marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

knoro93    215

To nie forum jasnowidzów, niestety.

Masz racje ale zawsze mozna pogadac na ten temat od tego jest forum moze ktos cos mądrego powie co pozwoli w podjeciu decyzji tak jak kolega nade mna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1331

Pawłów koło Bychawy

Pszenica: 760 brutto z podwórka.

Sprzedawać, czy czekać na 800? :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
QuQurydza    125

Żyto 580 netto, pszenica 760 netto, kukurydza 700 netto. Dolnośląskie osadkowski nowe zbiory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

ostatnio troszke myślałem o zbożach i w tym roku postanowiłem troszke lepiej zadbać o ilość zbóż z moich hektarów :D myślę że przez te zawirowania na ukrainie cena zboża będzie lepsza jak w zeszłym sezonie i nawet z moją jakością zboża będę mógł coś zarobić wiecej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krasy    0

Pszenica 800 zł brutto woj. Opolskie.

w opolskim można wiedzieć u kogo taka cena?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blizniak1    0

Czy ktoś wie jak notowania pszenicy dziś na giełdach się zachowywały - miały być dziś jakieś raporty publikowane czy coś??


CASE JX60 + TUR 4_________________CLAAS AXOS 330CX
MTZ 82_______________URSUS C330M
SIPMA FARMA II______________________BIZON Z-056
METAL-FACH ''SOKÓŁ''_______________________________UNIA-FAMAROL POZNANIAK 3.0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    497

@bliźniak

dziś kiepściutko

 

rzepak mocno w dół (-5euro), pszenica też spadła -2euro, tylko qq lekko w górę (+0,75)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

Po jednym dniu to ciężko coś spekulować. Należy zauważyć trend wzrostowy czy też spadkowy. Ja czekam ze sprzedażą, myślę że sprzedam na przełomie kwietnia/maja


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszMrz    0

UWAGA ! Przestrzegam wszystkich przed firmą która skupuje zborze WS-TRADE

 

WS-TRADE

ul. Generała Fieldorfa Nila 18/25

24-100 Puławy

woj. lubelskie

Tel.:(81)881-62-80 Fax:(81)881-62-80

e-mail: biuro@wstrade.pl

 

 

Link do strony

 

http://www.wstrade.pl/kontakt

 

 

Zabierają zboże a po 2 dniach zboże wraca do mnie na podwórko i twierdzą że jest zanieczyszczone...(robią badania) co rok jest takie samo i co rok mi jeszcze nikt nie zwrócił całą ciężarówke zboża( a w poprzednim roku brała ta sama firma)... cena miała być 57 zł po czym dzwonią i proponują 30 zł/100kg..jeśli nie odpowiada przywożą spowrotem na dodatek trzeba zwracać za transport ponad 2000 zł...( zarabiają na trnsporcie)...trasa: odbiór okolice Puław- zborze transportują do Zamościa z tego co wiem...z tego co wiem nie tylko do mnie całe 25 t wróciło nie jestem pierwszy i zapewne nie ostatni....ode mnie więcej na pewno zboża nie zabiorą..Pozdrawiam i przestrzegam bo szkoda sobie nimi głowy zawracać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

Najpierw sie czyta umowe i bada zboże zeby wiedziec co sie ma ! JA z nimi nie handlowałem choc miałem oferty ale po przeczytaniu umowy odrazu sobie odpuszczam tego typu firmy chyba że jestem pewny ze towar pierwsza klasa. A teraz niestety sa firmy paszarnia i młyny które bardzo rygorystycznie badaja i czesto nie chca przyjac zboża co wiaże sie z transportem w inne mijsce lub powrót. Zapewne chcieli żebys zszedłz ceny 30zł na tonie i chcieli zawiesc do innego punktu. Woż jesli mówisz o zamopściu to pewnie animex i tam włąsnie maja duże wymagania co do jakości. z cen a transportu troszke przesadzili bo to w kółku 300km wiec nawet po 3,5zł to troszke ponad 1000zl.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver    5

lubelskie Majadan Kawęczyński pszenica paszowa cena z dziś 730zł/t netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zombi330    49

Tak to często niestety wygląda, że prywaciarz chłopu łachę jakby robił że zboże odbierze a ile nagrymasi, nastęka i najęczy że a to jemu coś tam śmierdzi, że zanieczyszczone, że wilgotne a trzeba by pewnie każde ziarenko szmatką przetrzeć i jeszcze nie byłby kontent bo kto szuka dziury w całym ten znajdzie, byle tylko wmówić że on tego zboża to właściwie nie potrzebuje ale w ostateczności to może i odbierze ale cena właśnie o kilkadziesiąt zł na tonie w dół. Dlatego pisanina o jakiejś tam cenie czy nawet dzwonienie i dopytywanie o cenę dzień naprzód to czysta teoria i funta kłaków to niewarte bo to cena z jakiś ideał zboża jak z obrazka czyli równiuteńkie, dorodne, zero brudu, pachnące jakby wczoraj z kombajnu wyleciało itp. musiało by być ozłocone najlepiej dla tej rozpasanej hołoty żyjącej z ciężkiej doli chłopa. To w ogólnej masie jedna banda bezwstydnych wyrwigroszy i drobnych cwaniaczków, już ja ich znam jak zły szląg na wylot i jeden lepszy od drugiego w swoim fachu ale nie szanują chłopa ani trochę bo nie ma na nich bata i dlatego takie sytuacje są nagminne. Uczciwości i honoru to po nich ja się nie spodziewam niestety ale innego wyjścia nie ma zboże trzeba gdzieś sprzedać ale już mnie krew zalewa jak sobie pomyśle że więcej niż kurzu nałykać się muszę ich bredni. Pozdrawiam.

Edytowano przez Zombi330
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koszos1    1

a jak tam ceny AGROLOK, AMPOL-MEROL czy Agrosieć Chełmno (wszystkie z kujawsko-pomorskiego). nie wiecie po ile na dziś pszenica??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    497

jak chcesz z kuj-pom to Młyny Szczepanki płaca za pszenice 790 netto, a jak masz minimum kilka aut i dobrze pogadasz, to 800 dadzą i swoją łódlę przyślą.

 

Handluję z nimi od lat i złego słowa powiedziec nie moge.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19554

propozycja na dziś pszenżyto skład-24t po 650 netto pólnocna wielkopolska-sami odbierają z gospodarstwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    631

pszenica kons. 780 zł netto

żyto 560 zł netto

Komplexmłyn

 

ładny wzrost pszenicy o 20zł/t

czekasz na 800zł czy będziesz sprzedawać?

ja tak myślę za ok 2-3 tyg ruszyć do nich z ostatnim transportem pszenicy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    497

koledzy, nauczmy sie pisać, skąd są te ceny które podajemy, a nie jak kolega wyzej, ani nie napisał, kto mu tyle płaci, ani w profilu nie ma uzupełnione skąd jest.

 

Taka niepełna informacja jest wiele mniej warta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj