marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

PawelWlkp    726

dzisiaj ojciec mówił mi że cedrob daje kontrakty na qq 40 zł za 30%.

Ciekawe jak przezimują ozime w USA?

Ktoś wyżej napisał że hodowla spada i niedługo nie będzie komu sprzedać,,, w PL spada ale może źle kojarze że globalna hodowla wzrasta więc jakby nie patrzeć zapotrzebowanie na zboża też jest większe... a transport w tych czasach to pikuś.

Dobrze kojarzysz,rośnie a raczej odbudowuje się w usa głównie, troche też w rosji. W usa pszenica jakieś 600 pare złotych minus transport to może 400 na podwórzu ktoś Ci zaproponuje. W rosji jeszcze taniej. Transport to pikuś, powodzenia życze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patfilmax    7

Dzięki

I co podpisujecie w tej cenie na pszeniczkę?

 

Ja pszenicy raczej nie podpisuje bo przeważnie magazynuje u siebie. Ktoś pisał o QQ to wspomniany już agroas za 30% wilgotnosci w tej chwili proponuje kontrakt 450zł za tone netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johnyrs    21

Witam

Mam propozycję na żyto po 585zł brutto z podwórka, przelew w dniu załadunku.

Kontraktować Rzepak na 1500zł ? Nie wiadomo czego się spodziewać w tym roku.

Podpisujecie już kontrakty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

za 1500 na rzepak netto to bym sie zastanowił i to bardzo mocno. Pewnie połowe bym podpisał. narazie ponizej 1400 u nas oferuja w kontrakcie. Jak nic sie nie wydarzy nie wymarznie to pewnie powtórzy sie 2013r


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seat    2

Teraz sprzedaję , pszenica konsumpcyjna 800 netto - Polskie Młyny Szymanów , pszenica paszowa 750 netto - AgroCorn Gdańsk .

Kolego, nie jest to czasem cena brutto, bo mi z Szymanowa w tym tygodniu zaproponowali 750 zł/t za 150t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kornel    3

dzisiaj ojciec mówił mi że cedrob daje kontrakty na qq 40 zł za 30%.

Ciekawe jak przezimują ozime w USA?

Ktoś wyżej napisał że hodowla spada i niedługo nie będzie komu sprzedać,,, w PL spada ale może źle kojarze że globalna hodowla wzrasta więc jakby nie patrzeć zapotrzebowanie na zboża też jest większe... a transport w tych czasach to pikuś.

 

 

pewnie, to zawiez zboze do USA czy gdzies tam bo tam gdzies hodowla wzrasta a transport to pikuś, "prawie nic nie kosztuje"

 

 

 

 

Jak u nas dalej bedzie tendencja spadkowa z hodowla to ze zbozem bedziemy sie dusic bo komu je bedziemy dawac? a przeciez jeszcze dowiaza np. z Ukrainy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie dzisiaj paszówka już po 680 brutto wczoraj jeszcze była po 720 brutto lubelszczyzna jak zwykle najtaniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    498

Dlaczego cena pszenicy w Polsce ma tendencję spadkową, skoro na "MATIF"-ie, mamy tendencę wzrostową?

 

 

 

bo skoro zapasy w młynach są jeszcze na przyzwoitym poziomie, a ludzie ciągle pomimo ceny wożą, to po co dawać wiecej?

 

jakby im się zapasy kończyły, a sprzedawców przyjeżdzaloby niewielu, to wówczas ceny poszłyby nieco do góry.

Edytowano przez nunu85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
muoodyy    2

ja pszenżyto od rolnika kupiłem wczoraj po 600 brutto. nadmierny spadek hodowli trzody chlewnej pociagnie za sobą spadek cen zbóż, a jak jeszcze za rok czy 2 zniosą limity to i mleko sie nie bedzie opłacać. nie wiadomo co tu w tej Polsce hodować... masakra!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kinimo    2

Nie martwcie sie o spadajace ceny,jak bedzie taniej w Polsce niz w Europie.przypłyna statki zabiora i bedzie dobrze :unsure:, zboza nigdy zawiele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolwiesz    3

ja pszenżyto od rolnika kupiłem wczoraj po 600 brutto. nadmierny spadek hodowli trzody chlewnej pociagnie za sobą spadek cen zbóż, a jak jeszcze za rok czy 2 zniosą limity to i mleko sie nie bedzie opłacać. nie wiadomo co tu w tej Polsce hodować... masakra!!!!

dziwne takich cen nie widziałem jeszcze 620 netto to tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

a jak z ta kontraktacja w agro as? gdzie w ogole jest ta firma jak z transportem moze ktos da namiar na przedstawiciela?chcialbym zakontraktowac troche kuku i rzepaku ale mam bardzo slabe oferty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1921    0

Noo ceny spadają, chyba przez zawirowania na rynku trzody. Kolega wczesniej ma racje, w moich rejonach tez po 600 pszenzyto dalo sie dzis kupic.

Edytowano przez tomek1921

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    111

 

 

pewnie, to zawiez zboze do USA czy gdzies tam bo tam gdzies hodowla wzrasta a transport to pikuś, "prawie nic nie kosztuje"

 

 

 

 

Jak u nas dalej bedzie tendencja spadkowa z hodowla to ze zbozem bedziemy sie dusic bo komu je bedziemy dawac? a przeciez jeszcze dowiaza np. z Ukrainy...

no to jeszcze byś się zdziwił jak jest z transportem, czesto tak jest że na miejscu kupił byś taniej a firmy sprowadzają droższe choć brak w tym logiki... pozatym potwierdził kilka postów wyżej ktos że własnie w usa rosnie pogłowie i nie tylko tam...kto powiedział ze akurat tam trzeba sprzedać nasze zboże? ale jak swojego więcej skarmią u siebie to juz na reszte świata pójdzie od nich mniej i na nasze też zrobi się zapotrzebowanie...jak globalnie będzie manko ze zbożami to i naszego się chycą.

Daleko to - tamtej jesieni qq wozili na Węgry, jakbyś wczesniej powiedział komuś ze opłaci sie tam wywozić qq skoro tam jest jej zagłębie to by ci sie kazał leczyć. Jednak rok był ciężki brakło swojego i trafili do nas bez problemu a brali jakby to było złoto. Wydaje mi sie ze mimo ze u nas spadnie pogłowie to jesli na świecie bedzie dalej wzrastac to i nasze zboże bedzie szło... a jak to w praktyce będzie wyglądać kto wie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

W zeszłym tygodniu pszenica 750 brutto paszowa, w poniedziałek 728, dziś dzwonię bo chciałem zawieśc cena 716 i nie kupują bo są zasypani, jak przyjadą samochody i zabiorą to jutro dzwonić czy można przywieśc. Dzwonię na drugi skup i odpowiedż : nie skupujemy pszenicy wcale a ostatniac ena u nich to 710 brutto. Nawet nie chcę myśleć co będzie w żniwa jak jeszcze świń nie będzie to kto to kupi i po ile

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na ja też bym podpisał taki kontrakt nawet w tamtym roku na qq miałem zamiar ale cena była za niska. a ciekawe czy na mniejsze ilości rzepaku niż 23t da się podpisać taką umowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

raczej watpie i najlepiej jabys mial kolo 25 albo 27 bo firmy dzialaja przez spedycje i tak placa za kurs a zawsze pare ton wiecej poza tym masz w umowie zapisana tolerancję

 

jest na to proste rozwiazanie znajdz drugiego kolege i sprzadajcie na jednego jeden wazy swoj rzepak i wiadomo ile ma drugi po problemie;) te umowy to czasami kwestia spokoju bo odbior po zniwach albo we wrzesniu na spokojnie cena nie spada nie stoisz w kolejce jak inni nie kosisz bo musisz itd tylko polecam sie ubezpieczyc zanim sie taka umowe podpisze no od gradobicia zeby pozniej nie latac za rzepakiem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patfilmax    7

a jak z ta kontraktacja w agro as? gdzie w ogole jest ta firma jak z transportem moze ktos da namiar na przedstawiciela?chcialbym zakontraktowac troche kuku i rzepaku ale mam bardzo slabe oferty...

 

Agro As to potężna firma działa na dość sporym obszarze polski (lubuskie, dolnośląskie, śląskie i główna baza opolskie- Grodków . Parę lat temu nawet wygryźli korbanka i teraz to oni handlują Clasem. Zresztą można wejść na stronkę i poczytać tam znajdziesz wszystkie namiary http://www.agroas.pl/ Ja osobiście współpracuje z bazą magazynową w Radzikowicach, moim zdaniem mają najlepsze ceny w okolicy a jak nie to zawsze możesz wynegocjować najlepszą no i co najważniejsze płatności zawsze w terminie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fider    0

Nie martwcie sie o spadajace ceny,jak bedzie taniej w Polsce niz w Europie.przypłyna statki zabiora i bedzie dobrze :unsure:, zboza nigdy zawiele

W sumie to oczywiste... Jeśli u nas bedzie dużo taniej niż gdzie indziej to i eksport ruszy z kopyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biznes12    23

ja myślę że pszenica dojdzie jeszcze do 900 bo dużo wymarznięć jest z tego co słyszę rzepak też do góry poszedł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lech04tr    1

jak mają ponabierane zboża to wybrzydzają i cenę obniżają, trzeba czekać aż trochę zapasy się skończą, a taniej to raczej już nie powinno być, ale trzeba pamiętać że pewne na 100% jest to że nigdy nic nie wiadomo, wstrzymuje się ze sprzedażą z nadzieją że będzie po 800brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja myślę że będzie tylko taniej w moim rejonie uprawy na ta chwile wyglądają bardzo dobrze i trzeba wziąć pod uwagę że za kilka miesięcy może nie być w Polsce w ogóle świń

obecnie psz kom 750 pasz 730 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

dzisiaj poszło 24t żyta po 550 brutto. woj podlaskie .Jutro pszenica po 770 brutto mam nadzieje. Sprzedaje bo musze ale na podwyżki nie ma co liczyc aby tylko taniej nie było.

Edytowano przez BENNY82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

Gdzie sprzedajesz? Do Michalewicza może...

Edytowano przez Roki212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj