marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

read    22

W przedostatnim tygodniu stycznia 2014 r. na rynku krajowym ceny żyta nadal wykazywały tendencję wzrostową. Według danych Zintegrowanego Systemu Rolniczej Informacji Rynkowej MRiRW w dniach 20-26.01.2014 r. żyto konsumpcyjne średnio w kraju skupowano po 569 zł/t, o 1 proc. drożej niż w poprzednim tygodniu i o 4 proc. drożej niż miesiąc wcześniej. W odniesieniu do notowań sprzed roku żyto konsumpcyjne było tańsze o 25 proc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elku87    26

żyto 520, pszenica 710 ceny netto , w tym tyg skupione już 500 ton pszenicy i 370 żyta wszystko od rolników... końca nie widać.


Pomogłem kliknij zieloną strzałkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Napisano (edytowany)

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Ok Warty


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil6251    3

ja bym kupił z parę ton jeczmienia paszowogo powiat wysoko-mazowiecki kto mam do sprzedania zapraszam na priw może sie dogadamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristof82    1

Witam.

Chciałem wszystkich ostrzec przed firmą FHU Jarosław Adamczak-Jarząb z Wiącborka. Sprzedałem a raczej oddałem mu zboże. Od prawie miesiąca zalega z zapłatą, nie odbiera telefonów. Jeśli możecie nagłośnijcie sprawe by już nigdy nikogo nie oszukał. A jeśli już chcecie z nim handlować to tylko za gotówkę. Jeśli coś się wyjaśni w tej sprawie napewno to opisze na forum.

 

Ja też sie zastanawiałem żeby tam coś sprzedać ale naszczęście ostrzeżono mnie tutaj na agrofoto przed tym ''panem'' (skur....ysynem)!!! Z tego co tu wcześniej czytałem nie jesteś pierwszym oszukanym przez niego. Taką ma gościu strategie żeby rolników oszukiwać. Mam nadzieje że trafi kiedys na takiego co mu wymierzy sprawiedliwosc i juz wiecej nikogo nie oszuka(bynajmiej na tym świecie). Nie jestem pewien czy to ten sam gościu co oszukał sąsiada mojego brata na ponad 30 tyś.!!!! wziął pieniądze za nawóz który dogadali sie że dowiezie mu na wiosne bo nie miał zbytnio placu do przechowywania i wygodniej miało byc. Okazało sie że wygoda kosztuje-nie dostał ani nawozu ani pieniedzy nie odzyskał. Co z tego że ma wyrok wktórym koles ma wszystko oddac z odsedkami, jak ten ''pan'' nie ma majątku i komornik nie ma co zlicytowac. w regionie oszukał rolników na ponad 200 tyś. Także koledzy lepiej uważać na takich pseudo biznesmenów!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też sie zastanawiałem żeby tam coś sprzedać ale naszczęście ostrzeżono mnie tutaj na agrofoto przed tym ''panem'' (skur....ysynem)!!! Z tego co tu wcześniej czytałem nie jesteś pierwszym oszukanym przez niego. Taką ma gościu strategie żeby rolników oszukiwać. Mam nadzieje że trafi kiedys na takiego co mu wymierzy sprawiedliwosc i juz wiecej nikogo nie oszuka(bynajmiej na tym świecie). Nie jestem pewien czy to ten sam gościu co oszukał sąsiada mojego brata na ponad 30 tyś.!!!! wziął pieniądze za nawóz który dogadali sie że dowiezie mu na wiosne bo nie miał zbytnio placu do przechowywania i wygodniej miało byc. Okazało sie że wygoda kosztuje-nie dostał ani nawozu ani pieniedzy nie odzyskał. Co z tego że ma wyrok wktórym koles ma wszystko oddac z odsedkami, jak ten ''pan'' nie ma majątku i komornik nie ma co zlicytowac. w regionie oszukał rolników na ponad 200 tyś. Także koledzy lepiej uważać na takich pseudo biznesmenów!

tak tak Kolego to ten sam "Biznesmen" oj już on nakręcił tych rolników:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gen    50

JANO ,sprzedawałeś tam ?jeżeli tak to jak Ci pszenica wytrzymała parametry ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krisma    17

Jak tam forumowicze z tą ceną pszenicy?

Wożę już drugi dzień po 760 netto

Postanowiłem zacząć sprzedawać, może średnia lepsza wyjdzie

Jak myślicie do jakiej ceny może zjechać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerB    12
Napisano (edytowany)

pszenica kons. 750 zł netto Komplexmłyn

Edytowano przez FarmerB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozeF84    1

Krisma za tą cene to bym sie nie zastanawiał u nas poleciało od zeszłego tygodnia o 10-30zł na tonie

na dzień dzisiejszy od 710n do 720n młyn i jeszcze trzeba zawieść :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanoB    1

JANO ,sprzedawałeś tam ?jeżeli tak to jak Ci pszenica wytrzymała parametry ?

porażenie bo z tym jest w tym roku problem nie może przekroczyć 0,20

choć 0,30 też idzie -porażenie0,16- gluten34- opadanie290-wyrównanie92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gen    50

Bardzo ładne parametry ,ja tez tam będę próbował .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1921    0
Napisano (edytowany)

No parametry niezle, ciekawe jakie beda moje.

Edytowano przez tomek1921

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slowianin    1

Pszenica 740 jęczmień 780 w skupie powiat opatowski

 

A o jakich parametrach piszecie u nas jest jedna cena, no chyba że robaki po przyczepie łażą lub jest spleśniałe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia87    9
Napisano (edytowany)

690 netto pszenica konsumpcyjna bez szkodników i porostu tyle dobrze że odbierają sami

kępno:)

 

 

aaaa jak ktoś ma jęczmień lub pszenżyto na sprzedaż to dajcie znać. Znajomy szuka do chlewni:)

Edytowano przez Asia87

Wypełniam kompleksowo dokumentację związaną z działalnością gospodarstwa. Wnioski o dopłaty bezpośrednie, wnioski za materiał siewny, prowadzę ewidencję ŚOR, i inne. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertkujawy    67

Kujawy zależy jaki kupiec pszenica od 720+ VAT -740 + VAT paszowa Młyny 750 +VAT w górę Na paszę zainteresowanie jest Jęczmień od 760 do 820 i niema dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antekodm    0

Ceny zbóż paszowych "Golpasz" Golub-Dobrzyń kuj-pom.

 

pszenica 760 netto

pszenżyto 670

jęczmień 770

żyto 540

kukurydza 650

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

Ktoś z opolskiego? Jakie ceny pszenicy slyszałem w wiadomościach, że idą do góry.. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Panowie a jak u was wygladaja oziminy? U mnie pszenzyta w sredniej kondycji, pszenica jantarka wyglada fatalnie, bamberka u znajomych prawdopodobnie do przesiania, jeczmienie fatalne.


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

Na razie w mojej okolicy 710zł netto kons- rejon Nysy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gen    50

Przemo -na Zamojszczyżnie rzepaki i pszenice wyglądają tak jakby zimy nie było ,oby tak dalej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj