marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
read    22
Napisano (edytowany)

pszenica paszowa 755, pszenżyto 655 netto cena z bramy bez negocjacji

Edytowano przez read

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elku87    26

Supros - kukurydza 655zł netto idzie 180 ton


Pomogłem kliknij zieloną strzałkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kornel    3

kupię pszenicę, odbior własnym transportem z woj, podkarpackie,małopolskie,slaskie opolskie,dolnoslaskie. wiecej info na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

elewar Lubycza królewska pszenica kom 749 zwyczajna 738 paszowa 727zł jęczmień kom tylko 674 ceny brutto. skup wstrzymany do odwołania z powodu awarii lini energetycznej.

lokalny handlarz pszenica na wymianę max 760 a na konto 740 jęczmień 20 zł mniej, ceny brutto. ogólnie tendencja spadkowa.

Edytowano przez grzegorz210182

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Pomorskie ceny na dzis Pszenica Kons 760-780 Rzepak 1540-1560 ceny netto. Po niedzieli zaczynam Sprzedaż Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Ja większość pszenicy sprzedałem 750 netto Opolskie, został jeszcze jęczmień i trochę jarki ale trzymam na wszelki wypadek do wiosny,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozeF84    1

grego do kogo sprzedawałeś?? jan narazie to od 720 netto do 740netto w zależności od skupu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fider    0

Wywiozłem w sobotę transport pszenicy cena max. 780 brutto. Ja dostałem 770, bo nie miała parametrów.

Dzisiaj byłem i już o 10 zł. mniej. A przyczyna... Ludzie wpadli w popłoch i wywożą jeden przez drugiego i troszkę się zapchało.

P.S. Jak byłem w sobotę to nikogo nie było dzisiaj podjeżdżam, patrzę a tam 7 ciągników przedemną... Szok, bo przecież zima a nie żniwa... Jeszcze troszkę mi zostało ale poczekam może do czerwca. A tak ogólnie to wydaje mi się, żę rolnicy nie mają już zbyt wiele zboża w magazynach, tylko ci co się wystraszyli lub muszą coś sprzedać to wożą.

Okolice Radziejowa i Kruszwicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480

Przypominam że wiosna się zbliża i za coś trzeba w pole ruszyć a nie każdy dopłaty dostaje na początku grudnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gen    50

Czy ktoś wie co się dzieje z rzepakiem ? dzisiaj zdrożał o 7 E na tonie ,może gdzieś są jakieś straty zimowe ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal150    1

Woj.lubelskie : pszenica 700 zł/t netto , pszenżyto 620 zł/t netto (spadek ceny 20 zł/t do ubiegłego tyg.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Dzis pojechało jedno auto pszenicy konsumpcja 750 netto z podwórka jutro drugie. Co do rzepaku to rozmawiałem dzis z przedstawicielem osadka i kontarkty na 2014 obcieli do 1350 !!!! A mówił że niedawno były 1550. Nie ciekawie to wyglada. Na te 1550 to myśle że warto było kontraktowac i sam bym pewnie to zrobił.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

nie osadek dawał 730-740 z dnia na dzien u nas cena leci juz nawet 710 oferuja :(


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slomek    186

Nie było chyba tak wysokich cen na kontrakt... Aż mi się wierzyć nie chce. Może trzeba by pomyśleć o tych 1350 ? Bo w żniwa nie wiadomo, ja akurat w żniwa rzepak muszę sprzedać bo nie mam miejsca na niego...

 

W Ampolu cena była przez 2-3 dni nawet 815zł netto/ t za konsumpcję. Na dziś max. 750. Od czwartku wożę chyba do Młyna po 790(jak dobrze pójdzie) z tym, że 30km w jedną...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilus1025    14

01.02 pszenica kons. była po 770 netto i bez kolejek było, dziś już 760 netto i kolejjki, ale co sie zrobi wiooosna idzie :P . centrum(łódzkie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1304

dzisiaj słyszłem od sąsiada, że pośrednik oferował mu jęczmień do kupna po 820zł netto i że w tym roku jest go znacznie mniej na rynku , a trzoda jeść musi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Egzo    27

BZK (skupuja dla Polskich Młynów) najeżdzali mnie w ostatnim tygodniu proponując mi 780 netto z odbiorem z podworka ale myśle że jak śnieg zniknie to sie wzystko zmieni. Dziś dostawca śruty rzepakowej mówił że zakłady tłuszczowe które dostarczją im surowiec wykorzystują tylko 50% potencjału produkcji więc myśle że nie bedzie tak żle z cena rzepaku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Ciekawe czy ceny Rzepaku dojda do 1600 netto widać ruch ale sie okaże w Przyszlym Tygodniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor03    4

Gdzie tam panowie z tą cena 1350 zł to jest śmiech na sali .... dzisaj mamy dopiero 4 luty , a spekulanci już wiedzą ile będzie rzepaku z sezonu 2014. heh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patfilmax    7

Tez się waham czy nie zakontraktować rzepak AgroAs proponuje na dzień dzisiejszy kontrakt z ceną 1400 netto. Tak jak koledzy wyżej piszą to cenny 1550 raczej nie było w kontraktach terminowych. W tej chwili jak ktoś ma rzepak na magazynie to można po tej cenie sprzedać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie tam panowie z tą cena 1350 zł to jest śmiech na sali .... dzisaj mamy dopiero 4 luty , a spekulanci już wiedzą ile będzie rzepaku z sezonu 2014. heh.

 

żebys panie hrabio nie mial smiechu na sali w zniwa jak rzepak bedzie w granicach 1000 zl hehe!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robzombie    16

W 2013 słyszałem śmiech jak podpisywałem kontrakt na rzepak po 1700 pln , potem miałem telefony czy wykorzystałem swój limit i czy nie mogę go odsprzedać. W tym sezonie nie mam rzepaku więc jeden problem z głowy , a fakty są takie że produkcja będzie większa od zapotrzebowania. Ale do zniw daleko i każdy sam decyduje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
read    22
Napisano (edytowany)

Ukraina tnie prognozy plonów, mapa pokrywy snieżnej nie wygląda ciekawie a maja do -20

póki co mają śnieg, ja nie miałem panowie szukam gospodarstwa nasiennego które ma jare odmiany i ma dobry towar w wlkp prosiłbym namiary na PW

3/4 areału wypadła brak śniegu przedmuch na polu i zmarznięta ziemia na 20cm zrobiły swoje na tą chwilę 3/4 zasiewów nie rokuje, rzepaku nie miałem

Matif rośnie żeby było tylko co sprzedać, kolejne wstawienia kurczaka w drodze

co do rzepaku przypuszczenie że będzie 1000 takiej promocji nie spodziewałbym się warto nie zapominać że UE podtrzymała ilość biopaliw dodawanych do paliw

Edytowano przez read

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj