marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

Alio    116

Jestem z Lubelskiego, powiat opolski. Chętnie się dogadam z kimś kto bezpośrednio ode mnie kupi pszenicę. Mam paszówkę badzo dobrej jakości. Ilości raczej całosamochodowe. Zawsze sprzedaję przez firmę - pośrednika a ta wiadomo musi zarobić. Na dziś mam tak koło 100 ton, oczywiście sprzedam i część.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gen    50

Ceny na czerwiec nikt nie przewidzi ,zima jeszcze się nie skończyła .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
read    22

narazie eur/pln ustawił kierunek na 4,3 gospodarka napędzać się będzie eksportem, inna ciekawostka Rumunia zawalona śniegiem, w USA jest zimniej w piątek niż zapowiadali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Owszem kurs euro powinien pomóc w eksporcie tylko nie wiedzieć czemu na giełdzie po kilku dniach wzrostów w piątek korekta 1Eur w dół. Ciekawe co w tym tygodniu maklerzy wymyślą.

U mnie ceny bez zmian konsumpcja 740 netto z odbiorem, coś teraz sprzedam bo widzę, że to na ta chwile nie najgorzej, potem się zobaczy co się będzie działo

Edytowano przez grego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
los    0

hej kolego twoje znam , ale chciałbym wiedzieć jakie są te super parametry ;)

gluten i opadanie to szału nie ma ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Może szału nie ma ale jak na nasze rejony to jest super :) Głowny problem w tym roku jest z toksynami przywoża zza Lublina i maja po 3000 a wtedy wyjazd.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Stoja auta po kilka godzin i czekaja :( Jest tak ze jak wychodzi fusarium powyżej 0,3% to badaja. Badanie kosztuje 50zł w łukowie


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gen    50

Coś zaczyna się dziać na giełdach ,idzie do góry .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor03    4

pszenica kosnumpcyjna 720-740 netto. opolskie

 

Woj.. opolskie ale gdzie dokładnie ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozeF84    1

 

Woj.. opolskie ale gdzie dokładnie ?.

Powiat k-koźle

Igor03 masz namiary na kogoś w opolskim kto lepsza cene proponuje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asan    0

w Kalifornii uprawia się winorośl, mandarynki/pomarańcze, brzoskwinie. Ale przede wszystkim migdałowce (90% migdałów na świecie jest z CA). Zboża to raczej Wielkie Równiny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek321    129

Sprzedałbym ze dwie wanny pszenżyta ale proponują mi tylko 650 netto,kasa na rękę lub wpłata przed wyjazdem z gospodarstwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

Sprzedałem i mam spokój :) 720 netto pszenica konsumpcyjna. Opolskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
read    22

matif w dół więc kto wyzbył się towaru już ma święta :)

zasłyszane na szkoleniu od rolnika pszenica paszowa 760 netto

Edytowano przez read

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj