600 zł brutto ma być podczas żniw.Za miesiąc sie okaże jaka będzie cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Ty tam blisko Ukrainy to może tak być. Troche wam sąsiedzi cene psują od jakiegoś czasu i nic na to nie poradzicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

na tym polega wolny rynek ,popyt i podaż kształtują ceny.

W mojej okolicy - płn Mazowsze na targowiskach cena sztywna, mieszanki 70, pszenżyto 80, pszenica, jęczmień 90, chętnych brak a z ceny nie schodzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

ceny u mnie netto propozycja od agroloku:

żyto 505 konsumpcja 480 pasza

pszenica konsumpcja 680

jęczmień i pszenżyto po 560

rzepak dokładnie nie pamiętam ale coś około 1330

Edytowano przez lukasz27

sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480

Jak by były takie ceny w żniwa to by było bardzo dobrze bo z vatem to około 700zł za pszenice nawet mżna byłoby się cieszyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.agrofoto.pl/artykul-ue-ukraina-wazne-jest-rolnictwo-184172-dzial-1.php

 

Bezcłowe kontyngenty na zboża... Świetlana przyszłość przed nami panowie.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9228

Ta umowa z Ukraina została już dawno podpisana, a cały kontyngent wywieźli niemcy do siebie. Bo to przede wszystkim oni parli na tą umowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Dzisiaj wykosiłem jęczmień ozim. a skupy mają Polskie zboże w d*pie bo ciągną jęczmień ze Słowacji po cenie 480-500zł /t, a pszenice może zaczną skupować po 550-580 zł/t takie są propozycje,bo ziarna jest ponoć opór, u naszych południowych sąsiadów.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawell18    13

kukurydza 790 brutto i ponoć jest problem z podażą.

pszenica paszowa 800brutto.


Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

Będę sprzedawał jęczmień ozimy i jary, ktoś już kosil i sprzedawał, jakie ceny? głównie woj. opolskie.

Edytowano przez Famer21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

mi tak coś intuicja podpowiada, że w tym roku trzeba większe magazyny szykować ,po raz raczej większe plony powinny być niż w ubiegłym roku(przynajmniej w moim regionie) a po dwa cena w żniwa będzie zachęcać ale tylko do magazynowania zboża..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

w całej polsce plony bedą niższe niż przed rokiem gwarantuje to a co spekulanci wypisują to można w kiblu spuścić


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

W skali całego kraju powinny być niższe plony ale z pewnością będą regiony gdzie będzie sypało lepiej niż w zeszłym roku. U mnie były szanse na rekordy ale "spaliło na panewce" i to dosłownie haha :) i przez to plony będą zbliżone do tych z zeszłego roku, tutaj będą decydowały głównie poszczególne stanowiska bo na jednym kawałku jest git a na drugim lipa. Jeżeli by dobrze sypało to bym coś na skup wywiózł ale po tym co widzę może być różnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kukurydza 790 brutto i ponoć jest problem z podażą.

pszenica paszowa 800brutto.

 

 

Dziwne bo u nas dzwonią duże gospodarstwa czy nie potrzebujemy kukurydzy.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj