marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

pracuje z ojcem który uważa, że należy stosowac tak dużo zabiegów jak to konieczne,a jednocześnie tak mało jak to możliwe... :) :) :)

 

saletry było około 300 moze 320kg,zbiór własnym kombajnem,herbicydu żadnego(zgodnie z przekonaniem powyżej :) ) ze zyto dusi chwasty, stwierdziliśmy ze nie ma potrzeby stosowac fungicydu,było jedynie z oprysków skracanie, a stanowisko rok po jęczmieniu i 2 lata po ziemniakach....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

po co piszesz jak nie masz kontroli nad wydatkami, te forum traci sens i przejrzystość przez dzieci rolników którzy chcą zaistnieć i coś napisać w internecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris352    2

W piątek podpisałem umowę: Pszenica paszowa (brak opadania) - 790 netto; pszenżyto 670 netto. W razie potrzeby udostępnie kontakt do skupującego. Pomorskie

Podasz mi namiary,bo mysle pszenzyto zakontraktowac. Zeby nie było ze nie na temat, u mnie narazie 620-640zł za pszenzyto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

 

kolego uzyskałeś plon żyta bardzo dobry 5,5 tony

przy takim plonie nie żałowałeś nawozów, na same nawozy musiałeś wydać około 800zł-1000zł, paliwa 500zł, odchwaszczanie do 180zł, dobre skracanie 100zł, zbiór 320, podatek rolny 100zł, spółka wodna 26zł, nie liczę kosztów maszyn oprócz zbioru, pracy własnej i zaprawionych nasion gdyż możesz używać własnego rozmnożenia. Odżywki????? Fungicydy?????? były??? jak tak to dolicz kolejne 200zł. Oczywiście wszystkie ceny są tutaj +,-.

No chyba że napiszesz, że tylko siejesz, żyto rośnie i zbierasz 5,5 tony. Podziel się swoją technologia.

nie chciałem być uszczypliwy

pozdrawiam

jak mozna liczyc koszt pracy wlasnej do oplacalnosci? To absurdalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

a jakbys musiał kogos najac to tez by ci za darmo wykonał ta prace? Pracujesz za free ?


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patfilmax    7

kolega marluk ma racje że nie powinno się wliczać kosztów własnej pracy, za swoją pracę otrzymujesz ten zysk który wypracujesz, a jak doliczysz sobie swoją wypłatę to tak jakbyś chciał zarobić 2 razy.

Edytowano przez patfilmax

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

czytaj uwaznie. Koszty pracy wlasnej to nie to samo co koszty pracy najmowanej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

co innego jest koszt własnej pracy a co innego .. wynagrodzenie za nią .. jeśli wprowadzą podatek dochodowy i ktoś powie że nie wlicza własnej pracy to go wyśmieją inni lu

ludzie


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

wynagrodzenie to przychod - koszty i wtedy masz czysty zysk i wtedy ten zysk to twoje wynagrodzenie za prace ktora wykonales. przeciez podatek dochodowy nie uwzglednia pracy wlasnej. tam liczy sie przychod-koszty od tego liczy sie podatek. moge wam to bardzo dokladnie wytlumaczyc (ale moze nie tu bo to watek nie na temat) ze liczenie pracy wlasnych rak do oplacanosci jest ogromnym bledem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
QuQurydza    125

maciek30 jaka klasa ziemi, jakie to było żyto, pop. czy hybryda?? Skoro dajecie tylko azot, to musicie mieć super ziemie, ale na super ziemi nie sieje się żyta, a jak już to zbiór 5,5 tony jest wynikiem raczej miernym. A z drugiej strony, żyto nie wydusi chwastów, bo widzę po sąsiadach, jak chcą zaoszczędzić jesienią na opryskach, co mają wiosną:)

 

kontraktacja rzepak 1480 netto, kukurydza mokra 430 netto. poł-zach. polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

po co piszesz jak nie masz kontroli nad wydatkami, te forum traci sens i przejrzystość przez dzieci rolników którzy chcą zaistnieć i coś napisać w internecie.

 

 

to że napisałem ze z ojcem uprawiam,nie oznacza iz mam 10 lat, swoje lata juz mam,moze jeszcze nie jestem doswiadczony tak jak inni.... wiec sie nie spinaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoSuPiCaSsO    0

Kontraktacja żyta konsupmcyjnego 605 netto

Żyto Paszowe 590 netto i wilgotność do 15%

 

Rzepak 1440 netto

pszenica 12% białka 735 netto

Pszenica 12.5 Białka 750 netto

 

Jak cos to dam namiar Zachodniopomokrskie.

 

Z tego co widac żyto w tym roku moze miec dobra cene. Niemcy juz policzyli struktury zasiewów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

maciek30 jaka klasa ziemi, jakie to było żyto, pop. czy hybryda?? Skoro dajecie tylko azot, to musicie mieć super ziemie, ale na super ziemi nie sieje się żyta, a jak już to zbiór 5,5 tony jest wynikiem raczej miernym. A z drugiej strony, żyto nie wydusi chwastów, bo widzę po sąsiadach, jak chcą zaoszczędzić jesienią na opryskach, co mają wiosną :)

 

 

 

 

ziemia klasa IIIb i IV,jak pisałem 2 lata po ziemniakach i rok po jęczmieniu to cos tam jeszcze zostało ^^ a żyto dańkowskie diamant, to było napisane dla żyta... oczywiście przy jęczmieniu i innych warzywach czy grochu to wyglada inaczej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480

Ja mam mieszane uczucia co do cen, poważnie myśle nad kontraktem na połowę zbiorów, zboża i rzepaki w okolicy wyglądają rewelacyjnie nawet ci co zbytnio nie dbają nie mieli tak pieknego zboża jak pamiętam.

Brak zimy zrobił swoje nei tylko u nas chyba i mam wrażenie że w żniwa 500 żł może nie być a te ceny zawarte w kontraktach to aby tylko rolnicy kupowali środki do produkcji. Mam nadzieję że to tylko zła wizja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

pszenica stara 850zł/t netto,

nowa 800-820zł/t netto

 

pszenica stara 850zł/t netto,

nowa 800-820zł/t netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biznes12    23

tak to prawda zboża wyglądają pięknie aż ciemne w tym roku Bóg dał nam piękną wiosnę oby nie zmienił zdania później ;p do żniw daleko... co do cen żyjemy w Polsce wszystko jest możliwe jak będzie urodzaj to będzie więcej plonów z ha więc trzeba się z tego cieszyć trzeba mieć nadzieje na dobry rok i dobre ceny ;D mówią że nadzieja matką głupich a że Matka wszystkie dzieci kocha to pomoże ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

 

 

pszenica stara 850zł/t netto,

nowa 800-820zł/t netto

 

 

kto tyle płaci?

 

na chwile obecną nie słyszałem, zeby komuś udało sie sprzedać pszencie drozej niż 820ntto i zyto powyzej 600netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzepo    32

pszenica paszowa 730, konsumpcja 760, saletra 1410, saletrzak 1330- ceny brutto, lubelskie okoloce Hrubieszowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

marluk ma rację nie liczę kosztów pracy własnej, tak też napisałem. Może chodzi Wam o inne koszta pośrednie. KOSZTY POŚREDNIE - koszty, których nie można przypisać do określonej działalności. Do kosztów pośrednich należą: pośrednie nakłady gospodarcze, podatki, ubezpieczenia, amortyzacja, koszty pośrednich czynników zewnętrznych (praca najemna, czynsze, odsetki od obcego kapitału).

wiecie ze jedząc obiad w restauracji, barze innej gastronomi możecie zażądać faktury. Od posiłku regeneracyjnego możecie odliczyć vat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoSuPiCaSsO    0

Jak ktos oferuje 850 zl za pszenice to ja chetnie odsprzedam dużą ilość.

Co do żyta to jak najbardziej realna cena mialem 615 juz na konsumpcje netto ale zapchały się kontrakty bo duze zainteresowanie i cene obnizyli do 605 netto/T odbior sierpien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

marluk ma rację nie liczę kosztów pracy własnej, tak też napisałem. Może chodzi Wam o inne koszta pośrednie. KOSZTY POŚREDNIE - koszty, których nie można przypisać do określonej działalności. Do kosztów pośrednich należą: pośrednie nakłady gospodarcze, podatki, ubezpieczenia, amortyzacja, koszty pośrednich czynników zewnętrznych (praca najemna, czynsze, odsetki od obcego kapitału).

wiecie ze jedząc obiad w restauracji, barze innej gastronomi możecie zażądać faktury. Od posiłku regeneracyjnego możecie odliczyć vat.

oczywiscie. Teraz sie z toba zgodze. Koszta posrednie wliczamy do kalkulacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

Żyto sprzedane Blending Zduny 600zł brutto (wilgotność11% opadanie 118 gęstość 77, wyrównanie 86) część pszenicy sprzedana na młyn Koźmin cena 803zł Brutto

 

reszta pszenicy czeka na lepszą cenę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj