marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Kristof82    1

Żyto 580 netto lechpol podróżało jako jedyne reszta zbóż drobne korekty w dół

 

580 netto? Mysle że to raczej jest brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

Może pytanie nie na temat,ale czy tanieje u was chlebek?Tania pszenica tania mąka a co za tym idzie chleb.Jak pszenice sprzedawalismy po prawie 1100 nagle w mediach alarm jaki to drogi chleb teraz pszenica po 750 i cisza

ale do kogo ty masz w tym momencie pretensje bo nie bardzo rozumiem? Do rzadu bo nie pogrozil palcem przedsiebiorcy ktory produkuje chleb zeby obnizyl cene co jest absurdalne czy do przedsiebiorcy ze za drogo sprzedaje chleb co jest chyba jeszcze bardziej absurdalne. Mam dla ciebie dwa wyjscia. Pierwsze jesli ci sie to nie podoba to po prostu nie kupuj chleba tylko dobra zamienne i drugie jesli uwazasz ze sprzedaja za drogo czyli robia dobry biznes to wejdz w ten biznes. Niestety kolego ale frustracja wygrywa u ciebie z logika. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawell18    13

Mazowieckie powiat Żuromiński

mieszanka (pszenica,jęczmień, pszenżyto) 850 brutto w magazynie sprzedającego


Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris7530    6

Mazowieckie powiat Żuromiński

mieszanka (pszenica,jęczmień, pszenżyto) 850 brutto w magazynie sprzedającego

Czy aby na pewno jest po tyle co piszesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gen    50

W magazynie sprzedajacego ale kupca brak !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robzombie    16

W tym roku mówiono mi że głupio robię że wysuszyłem tylko 100 ton kukurydzy a resztę sprzedałem z pola. Jak będzie dalej, jeśli nie będzie jakiejś mega suszy lub innych nieprzewidzianych zjawisk to chyba nie ma co liczyć na jakiś znaczący wzrost cen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

a tak dla odmiany to dzisiaj pszenica na Matif złamała barierę 200E za tone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90daniel    15

dziś jęczmień po 800 brutto. Cena pszenicy na dziś 790 u jednego a u drugiego odbiorcy 798 brutto ale od jutra w dół o 40 zł

 

ps i nie wiecie gdzie można sprzedać zboże na gorzelnie bo mam takie 2 i 3 letnie kilka rodzajów na jednej kupce

Edytowano przez 90daniel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawell18    13

Czy aby na pewno jest po tyle co piszesz?

 

a po co miałbym kłamać? co mi to da?


Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Szukam pszenicy jarej. Kiedyś ktoś tu pisał z okolic LBI, czy to LRA. Już nie pamiętam. Może być także wzdłuż autostrady A2. Wschodnie Mazowsze, północna Lubelszczyzna. Sam odbiorę. Około 1-2 t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris7530    6

 

 

a po co miałbym kłamać? co mi to da?

nie mówię że kłamiesz tylko ta cena za mieszankę o ile dobrze zrozumiałem to jakby nie z tego świata,ew.sezonu.

chyba że tak jak pisze kolega gen''w magazynie sprzedającego ale kupca brak!''

powiat chełmski cena 720-730 pln brutto pszenica

Edytowano przez kris7530

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawell18    13

Podałem taka cenę na jaką ojciec ugadał się z kolesiem z naszej wioski.

jakie są ceny pozostałych zbóż, nie wiem - na razie nie sprzedaje.


Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zeus11    23

Do 90daniel, ja co roku sprzedaję zboże do jednej gorzelni bierze wszystko jak leci i nie wymyśla na zanieczyszczeniach, cenę u niego otrzymuję taką samą ja na młynach.

Gorzelnia Dąbrówka Wlkp. tel 507 163 545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawell18    13

ile sąsiad bierze tej mieszanki? 500kg? czy może 10ton?

Na razie 3 tony, potrzeba mu więcej ale $ brak. Co roku bierze kilka razy.


Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zombi330    49

90daniel gdzie ty takie ceny obczaiłeś bo mnie dziś w paszarni śpiewają za jeczmień 660 a za pszenice 690 netto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sports2011    0

Pszenica 200 euro na matif Rzepak 395 euro wzrosty i u nas w końcu ceny pójdą w góre bo nie ma innej możliwości nastraszyli rolników chorobą afrykańskiego pomoru żeby tylko wozić pszenice.. w końcu ruszy eksport zbóż za granicę i podwyżki są nieuniknione :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90daniel    15

a nie daleko mnie :) jak masz ochotę przywieźć to zapraszam chętnie kupią. ale to parametry konsumpcyjne musi mieć ja kupię od Ciebie po 750zł za tone jeśli chcesz. tel 781421119.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zombi330    49

dzięki kolego chętnie bym skorzystał o ile płacisz od ręki ale nie wiem czy ma parametry a po drugie do aleksandrowa to mam ze 60-70 km to troche daleko transport też kosztuje pewnie z tona by odeszła a na całego tira to nie mam zboża

kasa za przeproszeniem nie sram czekam na dopłaty jak na zbawienie ale na pewno za 660 im teraz nie zawioze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj