marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pracus74    15

U mnie we wiosce tez jeszcze duzo rolnkow ma pszenice a jak juz ktos sprzedawal to ci co maja mniejsze ilosci a ci "wieksi" to nic jeszcze nie sprzedali. Pszenica na kujawach 720-730

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Jakby nie patrzeć to na matifie przez ostatnie 3 dni były wzrosty pierwsze od przeszło miesiąca gdzie ceny tylko spadały. NIe twierdze, że ci co sprzedali zrobili źle, a wręcz przeciwnie bo też wątpie czy ceny wrócą do tych sprzed nowego roku chyba, że pogoda spłata figle na Ukrainie czy w USA. Ale widzę, że zaczęła się mała panika, a skupy to bardzo dobrze wykorzystują obniżając mocno ceny przynajmniej z tego co tu piszecie. U mnie ostatnio było 740 netto, a czy się coś zmieniło zobaczę w poniedziałek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

Bo rolnicy wpadli w panikę jak usłyszeli, że cena na giełdzie spadła no to zaraz wszyscy się rzucili do sprzedaży. Jak wcześniej były pustki tak teraz punkty u mnie są zawalone tirami skąd tylko się da to się nie ma co dziwić, że obniżają ceny kiedy na giełdzie znowu są wzrosty i duży popyt exportowy. Poprostu wykorzystują spanikowanych rolników

Popieram

Kto przetrzyma panikę ten zyska-w łódzkiem np były zbiory bardzo marne -zboże zdrożeje na 100% jak panikarze opróżnią magazyny i na tym ktos dobrze zarobi


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Mam nadzieje że zdrożeje, pytanie w którym miesiącu, maj- czerwiec, może grudzień.

Ja wszystko sprzedałem 2 tygodnie temu, po 715 netto, spóźniłem się 3 dni, bo spadła z 740, teraz wywożę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

Przed wczoraj dostałem oferte na pszenice konsumpcyjna o bardzo dobrych paramtrach 790zł netto negocjuje jeszcze odbiór bo cena w skupie 25km od mnie. JAk mi odbiora w tej cenie to sprzedaje. Na żyto mam 560netto, jakby nie te mrozy to pewnie by juz pojechało jak troszke popusci z mrozami to wyjedzie bo cena do przyjecia na wiecej w tym roku sie nie zanosi. Pszenzyto DS-Trans oferował 660netto z gospodarstwa i sie nad tym tez zastanawiam bo cena praktycznie utrzymuje sie bez zmian.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Też mnie ciekawi cena jęczmienia bo każdy pośrednik się najpierw pyta czy go mam... Ale sprzedam dopiero po zasiewach bo mało mam zresztą jak większość w mojej okolicy bo mało kto siał. Się pomału zastanawiam czy nie przesiać jęczmieniem części pszenicy zimowej :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    631

Jak tak dalej będzie mrozić bez śniegu .(przynajmiej u nas wlkp) to nie będziesz miał takiego dylematu:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
david    0

Kupię zboże paszowe z terenu woj. śląskiego i opolskiego z odbiorem lub dostawą do powiatu lublinieckiego/oleskiego, płatność gotówka, więcej informacji na pw

Edytowano przez david

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155

Przed wczoraj dostałem oferte na pszenice konsumpcyjna o bardzo dobrych paramtrach 790zł netto negocjuje jeszcze odbiór bo cena w skupie 25km od mnie. JAk mi odbiora w tej cenie to sprzedaje. Na żyto mam 560netto, jakby nie te mrozy to pewnie by juz pojechało jak troszke popusci z mrozami to wyjedzie bo cena do przyjecia na wiecej w tym roku sie nie zanosi. Pszenzyto DS-Trans oferował 660netto z gospodarstwa i sie nad tym tez zastanawiam bo cena praktycznie utrzymuje sie bez zmian.

kto tyle płaci za pszenicę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

Żabczyńscy ale towar musi byc super


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    262

u mnie żyto 520 netto, pszenica 700 netto, owies poszedł po 600 na rękę. pszenżyto jak narazie nikt nie chce dać więcej niż 600-620. jeszcze trochę się wstrzymuję. najlepsze jest to że żyto wiozą z Rosji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155

Żabczyńscy ale towar musi byc super

tak myślałem ,kiedyś tam dużo woziłem,ale teraz jednego rozkruszka znajdą i do widzenia.Super cena ja bym sprzedawał , bo na więcej się nie zanosi.A 25 km na ciągnik to pestka ,ja mam do Łukowa 22 km,ale z drugiej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

Nie mam dużych przyczep a po 10t wozic 5 kursów to szkoda czasu i paliwa. Za transport pewnie do 20zł z tony krzykna bo niby blisko ale czasu sporo straconego. Wiec jak by sami odebrali byłoby mi na reke. Teraz mocno patrza na toksyny a moje wyszły 600 a do 1200 jest norma poza tym reszta parametrów tez ładna wilgotnośc 14,gestośc 79, białko 14, gluten 33, opad 260,

Edytowano przez bialy2005

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

david po ile ci oferuja przywóz zboza paszowego ?? z jakieo regjonu najtaniej kupi sie zboze ??? jak masz jakies namiary to chetnie skorzystam :) z góry dziekuje

Edytowano przez milanreal1
czcionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gen    50

Jakie ilości Cię interesują ? mam pszenicy pare setek ton ale szykuje to na czerwiec .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no włąsnie 24 tony to obecnie troszke za duzo dla mnie ale moze bym dał rade zmiescic jakos :) po ile ta pszenice bys chciał i jakim transportem dysponujesz bo jak bys mniał cos mniejszeo od tira to bardziej mi to by pasowało.

 

a i jestem z Łódzkiego województwa a ty??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gen    50

Mogę rozmawiać o setkach ton,przyczepki mnie nie interesują .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gen    50

pisałem wcześniej że sprzedam to dopiero w czerwcu,okolice Tomaszowa Lub .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
los    0

Żabczyńscy ale towar musi byc super

super czyli jaki?? Pszenica z 2013 ma świetne parametry . Jak bys mógł sprecyzować parametry to już by było super.

 

Jak dla mnie 790 netto to sie wierzyć nie chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

sadzisz ze w czerwcu bedzie drozsza? ktos wyzej napisal ze zboza nie sypaly i tak bylo w mojej okolicy pszenica jak dala 6 ton bylo dobrze i to na najlepszych gospodarstwach troche kosilem po uslugach to bylo tak ze i 2 tony kosil z ha ale srednio u mniejszych rolnikow miedzy 3 a 4 tony z ha jedynie jeczmien lepiej sypal ale tez szalu nie robil cena lepsza bo duzo ludzi qq zasialo w tym roku bedzie powrot do jeczmienia kosztem kukurydzy moim zdaniem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

jakbys przeczytał mój koleny post to byś wiedził jakie parametry ma moja pszenica :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj