marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
90daniel    15

No parametry zawsze idzie sprawdzić. Próbka 1.5 kg wystarczy później druga przed rozładunkiem z samochodu. A kasa do ręki. Tylko szkoda że nie masz całego autka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabrysiek    82

Jak tam ceny owsa, pszenżyta no i może ktoś mieszankę owies/jęczmień (50%+50%) sprzedawał/kupował, bo prawdopodobnie będę już opróżniać wszystko co mam. Czy to dobry czas? Troszkę ten pomór może zbić ceny. Jestem z lubelskiego.

Edytowano przez gabrysiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

To sie kolego spóźniłeś trochę teraz to chyba najgorszy czas na sprzedaż bo wszyscy się ostatnio rzucili do sprzedaży i jest nadmiar towaru i kupujący zaniżają mocno ceny mimo wysokich cen na giełdach pozatym spadek cen przez pomór już nastąpił szczególnie zbóż paszowych bo jeszcze niedawno jęczmień był droższy od pszenicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adrian34966   
Gość Adrian34966

Orjentujecie się jaka jest aktualna cenna żyta w woj. Mazowieckim, bo zastanawiam się czy sprzedać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

We wschodnim staniało, w młynach 550 netto, a było 560 i jeszcze więcej u rolnika. Ja bym się wstrzymał ze 3 tyg ale na szczęście zdążyłem wywieźć po starej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz007    2

Orjentujecie się jaka jest aktualna cenna żyta w woj. Mazowieckim, bo zastanawiam się czy sprzedać.

Mazowieckie młyn w Szymanowie płacił dziś za żyto po 530 zł/tona plus vat. Ale jak będzie cena jutro nie wiadomo, bo dziś cena pszenicy była dwa razy korygowana oczywiście w dół. Jak rano dzwoniliśmy to płacili 830 zł/tona plus vat a poszło co najmniej 60 zł w dół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

To nie temat seradeli

 

pszenica 80

jeczmień 90

pszenżyto 75

Tak sprzedawałem do tej pory okolicznym rolnikom

Edytowano przez walkol

Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pysa    0

żyto 530 + VAT lokalny młyn dziś wywiozłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabrysiek    82

To sie kolego spóźniłeś trochę teraz to chyba najgorszy czas na sprzedaż bo wszyscy się ostatnio rzucili do sprzedaży i jest nadmiar towaru i kupujący zaniżają mocno ceny mimo wysokich cen na giełdach pozatym spadek cen przez pomór już nastąpił szczególnie zbóż paszowych bo jeszcze niedawno jęczmień był droższy od pszenicy.

 

Miałem zamiar wystawiać ogłoszenie 2 tygodnie temu, ale dziadek mówił, że jeszcze nie to czekałem i trafił się właśnie pomór w Polsce. Ceny były chyba przyzwoite. Teraz może być spadek i pytanie czy wystawić na tablicy po cenach jakie chciałbym uzyskać i czekać czy jeszcze dać sobie spokój. Najbardziej mnie interesują ceny owsa, bo nawet wołają po 650 zł/t. Nie wiem jaką cenę sam mam wystawić?

Jęczmień sprzedałem w listopadzie po 710 zł/t i z tego co widzę błędu nie zrobiłem, bo teraz jak rozmawiam z chłopakami w szkole to mówili, że cenka to 720 zł/t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Wszyscy się rzucili do sprzedaży zbóż bo raz że teraz kazdy ma czas i sa dobre warunki do transportu i załadunku zboża dwa cena zbóż zaczeła spadać kazdy chce sprzedac przed spadkiem trzy ten pomór świń nastraszyl wszystkich ze ceny jeszcze bardziej spadna. A ja się moge założyć ze za jakies 2-3 tygodnie ruch na skupach sie zmniejszy ponieważ obcichnie troche sprawa z pomorem świń ludzie pójda w pole kazdy juz sprzeda wszystko a przecież na giełdach mamy caly czas wzrost cen pszenicy i dopiero wtedy na skupach skocza ceny i wtedy będzie najkorzystniejszy moment do sprzedaży zbóż. Takie mam zdanie ale nikomu nie zabraniam teraz sprzedawać ;)

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
starybudnik    221

Pszenica za oceanem tylko w ciągu dwóch sesji staniała o 5%. Prawdopodobnie spowoduje to zatrzymanie wzrostów na MATIF, a w dalszej perspektywie spadki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

dziś znów rosła w USA

 

ps

orientuje się ktos kiedy Stany, albo jakis inny wielki gracz ogłaszają dane (o stanie zasiewów/ perspektywach zbiorów), które mogłyby być impulsem do ruchów na giełdach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Jak tam ceny owsa, pszenżyta no i może ktoś mieszankę owies/jęczmień (50%+50%) sprzedawał/kupował, bo prawdopodobnie będę już opróżniać wszystko co mam. Czy to dobry czas? Troszkę ten pomór może zbić ceny. Jestem z lubelskiego.

przecież sprzedawałeś mieszankę z m-c temu do gęsi nie zabrali?

teraz sprzedając będzie trudno osiągnąć przyzwoitą cenę

 

 

Miałem zamiar wystawiać ogłoszenie 2 tygodnie temu, ale dziadek mówił, że jeszcze nie to czekałem i trafił się właśnie pomór w Polsce. Ceny były chyba przyzwoite. Teraz może być spadek i pytanie czy wystawić na tablicy po cenach jakie chciałbym uzyskać i czekać czy jeszcze dać sobie spokój. Najbardziej mnie interesują ceny owsa, bo nawet wołają po 650 zł/t. Nie wiem jaką cenę sam mam wystawić?

Jęczmień sprzedałem w listopadzie po 710 zł/t i z tego co widzę błędu nie zrobiłem, bo teraz jak rozmawiam z chłopakami w szkole to mówili, że cenka to 720 zł/t.

taką cenę wołają chyba handlarze na targu, w hurcie nikt Ci takiej nie da

myśl sam i sprzedawaj jak Ci cena odpowiada, bo na wiosnę możesz wywieźć po 400 do suchowoli - bierze jak leci do spalarni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek37    37

przecież sprzedawałeś mieszankę z m-c temu do gęsi nie zabrali?

teraz sprzedając będzie trudno osiągnąć przyzwoitą cenę

 

 

taką cenę wołają chyba handlarze na targu, w hurcie nikt Ci takiej nie da

myśl sam i sprzedawaj jak Ci cena odpowiada, bo na wiosnę możesz wywieźć po 400 do suchowoli - bierze jak leci do spalarni

 

do nowych zbiorów jeszcze daleko wszystko sie moze wyrzyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gen    50

Embargo na wieprzowinę zniesione ,cena zboża pójdzie do góry .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

Nic jest nie zniesione, i raczej nie będzie bo konflikt z Rosją się pogłębia a od 10.03.2014 będzie importował putin z Ameryki

http://www.agrofoto.pl/fakty/swiat/rosja-wznawia-import-wieprzowiny-z-usa,49526.html


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Dokładnie nasi politycy tacy wyrywni gdzie coś się dzieje nasi już lecą tylko że nie myślą o skutkach dla Polski ,poparliśmy tam przemiany na Ukrainie gdzie czy nam się to podoba czy nie byli wybrani rząd prezydent demokratycznie tylko poppsuliśmy kontakty naszych firm rolników z Ukrainą i tracimy milony a przy okazji jeszcze bardziej zaostrzyliśmy kontakty z rosjanami i jeszcze bardziej tracimy gospodarczo tylko dlaczego nasz rząd nam to robi bo niestety nie ma u nas kogoś kto zorganizował by demonstracje kilkaset tysięczną w Warszawie i i postraszył tych rządzących nami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabrysiek    82

przecież sprzedawałeś mieszankę z m-c temu do gęsi nie zabrali?

teraz sprzedając będzie trudno osiągnąć przyzwoitą cenę

 

 

taką cenę wołają chyba handlarze na targu, w hurcie nikt Ci takiej nie da

myśl sam i sprzedawaj jak Ci cena odpowiada, bo na wiosnę możesz wywieźć po 400 do suchowoli - bierze jak leci do spalarni

 

 

Sprzedałem 11 ton mieszanki, a jeszcze zostało ok. 4 ton.

Na Suchowolę raczej się nie skuszę :D hehe

 

 

 

A co teraz mówi dziadek ?

 

Teraz siedzi cicho.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xyz88    7

Z dziadkiem dobre :) A ja miałem zgodzone pszenżyto po 70zł na rękę z okolicznym hodowca świń ze 4tyg temu. Nie zabierał ze względu na pogode i wkońcu w zwiazku ze spadkiem ceny trzody odmówił mi, więc szybko znalazłem drugiego kupca i po 70zł sprzedałem w minionym tygodniu. Owies poszedł po 55zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3395

@starybudnik

 

Gdzie te twoje prawdopodobnie ? Matif się nawet nie zatrzymał a CBOT wystrzelił do poziomów od dawna nie notowanych . Wzrosty to dopiero się zaczną . Ciekawe co na to nasi rodzimi handlarze , nadal będą uważać że nic się nie dzieje na giełdach ? Zobaczymy kto kogo przetrzyma .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
starybudnik    221

To sprzedawaj na MATIF jak tak dobrze płacą. U niemców świnie też droższe i co to dla nas wynika. My żyjemy w Polsce.

Edytowano przez starybudnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj