marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

ksys    23

pszenica 750 brutto za towar

psenica 740 brutto kasa za 14 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rola Człuchów-kontrakty na luty

Pszenica konsumpcyjna 750zł-loco gospodarstwo, 790zł-loco port

Żyto paszowe-560zł-loco gospodarstwo, 590-loco port

Ceny netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

Te obniżki to z popłochu jaki zrobił porąbany agrobiznes ,w którym to dziś niema a jutro jest nadwyżka ,ceny pójdą w górę bo cóż go było ? A ja sprzedaje jęczmień po 1000 jako siewny :)


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam po 1000 bym nie kupił w życiu. Wolałbym kwalifikat kupić. Pewny materiał+ dopłata z agencji i nie trzeba jeszcze samemu zaprawiać i sumując wszystko to jednakowo wyjdzie

Edytowano przez robert123farmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Te obniżki to z popłochu jaki zrobił porąbany agrobiznes ,w którym to dziś niema a jutro jest nadwyżka ,ceny pójdą w górę bo cóż go było ? A ja sprzedaje jęczmień po 1000 jako siewny :)

Chwal się chwal... Jak Cię AN ścignie to Ci się odechce sprzedawania "siewnego"....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

obniżki o 20 zł na tonie

jęczmień 700 zł + vat

pszenżyto 580zł + vat

A znasz kogoś kto sprzedaje w tej cenie czy to taka cennikowa martwa stawka? Chętnie bym kupił a nawet dołożył ze 20 na jęczmieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondziu1832    202

że to są jakieś pierdoły i ten co pisał był chyba pod wpływem....

Edytowano przez Kondziu1832

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

ma dwa posty i wstawia nieaktualne rzeczy z 2011 roku jakby zagladal na strone ewgt to by wiedzial co aktualnie pisza....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozeF84    1

Ceny chyba zeszłoroczne :D

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

PawelWlkp

 

sam wywiozłem jęczmień po 720 i pszenżyto po 600. Taka cena lokalna i wszyscy targali zboże do nich pełnymi zestawami, stąd obniżka na próbę czy cena się przyjmie. Czy ktoś wozi po nowych cenach to nie wiem bo moje jako ostatnie poszło po starej cenie. Cena niezbyt zadowalająca ale jest pewność, że dostaniesz kase, a to co raz częściej jest ważniejsze niż te kilkadziesiąt zł na tonie, niestety....smutne ale prawdziwe.

Edytowano przez MartineZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzepo    32

u mnie pszenica spada i jest na granicy 700 brutto konsumpcja nieznacznie różni się od paszowej

Edytowano przez grzepo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

grzesior90 a komu sprzedawałeś? pszenice potrzebują? jak z płatnościaami?

Edytowano przez milanreal1
czcionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Bo rolnicy wpadli w panikę jak usłyszeli, że cena na giełdzie spadła no to zaraz wszyscy się rzucili do sprzedaży. Jak wcześniej były pustki tak teraz punkty u mnie są zawalone tirami skąd tylko się da to się nie ma co dziwić, że obniżają ceny kiedy na giełdzie znowu są wzrosty i duży popyt exportowy. Poprostu wykorzystują spanikowanych rolników

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

Większych wzrostów na giełdach nie ma i obawiam się, że nie będzie. Nawet wymarznięcie upraw w części kraju niewiele zmieni...niestety...nawet jeśli giełdy zaczną odrabiać( a jest co odrabiać bo w listopadzie cena na matifie to ok 880 zł tak teraz chyba lekko ponad 800zł) to pewnie doczekamy się kolejnego różowego raportu z USA...stąd decyzja wywiezienia wszystkiego na cito. Czy dobrze? cholera wie...w tamtym roku wygrali Ci którzy bodajże sprzedawali przed świetami i w tym roku było podobnie przynajmniej w moich okolicach. Nie wiadomo jeszcze co zima pokaże, jeśli wymarznie Rosja i Ukraina to nawet raporty zza oceanu na niewiele się zdają. Tak naprawdę może zdarzyć się wszystko ale lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu.

 

Napewno sprzedało się po wyższej cenie niż w żniwa, więc magazynowanie miało sens ekonomiczny.

Edytowano przez MartineZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Ja tak samo wszystko wypchnąłem. Czy dobrze to zobaczymy. Ja zrobiłem rozeznanie w moim regionie i bardzo dużo ludzi trzyma pszenicę, do tego ściągają z południa. Bo tam też jest jeszcze sporo towaru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj