marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

nunu85    499

Paniowie, narzekacie na ministra, na zmowy itp, tymczasem na światowych rynkach pszenica tanieje, to i nic dziwnego, ze do nas zawitały obniżki.

popatrzcie sobie na Matiff.

jeszcze na początku maja pszenica była w granicach 208euro/tona, a dzis osiaga ledwo 190 i ciągle leci w dół. Na nasze jest na chwilę obecną 80zł różnicy.

To ja nie wiem czemu się dziwicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackowski11    4
Napisano (edytowany)

Nie porównywałbym lokalnego rynku (skupy, młyny) do giełd typu Matif.

To zupełnie inna skala, i bajka, jedno z drugim ma mało wspólnego. Nie znam w okolicy osoby (sprzedawca lub młynarz) któryby tam działał lub sie zaopatrywał.

Lokalny rynek rządzi się podażą i popytem

Ale niestety, kazdy pretekst jest dobry do zbicia ceny .......

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekAre    5

dzisiaj podzwoniłem w sprawie sprzedazy kukurydzy mokrej to kontrakty od 430 do 480 netto i akurat ten na 480 dzisiaj sie skonczył az strach pomyśleć co bedzie z kukurdzą w pażdzierniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

ja dzisiaj umówiłem sie na kontrakt po 450 netto z odbiorem z pola


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawell18    13

pszenica paszowa 800 brutto

gdzie w pół-zach Mazowieckim można zakontraktować mokra QQ?

Edytowano przez Pawell18

Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

dzisiaj podzwoniłem w sprawie sprzedazy kukurydzy mokrej to kontrakty od 430 do 480 netto i akurat ten na 480 dzisiaj sie skonczył az strach pomyśleć co bedzie z kukurdzą w pażdzierniku

będzie to samo co w zeszłym roku. Czyli nie tak źle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dssn    0

właśnie, w zeszłym roku była QQ mokra kontraktowana chyba w podobnej cenie 430 - 480 tak ? to znaczy ze ktoś przemyślał sprawe że bedzie podobnie albo drożej bo w przeciwnym wypadku (np. zakładanego urodzaju QQ) zaproponowaliby niższe ceny niż jak te w zeszłym roku. To chyba dobry znak dla sprzedających.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franko    1

Witam, z cenami na MATIF to już jest tylko zagrywka spekulantów, robią wszystko aby zwalić ceny naszych płodów rolnych, po to aby obłowić się na żniwa a potem zarabiać.

A jeszcze nie tak dawno było że ceny z przednówka wchodziły na żniwa, dopiero lepsze lub gorsze zbiory powodowały różnice cenowe.


http:/www.youtube.com/user/frankulka/videos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480

Żeby było po 400 to będzie dobrze , pszenica bankowo bedzie ponizej 600zł na skupach a o rzepaku lepiej nie wspominać, ten co pierwszy wywiezie to jeszcze jakoś wyjdzie ale jak żniwa będą w pełni to zobaczycie sami.

Jedyny rateunek to jak któs ma gdzie przechować zboze aż smród spekulacji trcohe opadnie i nachapią się wszyscy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dssn    0

to co? żyto w żniwa znowu po 400?? :( :( :(

w żniwa to wszystko prawdopodobne :) bo nikt nic wtedy jeszcze nie wie na 100%. Wg mnie to powinno być w podobnej cenie do zeszłego roku.

Ale nie czarujmy się, to nie jest tak że "spekulant" ustali cene jaką mu się podoba i już. Jak będą potrzebowali surowiec to kupią i po 500 czy 1000 jak nie będą potrzebowali to kupią po 300 albo w ogóle, tak to działa. Jeśli teraz zostało jeszcze zboże z zeszłego sezonu a urodzi się nowe to będzie taniej bo po prostu będzie łatwy dostęp nadmiar, jak się jednak nie urodzi dużo i zboża starego nie zostało tak jak to się niektórym wydaje to taniej nie będzie. Gra się rozpocznie bo kupujący się nie przyzna że potrzebuje i da cenę najniższą, a sprzedający się nie przyzna do urodzaju i da cenę najwyższą, a rynek zweryfikuje obu :)

Osobiście mimo że jestem kupującym to zawsze mam nadzieję na jak najwyższą cenę zbóż bo tylko wtedy w całym łańcuchu jest zarobek po kolei dla każdego, a przy niskiej cenie to się tylko człowiek o zap#@ i guzik z tego ma :/

Mam nadzieję że będzie klęska urodzaju (łącznie z kukurydzą) i zboża będą drogie :) a przynajmniej pozostaną na niezmienionych poziomach.

 

Przeglądałem na necie ceny QQ mokrej od 2010 roku to wyglądało to mniej więcej tak :

2010 - ok. 500 zł

2011 - ok 500 zł

2012 - ok 480 zł (w tych 3 latach ceny zbóż były wysokie)

2013 - ok 430 - 460 zł (tu już się zaczęło powoli odbudowywać zapasy)

2014 - ok 400 - 480 zł

na obecny sezon podobnie proponują kontraktacje z tego co czytam 400 - 450 - 480 zł, więc chyyyyyba na jakieś wielkie zmiany się nie zapowiada jeśli chodzi o ceny zbóż w tym sezonie. Ale tak jak pisze, jak będzie dużo to będzie taniej, jak będzie mało to będzie drożej, jak będzie normalnie to ceny się pewnie nie zmienią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kontraktację proponują ale jak cena poleci to kary 10 zł zapłacą i kupią po cenie dnia takie to kontrkty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

A jak im powiesz że masz lepszego klienta to bedziesz musiał im tą dyche za nic dać. Kontrakty nie są po to żeby rolnik na nich zarabiał, tylko firmy. Raz po raz komuś się uda ale na ogół to skupujący są górą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

Kontraktację proponują ale jak cena poleci to kary 10 zł zapłacą i kupią po cenie dnia takie to kontrkty

przeciez masz wolna wole, mozesz nie podpisywac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ale jak ktoś ma 100ha i nie ma gdzie przechować to musi podpisywać. Ja np. mogę zmagazynować zboże 3 lata, przez ten okres nie muszę sprzedawać i mogę czekać na cenę i mam gdzieś handlarzy. To ja mam zarabiać a nie oni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    152

Na co Ci taki zapas miejsca? Kupujesz jeszcze zboża i przechowujesz? Zboża są w stanie przeleżeć aż 3 lata nie pogarszajac swoich parametrów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Na co Ci taki zapas miejsca? Kupujesz jeszcze zboża i przechowujesz? Zboża są w stanie przeleżeć aż 3 lata nie pogarszajac swoich parametrów?

Jeżeli są suche, to bez problemu przeleżą. Ja na długie przechowanie biorę tylko takie, które mają podczas żniw 10-12% wilgotności. Magazyny muszą być dobrze wentylowane, i idealnie dezynfekowane. Nie kupuję zboża, nie handluję nim. Magazynuję po to, żeby za pół darmo nie oddawać handlarzowi. Był taki rok, że pszenżyto po żniwach kupowali po 380 zł/t. Ja sprzedałem to pszenżyto po 850zł/t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

u mnie na firmie prognozy skupu rzepaku techn bez kontrakatcji 1150 -1200 netto

psszenica 550-600 netto


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Nie okłamujmy się szykuje się klęska urodzaju bynajmniej u nas. Nie ma szans żeby zboża były drogie. Jeszcze tydzien temu sprzedawałem pszenzyto po 680 teraz patrze że juz stówke do tyłu załuje ze nie sprzedalem wszystkiego bo myslalem ze za rok bedzie drogie a tu klops. Nikomu źle nie życze ale jedyne co moze uratować ceny to jakaś klęska żywiołowa. Niestety prawda jest taka że w takich momentach jeden traci a drugi się obławia tak jak było 2-3 lata temu kiedy to w centralnej Polsce zboza powymarzały a u nas na podlasiu były rekordowe plony. W tym roku zapowiadaja się jeszcze wyższe plony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

dwa tyg temu pszenice sprzedałem po 770 zł za tonę chyba ostatni raz po takiej cenie sprzedawałem bo nie ma sie co spodziewać w najbliższym czasie dobrych cen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

jak by udało sie sprzeda rzepak po 1300 netto .. to jeszcze nie było by źle

Edytowano przez Michalmeer

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj