marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

Mathieu92    122

Woj Lubelskie Abramowice Prywatne pan Dyzma 780zł brutto. Jutro sprzedaje. Więcej w tym roku moim zdaniem nie ugram.


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Taaaa, Elewarr.... A w żniwa płacił ładnie za pszeniczke... 650-680?? dobrze pamiętam? ładna przebita

 

a już nawet nie wspomnę o rzepaku...


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matyziak    6

Może wiecie kto w pow. Pultuskim, ciechanowskim, makowski bądź w tych okolicach kontraktuje pszenicę?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

zajrzyj do Cedrobu, skontaktuj się z Polskimi Młynami, w tych rejonach nie ma problemu ze sprzedażą towaru jest dużo osób prywatnych skupujących całym rokiem. Jak masz magazyny to czekaj na cenę.

 

Cytowanie poprzedniego postu !

Edytowano przez murtek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Poszło 2 auta pszenicy paszowej po 735 netto. Lubelskie.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

sprzedałem a w zasadzie podpisałem takie kontrakty na zboże:

pszenica 813 , pszenżyto 690 , żyto 610 . Ceny netto z podwórka.Łódzkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

według mnie bardzo dobry interes. A ja chyba nie bede sprzedawał znacznej części trzymam do nastepnego roku może będzie droższe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

u mnie pszenica 730 zł pszenżyto 690 zł jęczmień 700 zł ceny netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

Rami, ty mieszkasz w tych kisielicach koło Łasina?

 

To ty masz zaledwie 20 max 25km do Szczepanek, gdzie płąc aza pszenice 790 a jak sie ma nieco wiecej, to i 800 dadzą netto.

Jaki zatem sens sprzedawać za 730.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
honker    2

To jest maksymalna cena?

A jak placą elewatory? Wymagania?

Tak maksymalna, moja miała gluten 36, opadanie 375, wyr. 88 a jak masz rozkruszka to potrącają 10pl z tony, a w byłej Aurorze sie nie dowiadywałem.


linux, don't be afraid penguin!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

jak myslicie po zniwach tj po nowych zbiorach zboza beda drozsze bo w ukrainie nieciekawie sie dziej to zboza moga nienaprodukowac to powinno byc drogie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Heh a kto im produkować zabrania? U nas podskoczyło pszenzyto 700. Mysle że za rok droższe za wiele to nie będzie chociaż sam przechowam z 30 ton do nastepengo roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

tylko jak bedziesz prezechowywac t odobrze zabezpiecz et zboze by sie nie wdala wolka lub innew dziadostwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyga2905    19

Poszło pare ładnych ton pszenicy po 780 netto kilka dni temu gdzie w tym samym momencie spadła o 10zł na tonie, I tak nie mam gdzie przechować bo miejsce musi być na nowe zbiory także myśle że cena lepsza nie będzie ani nie była w moich okolicach po ostanim zbiorze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

tylko jak bedziesz prezechowywac t odobrze zabezpiecz et zboze by sie nie wdala wolka lub innew dziadostwo

W jaki sposób mam je niby zabezpieczyć. Jak było suche skoszone i ma dobre warunki do leżakowania to będzie leżeć. Teraz to juz chyba za późno na zabezpieczanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michax    2

Magazyn w Łęcznej płaci za pszenicę paszową 749zł/t brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koszos1    1

dzisiaj pojechało 20t pszenicy po 780 zł/t netto odbiorca PZZ Świecie woj. KUJ-POM, nie znam się na parametrach ale nie mieli żadnych zastrzeżeń, zboże suche, czyste, a oto co napisali: Wilgotność 13,80%, zanieczyszczenia ogólne 6%, gęstość 77,10, gluten 26, liczba opadania 380, białko 12,30, liczba sedym. 32. Nie wiem czy to dobre parametry czy nie może ktoś mógłby podpowiedzieć. Pszenica odmiana KRIS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    209

Organiki AZOTY Jarosław 740zł netto paszowa 750netto konsumpcyjna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj