marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

tomek1921    0

Wszyscy chcą wszystkich oskubać jednym słowem...

 

Pszenica 770zl

Edytowano przez tomek1921

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Wczoraj sprzedałem resztki pszenicy paszowej 5 ton po 700 zł brutto woj lubelskie powiat biłgoraj gmina łukowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wczoraj sprzedałem resztki pszenicy paszowej 5 ton po 700 zł brutto woj lubelskie powiat biłgoraj gmina łukowa.

po co piszesz takie rzeczy, a może jesteś handlarzyną i chcesz zbić cenę na rynku lokalnym. Swoją wypowiedzią dajesz znak innym producentom o niskich cenach rynkowych. Koledzy rolnicy działajmy wspólnie nie dajmy się poniżać!!!!! Ja zapowiadałem od listopada wszystkim handlowcom że pszenicy za mniej niż 800 zł netto nie sprzedam. Dotrzymałem słowa. Teraz pytanie do was koledzy czy Wy jako producenci dotrzymacie po zbiorach z góry ustalonej przez siebie ceny. Ja wiem, że są zobowiązanie, kredyty i inne wydatki, ale trzeba zarabiać jakieś pieniądze a nie wegetować. Niech się wypowiedzą osoby które naprawdę mają wpływ na sprzedaż produktów ze swoich gospodarstw a nie chłopcy, dzieci pomagające w gospodarstwie.

pszenica dla gołębi 3,6zł/kg pakowana po 10kg mazowieckie

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Też sobie dałem minimalną cenę 800 i pszenica nadal w magazynie. Teraz zastanawiam się czy dobrze zrobiłem bo już było blisko tej ceny.

 

kto kupuje pszenicę po 3,6zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

po co piszesz takie rzeczy, a może jesteś handlarzyną i chcesz zbić cenę na rynku lokalnym. Swoją wypowiedzią dajesz znak innym producentom o niskich cenach rynkowych. Koledzy rolnicy działajmy wspólnie nie dajmy się poniżać!!!!! Ja zapowiadałem od listopada wszystkim handlowcom że pszenicy za mniej niż 800 zł netto nie sprzedam. Dotrzymałem słowa. Teraz pytanie do was koledzy czy Wy jako producenci dotrzymacie po zbiorach z góry ustalonej przez siebie ceny. Ja wiem, że są zobowiązanie, kredyty i inne wydatki, ale trzeba zarabiać jakieś pieniądze a nie wegetować. Niech się wypowiedzą osoby które naprawdę mają wpływ na sprzedaż produktów ze swoich gospodarstw a nie chłopcy, dzieci pomagające w gospodarstwie.

pszenica dla gołębi 3,6zł/kg pakowana po 10kg mazowieckie

pozdrawiam

napisałem taka cene jaka jest u mnie w okolicy, przeciez to jest temat gdzie jakie sa ceny tak?? wiec o co kaman?? dla mnie cena tez nie jest satysfakcjonujaca bo tak samo wolalbym aby minimum bylo 800 ale na swoje wyszlem i wypraszam sobie o tym ze jestem handlarzyna bo nie jestem bo tak samo jestem rolnikiem jak i ty i kazdy inny na forum. Ja cen nie ustalam! w jesieni tak wyszlo ze sprzedalem drozej ale ze zostaly mi resztki to sprzedalem bo mi jest potrzebna kasa tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@andrzej1988, nie przejmuj się mądrościami Kolegi, każdy kto potrafi liczyć i przewidywać potrafi dokonać wyceny niezależnie czy sprzedaje czy kupuje pszenicę. Jak ma chętnych płacących 3,6 za kilo to niech płacą.

Jeden będzie uważał rolnika za osobę siejącą popłoch niskimi cenami, inny zaś nazwie go spekulantem :D Nigdy nie dogodzisz takim.

Swoją niedawno sprzedałem w ilościach całosamochodowych po 770 netto, a rynek lokalny nie miał żadnego wpływu na taką cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

napisałem taka cene jaka jest u mnie w okolicy, przeciez to jest temat gdzie jakie sa ceny tak?? wiec o co kaman?? dla mnie cena tez nie jest satysfakcjonujaca bo tak samo wolalbym aby minimum bylo 800 ale na swoje wyszlem i wypraszam sobie o tym ze jestem handlarzyna bo nie jestem bo tak samo jestem rolnikiem jak i ty i kazdy inny na forum. Ja cen nie ustalam! w jesieni tak wyszlo ze sprzedalem drozej ale ze zostaly mi resztki to sprzedalem bo mi jest potrzebna kasa tak.

kolego przepraszam Cię najmocniej, nie chciałem urazić Twojej osoby. Emocje biorą górę gdy widzę tak niską cenę pszenicy. jeszcze raz przepraszam

trzymaj sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

Też sobie dałem minimalną cenę 800 i pszenica nadal w magazynie. Teraz zastanawiam się czy dobrze zrobiłem bo już było blisko tej ceny.

 

kto kupuje pszenicę po 3,6zł?

 

 

to wszystko zalezy od farta i miejsca zamieszkania.

 

Ja sobie ociecałem że taniej niż 800 nie oddam, i sie udało- 3 tyg temu sprzedałem po 810 loco gospodarstwo.

 

Ale równie dobrze przy innym obrocie spraw cena mogłaby nigdy nie osiagnąc tego pułapu i zostałbym ze zbożem w magazynie, gdybym szedł w zaparte.

Także sądze, ze nawet jak kilku dych brakuje nie ma co juz za bardzo sie ociągac, tym bardziej, zę na matifie już od dobrego tygodnia wzrostów nie widać.

 

ps

taka ciekawostka

jak sprzedawałem tę swoją pszenice, to do skupu zajchała łódka ze zbożem prawie już 3 letnim.

Kierowca sie nabijał, ze swego czasu, jak pszenica była po 1050, to owemu rolnikowi było jeszcze za tanio i czekał na wiecej....i się nie doczekał, oddał teraz za 800. Więc nie mozna przeginać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Też sobie dałem minimalną cenę 800 i pszenica nadal w magazynie. Teraz zastanawiam się czy dobrze zrobiłem bo już było blisko tej ceny.

 

kto kupuje pszenicę po 3,6zł?

wczoraj kupowałem trawę, kończynę i lucernę u rolnika, który zajmuje się produkcją i obrotem nasion. Przyjechał człowiek hodujący gołębie i bytał się o pszenicę dla swoich ptaków. Sprzedawca miał kilka palet z woreczkami po 10kg po 36zł kazdy. Nie tylko z pszenicą kolego tak jest. Pelet z trocin kosztuje około 600-700zł za tonę. Teraz przejdź się do sklepu zoologicznego i zobacz ile kosztuje ten sam pelet w woreczkach po 5 kg do kuwety dla kota dla chomika. przebitka 10x. Przepraszam że odbiegam od tematu.

pozdawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia87    9

witam!

zna ktoś firmę bbgrit sp z oo chyba z Poznania?? Jak z wypłacalnością tej firmy...


Wypełniam kompleksowo dokumentację związaną z działalnością gospodarstwa. Wnioski o dopłaty bezpośrednie, wnioski za materiał siewny, prowadzę ewidencję ŚOR, i inne. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

kolego przepraszam Cię najmocniej, nie chciałem urazić Twojej osoby. Emocje biorą górę gdy widzę tak niską cenę pszenicy. jeszcze raz przepraszam

trzymaj sie

 

ok spoko spoko. nie ma sprawy. nie moja wina ze pszenica paszowa w mojej okolicy jest po 700 brutto. Gosciu do ktorego to sprzedaje bo ma skup roznych zboz wywozi te zboza do rejonow Polski gdzie jest duzo drozsza pszenica. Polska jest podzielona jesli chodzi o cene zboz. W lubelskim niestety jest chyba najtaniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Jestem też z lubelskiego i niecałe 3 tygodnie temu pytałem w lokalnym skupie to za konsumpcję mi proponowali 670 netto :wacko:z dowozem do nich . Tymczasem po paszówkę chcą mi przysłać auto na podwórko z drugiego końca polski po 720 netto. Chyba wezmę się za skup pszenicy:)


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Nic nie zrobimy! Jest jak jest. Cena pszenicy miedzy wschodem a zachodem daje dużo do myślenia! Mówisz konsumpcja 670 netto czyli 717 brutto?? No to nieźle!! W dodatku musi mieć parametry!. To już lepiej sprzedać po 700-710 brutto jako paszówkę bez parametrów, tylko aby była wymagana wilgotność i bez chwastów.

 

 

Nie cytuj poprzedniego posta. Używaj Polskich znaków. +1

Edytowano przez SZYMANOX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alik07    4

Ja w sobote sprzedałem resztę pszenicy po 730 netto na pasze w lokalnym skupie w woj.lubelskim. Tez liczyłem na 800 ale w końcu się złamałem, w tym sezonie nie ma szans na taką cenę w moim regionie, chociaż są jeszcze tacy co liczą że sprzedadzą po 1000 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Byli tacy co zapowiadali jeszcze przed żniwami że poniżej 1000 nie sprzedadzą.

Ciekawe co zrobili z tą deklaracją, jakoś się tu nie udzielają, a ceny to raczej w górę nie pójdą, 1000 nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

co to za badziewy link?

Ty specjalnie spamujesz, czy coś Ci się pomieszało?

Napraw to jak najszybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kp38    8

Pszenżyto dziś sprzedane po 600zł brutto i cena niby w doł ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ragdwp    0

Dzisiaj sprzedałem po 670 + vat to niecałe 700 do wipaszu

 

pszenica po 770 + vat miałem zakonraktowaną po 800 + vat 856 wipasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endriu28    0

Dzisiaj podpisałem umowe na nowe zbiory 700 netto pszenica,lubelskie oczywiście z odbiorem z gosp. Jak myslicie dobra decyzja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

Ale kiedy odbiór ? Jeżeli w Sierpniu to nieźle ale jeżeli październik to średni interes.


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj