marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

Astronom    0

W łódzkim kupiec proponuje 50 zł za owies, podobno dla gęsi. Przyjeżdża po towar na podwórko. Oczywiście namawia jaka to dobra oferta, bo ceny lecą w dół. Ale mimo wszystko wydaje mi się to trochę za mało. ktoś sprzedawał owies w łódzkim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Pszenica na matif poszła przez wojne rusko ukraińską a bynajmniej oczekiwanie na nią. Ciekawe czy u nas cokolwiek podskoczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Astronom    0

e1leex, gdzie sprzedawałeś? W agrobiznesie przed chwila podali 540-600.

Edytowano przez Astronom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

orientowaliście się dzisiaj jakie są ceny na pszenicę na stary i nowy zbiór? marcowy kontrakt w Paryżu przebił 210euro/t do tego złoty spadł do 4,2zł za euro, to mogą być dobre dni na sprzedaż i kontraktację, ale jakoś nie dostrzegam zainteresowania pośredników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

bo pośrednicy myślą, ze tak jak szybko podrosło, tak może i spaść, to po co podpisywać.

a z resztą dzis podrosło i co, chciałbyś, zeby już dziś pośrednicy do Ciebie dzwonili i proponowali kontrakty?

Edytowano przez nunu85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1921    0

Na ten tydzień zapowiada się trochę lepiej. Oby tylko znow jacys prowokatorzy nie namieszali...

Edytowano przez tomek1921

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Żyto 550zł netto loco gospodarstwo,lub 580 w porcie , propozycja Ampol- Merol . W sobotę zawiozłem do gorzelni samochód po 560 + VAT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mawit06    6

fezoi dobra cena tylko daleko, gdzie ta gorzelnia?nasze gorzelnie płacą 200zł mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lech04tr    1

Pszenica 720 netto, pszenżyto 620 netto, mieszankę po 60 sprzedaje dla okolicznych rolników, cena za pszenżyto nie porównywalnie niska w stosunku do owsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dziś sprzedane kilka ton elewar oddział w Lubyczy królewskiej pszenica 680netto wilgotność 14, gęstość 78, białko 13,4, opadanie 220, gluten 28 max cena u nich 700 netto za parametry extra. okoliczni handlarze 700-720 brutto przelew 30 dni wymiana 740-760. ogólnie ciągle tendencja spadkowa. w lubyczy brak sprzedających od godz 9 do 12 byłem tylko ja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroutasz    5

fajnie macie że gorzelnie macie u mnie z 10 w bliskiej okolicy ani jedna już nie działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

pszenica 12,5 770zł/t netto na gospodarstwie - agrolok,

pszenica 12,5 nowy zbiór 730zł/t netto na gospodarstwie - jabłowo,

rzepak nowy zbiór 1500zł/t netto na gospodarstwie - jabłowo,

 

U Niemców świnie też droższe i co to dla nas wynika.

 

Niemcy też kupują w Polsce, w tym tygodniu 5,7zł/kg za poubojową

Edytowano przez kissmy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
starybudnik    221

@kissmy Niemcy też kupują w Polsce, w tym tygodniu 5,7zł/kg za poubojową

 

 

 

Jakby w Polsce nie bylo taniej jak u nich toby nie kupowali. Zrobią sobie zapasy w promocji, żeby w lecie sprzedać Polsce z dobrym zyskiem.

Edytowano przez starybudnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawell18    13

Pszenżyto 750 brutto - Mazowieckie


Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

A tyle dostajesz w skupie to cena rewelacja u mnie WLKP netto była 680 teraz znajomy sprzedawał 620 netto cena targowiskowa to ok 700 -760 ale to małe ilości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj