marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

lech04tr    1

a wie ktoś dlaczego niektórzy zaprzestali skupu zbóż jak na przykład michalewicz z Antonowa koło orli? Podejrzewam że niema miejsca do skupowania czy nie skupuje ponieważ nie przewiduje kalkulacji zarobku na tym zbożu, niech ktoś coś napisze co wie na ten temat :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerB    12

export może stanął, ale tucznik to nie warsztat samochodowy zamykam drzwi i nie pracuję, dotuczyć do sprzedaży musisz jak masz warchlaka, a tym bardziej w cyklu zamkniętym interesu z dnia na dzień nie zamkniesz

pszenica kons. 740 zł netto, żyto 520 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9205

Może i nie warsztat, ale po osiągnięciu pewnej wagi można ograniczyć dawki żywieniowe, aby mniej tracić. Na 1 sztuce różnicy nie widać, ale na 200 już jest, a w skali kraju wiele osób ograniczyło poważnie tucz i czeka na rozwój sytuacji. W ten sposób z dnia na dzień zmniejszyło się zapotrzebowanie. No i ci, co się szczęśliwie pozbyli tucznika, też pewnie szybko obsady nie będą odbudowywać. Jak obora pusta, straty będą mniejsze, niż z przetrzymanego tucznika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1921    0

Nie chcą skupywać bo zbytu nie maja... Wielu producentow trzody wstrzymalo produkcje i wszystko stanelo.

Edytowano przez tomek1921

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mawit06    6

ty spamer ten link do gry to na czoło sobie wklej. owies po 500 czyszczony do siewu na targu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chcą skupywać bo zbytu nie maja... Wielu producentow trzody wstrzymalo produkcje i wszystko stanelo.

 

 

Niektórzy planują rozwijanie produkcji.

 

http://www.tvp.pl/bialystok/informacje/obiektyw/wideo/08032014-godz-1830/14310656

 

To o użytkowniku forum.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuzaj63    45

a wie ktoś dlaczego niektórzy zaprzestali skupu zbóż jak na przykład michalewicz z Antonowa koło orli? Podejrzewam że niema miejsca do skupowania czy nie skupuje ponieważ nie przewiduje kalkulacji zarobku na tym zbożu, niech ktoś coś napisze co wie na ten temat :rolleyes:

A może po prostu poszli śladami przetwórców wieprzowiny i wołowiny - wywołamy panikę ,zaniżymy ceny skupu to rolnicy szybciej przywiozą to co mają w magazynach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

chętnie kupię zboże paszowe owies qq żyto pszenżyto, a także odpady {przebiórki} fasoli odbiór z gospodarstwa. okolice Chełma i Hrubieszowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

odnośnie Agroloku to gorąco polecam, jako jedni z nielicznych płacą w terminie i zazwyczaj nie przekracza on 14 dni

 

kuzyn wczoraj sprzedawał 5 aut do portu po 820

netto? komu? z tego co się orientowałem nikt poniżej Bydgoszczy nie płacił ponad 810, chyba że tutaj była jakaś premia za odległość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Jeśli chodzi o hodowców to wiadomo z dnia na dzień się nie zamknie chlewni,ale też na ogół nie myśli się o kupowaniu na dzień przed mieszaniem paszy. Ja kupiłem w grudniu zboże które nie wiem czy jeszcze nie sprzedam przed żniwami bo na razie chlewnie pusta. A gdyby nie to zamieszanie jeszcze kilkadziesiąt ton bym kupił. Najbliższe dwa tygodnie pokażą co dalej z cenami,bo na razie kierunek nie znany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajgon    12

Jestem z tzw. strefy buforowej i powoli kończę hodowlę świń. Zboże które posiadam będę starał się sprzedać. W tej chwili sprzedaż zboża dla hodowców trzody staje się niepewna, bo biorąc pod uwagę, że nie mogą oni w tej chwili sprzedawać tuczników i warchlaków, można poczekać na pieniądze lub ich wcale nie zobaczyć. W sytuacji gdyby znaleziono następne dziki z ASF i powiększono strefę buforową to nieliczyłbym na zwyżkę cen zboża w najbliższym czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dino555    5

Panowie jak myślicie czekać jeszcze ze sprzedażą pszenicy, bo na matifie cały czas wzrosty i to nie byle jakie. Odnośnie Agroloku to cena z piątku była 780 netto z obiorem (100 km), ale wymagania jakościowe duże białko min.14, opadanie min. 250 sekund. Orientujecie się czy ktoś płaci więcej za pszenice na export?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Jak za tyle to bym już coś sprzedał, ceny na matif owszem rosną ale głównie z powodu spekulantów bo nie było informacji o większych stratach w przezimowaniu, a jak wiadomo bańka kiedyś pęknie. Póki co ceny w kraju zaczynają też rosnąć i pewnie będą jeszcze rosnąć za giełdami ale trzeba uważać aby nie przedobrzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Grobla k/Słupcy 730 netto pszenica-podwyżka o 10 zł, Lewator Strzelno i Chemirol 720 netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Valtra123    33

U nas cena przenicy to chyba nejestem pewien na 100 ale ok 680 zł za Tonę . Podwyżka zaledwie 20 zyta co to jest .


Uwielbiam ryk silników podczas orki , uwielbiam jeździć z pełnymi dwiema przyczepami , a także kosić bizonem i słuchać jego pomruku i wycia . Oczywiście zachęcam do polubienia moich postów . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mindel24    4

GoodMills Duża Cerkwica płaciła mi 755 za tone pszenicy tyle tylko maM PYTANIE CZY W POZOSTAŁYCH MŁYNACH TEJ FIRMY TYRZEBA CZEKAĆ 2H OD POBRANIA PRÓBY DO WYSYPu????? ja tam sądze że laborantka to niezły placek musi piec a kierowcy sie wkurzaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alik07    4

Koledzy z lubelskiego u nas jak zwykle najtaniej. Pszenica paszowa po 700 brutto w okolicach Lublina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzepo    32

100 km od lublina cena taka sama. Na wymianę 710 ale saletra w cenie 1390. I wczoraj kolejki były spore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj