marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

PawelWlkp    726

Ukraina tnie prognozy bo ma jeszcze zboże do sprzedania i patrzy coś ugrać dla siebie. Nagle w maju okaże się że nie jest tak źle. Kto lubi ryzyko niech czeka na duże podwyżki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

No widzę, że faktycznie nerwowo się robi na Matifie z pszenicą wczoraj 2 E w góre i dzisiaj od rana to samo, tylko że u nas tanieje w skupach... jak ktoś ma nerwy to niech trzyma jeszcze parę miesięcy, ale równie dobrze może być taniej tak jak w tamtym roku, jeśli się okaże, że na Ukrainie przezimowało dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

Czytam i zastanawiam się czy czasem niektórzy z was za bardzo sie nie zapędzili, do wiosny jeszcze troche czasu kto "normalny" o tej porze chodzi po polu i jest w stanie stwierdzić czy ma do przesiania swoje uprawy poczekajmy aż wegetacja ruszy NIE PANIKUJMY.Pamiętam jak kilka lat wstecz były zasiane pola kukurydzy i przyszedł przymrozek firmy sprzedające nasiona i te co swiadczyły usługi siania naciskały rolników by szybko przesiali bo termin i zachwile kolejka będzie , nasion braknie. Kto cierpliwe czekał i nie przesiał okazało sie że miał lepszą kukurydzę niż Ci co przesiali i ponieśli dodatkowe koszty, Ale od taka praca w "warsztacie pod chmurką". Od kilku lat jeśli ktoś śledzi rynek zbóż i rzepaku ani zbiory ani pogoda nie mają istotnego wpływu na cene w tej chwili "spekulanci" "rządzą " giełdami wystarczy mała plotka i ceny szaleją. Zresztą ogólnie rynek surowcowy jest na dzień dzisiejszy nieprzewidywalny

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
read    22
Napisano (edytowany)

kto ma jeszcze żyto to zapraszam na ewgt tam ktoś na tabeli zgłosił zapotrzebowanie po 580 i po 590 po 300t Stoisław, 570 Dobiegniew

ps. co do pola kto normalny widzi że pole brązowe i widzi że przy rozmarzniętej ziemi roslinka jest jak masło po wyciągnięciu z ziemi w cuda nie wierzy

Kostrzyn nad Odrą Młyn Jula 780 netto cena z ewgt

Edytowano przez read

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gen    50

U mnie snieg i lód jeszcze leży i nic o przezimowaniu powiedzieć nie mogę , na punktach skupu zima .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elku87    26

to zależy gdzie u mnie na skupie cena pszenica 770 brutto a kolejki że końca nie widać i tak już leci od początku tygodnia.


Pomogłem kliknij zieloną strzałkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Dzis pojechałą reszta pszenicy i 2 auta żyta 570netto, jutro jeszcze jedno i zostaje mi tylko autko pszenżyta mam oferte 650 netto, na skupach kocioł troszke słonce wyszło ocieplenie i ludzie wioza towar pełna para. Ceny podawałem z gospodrstwa.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Napisano (edytowany)

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra cena za pszenżyto.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

kto sprzedał teraz to stracił bo zboże zdrożeje na 100% maj-czerwiec najbardziej poszukiwanyjesjęczmieńktóry w łódzkiem był masakrą a podejrzewam że i w innych województwach nie obrodził , ale ogólnie wg tamtego sezonu to w tym mieliśmy 50% tego co w 2012 ;)


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

to jest tak dzis 2 euro w gore jutro 3 euro w gore a za tydzien 10 w dol....nijak ma sie cena pszenicy na matifie do polskiego podworka moim zdaniem do wiosny nie zdrozeje cena moze sie utrzymac kolo 700 netto a ludzie i tak sprzedadza ruch jest wszedzie bo nie maja kasy a pod koniec marca trzeba bedzie nawoz siac nie kazdy ma zapas kasy a i sprzedawcy nie daja na kreche bo tez nie maja... ja mam cene na jutro z odbiorem 720 netto i nic innego sie nie wymysli na te chwile bo w okoliczym skupie juz po 680 netto i trzeba zawieść...jeczmien sprzedalem w grudniu po 770 netto pszenica byla po 730 netto to sie wahałem i to byl blad... jedno auto zostaje na kwiecien zobaczymy czy to dobra decyzja czy moze po 730 brutto sprzedam....jaka cena kuku? idzie cos do gory?

 

my mielismy mniej ale na ukrainie i w rosji mieli dobre plony i nadal maja duzo zboza poza tym za oceanem pszenica tania wiec jak bedzie brakowac do nas na pewno przyplynie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z kuku to sprzedawcy sami dzwonią czy nie chce kupić to chyba nie ma zejścia. Podlaskie.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

dstrans joanna sadurska ktos tam sprzedawal ??? oglasza sie na ewgt ze kupi pszenice dobra ma cene....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

to jest odłam firmy WS-TRADE podbne zasady dziłania. czyli umowa z okreslonymi parametrami jak nie spełnia to ciecie to tyle :) Płąca w dniu załdunku ale nie cała sume powiedzmy 80%


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

nie mam tego w tym roku na sprzedaz jak juz to kilka ton wiec nawet sie nie orientuje.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10
Napisano (edytowany)

Rzepak Pomorskie dziś sprzedany 200 ton po 1570 netto/t

Pszenica Kons 780 netto/t Pomorskie

Edytowano przez Adrenalina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

700zł/t netto pszenica okoliczny skup powiat lubelski :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

tak jestem z tych okolic. Pszeniczka poszła 760netto z podwórka


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofbo    0

Witam.

Chciałem wszystkich ostrzec przed firmą FHU Jarosław Adamczak-Jarząb z Wiącborka. Sprzedałem a raczej oddałem mu zboże. Od prawie miesiąca zalega z zapłatą, nie odbiera telefonów. Jeśli możecie nagłośnijcie sprawe by już nigdy nikogo nie oszukał. A jeśli już chcecie z nim handlować to tylko za gotówkę. Jeśli coś się wyjaśni w tej sprawie napewno to opisze na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1305

Oto średnie ceny jęczmienia z dni 20-26 styczeń wedugł banku Bgż :kons-741zł pasz-782zł brow-821zł ,ceny netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mp255    7

Dzisiaj dzwoniłem do Kalinowskiego.Żyto po 540 netto i chyba skusze się i sprzedam z 10 ton bo świnie tyle nie zeżra.Pytając czy cena spadnie lub wzrośnie odpowiedziała że pszenica i jęczmień już spadły i to mocno ale żyto ma najmniejsze wachania cen.Czy to prawda.O dziwo dzwoniłem do nich tydz. temu i było po 530 netto więc o 10 zł poszlo w góre.


Jeśli pomogłem daj zieloną strzałkę ;) Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj