marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

Brykal    0

powiat RADZIEJOW konsp/paszowa 820-830/790-800 BRUTTO w ilosciach ok 20ton

Edytowano przez Brykal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

http://www.barchart.....php?exch=matif

 

już tu podawałem tego linka pare stron wcześniej.

sam sobie mozesz śledzić do woli.

 

Wheat to pszenica

 

Ogólnie to jest dobrze i dziś jeszcze podrosło nieco

a w którym miejscu jest rzepak? jestcanola, soja a rzepaku nie mogę znaleść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    631

czy podpisujecie już jakieś kontrakty na nowe zbiory?

Jaka jest minimalna ilość towaru? są jakieś granice ilościowe?

czy na pszenżyto też bywają jakieś kontrakty?

Myślę w tym roku pierwszy raz żeby coś tam podpisać dlatego pytam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Podpisanie umowy to loteria według mnie.Ja miałem podpisaną umowę na QQ i się przejechałem bo w sezonie była wyższa cena niż moja na kontrakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    631

Loteria-zgodzę się... Ale podpisując połowę jest już jakieś odniesienie co do przychodów... Jak stanieje to tracisz połowę utwierdzajac się w przekonaniu że dobrze zrobiłeś a gdy w żniwa zdrożeje jest powód do zadowolenia bo szacunkowy przychód będzie jeszcze wyższy... Wiadomo najlepiej zawsze trafiać z całym towarem w maksima ale przecież nie można mieć wszystkiego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

lubelskie pszenica 73-75br

Dajcie namiary na kupno saletry amon 24t z dost na miejsce tylko cene po niżej 140 chociaż,)! (dost Piaski Lubelskie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinn998    13

Sprzedane ponad 20t jednak po 720 netto pszenica paszowa. Majdan Kaweczynski okolice Lublina.

Edytowano przez marcinn998

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dssn    0

W podkarpackim ceny lekko w górę (ok 10 zł/t) lub stoją w miejscu.

Edytowano przez dssn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    497

taka ciekawostka apropos cen zbóż.

 

Paradoksalnie, to mamy farta, że na Ukrainie dzieje sie to co się dzieje.

 

Cały ten wzrost cen na Matiffie (i w konsekwencji u nas), to nic innego jak reakcja na to, że ukraińscy rolnicy i wielcy producenci rolni nie chcą podpisywac kontraktów na zbliżające się zbiory.

a dlaczego nie chcą?

bo przez te przewroty ich waluta-hrywna jest bardzo nieprzewidywalna i z dnia na dzień moze stać się g**** warta. (w ciągu ostatnich 2 czy 3 miesięcy straciła 25% wartosci)

Kto wiec o zdrowych zmysłach będzie w takiej sytuacji podpisywał kontrakt na określoną cenę, gdy istnieje całkiem spore prawdopodobieństwo, że ta kwota może być warta tyle co nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9103

Dajcie namiary na kupno saletry amon 24t z dost na miejsce tylko cene po niżej 140 chociaż,)! (dost Piaski Lubelskie)

</p>U mnie wszyscy kupuja RSM, bo cena azotu wychodzi najlepiej za jednostkę. Albo sieja mocznik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak ale nie mam sprzętu do rsm po a mocznik zakwasza bradziej glebe Ja chciałbym saletrę,) Nie wiecie może gdzie można kupić tanio?

Jak myślicie pszenica już się zatrzyma czy jeszcze troszkę podskoczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fider    0

Dzisiaj sprzedałem resztówkę pszenicy. Dostałem po 800 brutto. Cena max. 820 brutto, niestety moja nie wytrzymała parametrów (białko 11). Powiat Radzieów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Agrolok po 2100 celta. Wysyłają kurierem nie zależnie gdzie mieszkasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2100?? :blink: :blink: troche za drogo.... na miejscu mam pszenice tybalt po 1800 w centrali tylko nie wiem co to za poziom kwalifikatu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

uuuu a już myślałem że tu sami rolnicy drobno-ziemianie co potrafią siać orać i płakać że to g$@# warte, a tu proszę - rolnik który martwi się o finanse gospodarstwa w przyszłości i kalkuluje. No no no, coś się widze nawet w drobnym rolnictwie zmienia in plus.

Kontraktacja jest jak ubezpieczenie, niby bez sensu sie płaci ale za to jaki spokoj. Kto ma w poważaniu spokoj nigdy nie powinien nigdzie zadnych umów podpisywać.

 

W podkarpackim ceny lekko w górę (ok 10 zł/t) lub stoją w miejscu, ruchu w skupach nie ma, ale niedługo chyba coś się ruszy bo się żniwa zbliżają chyba nie ? tak przynajmniej twierdzą w skupach. Każdy (kto może) czeka

 

Sorki za OT pozdrawiam

kolego czytałeś kiedyś umowy?????? to nie sprzedający je konstruuje a tylko kupujący(drobny druk jest ciężko zrozumiały nawet dla mgr inż.) Ja sprzedaje pszenicę partiami po 100 ton bo boję się ze na większych ilościach będą potrącenia, a tak przynajmniej wiem że będą chcieli jeszcze ze mną zahandlować. Pszenica 800zł netto z odbiorem z gospodarstwa (mazowieckie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

W lubelskim można pomarzyć o takich cenach. Oferta na jutro na paszówkę 690 netto z podwórka. Szukam lepszej.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Może i za daleko wybiegam w przyszłość ale jak myślicie ceny za rok będą wyższe warto przechowac zboże do nastepnego roku jeśli mam gdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie forum jasnowidzów, niestety.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    497

@knoro

perspektywa wiekszego zysku bardzo niepewna (jak narazie pogoda ok, a zima igdzie strat nie narobiła wiekszych), możliwość wdania się robactwa, kasa zamrożona.

 

Ja bym sie nie odważył przetrzymywac do przyszłego sezonu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj