marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

grego    385

To u mnie w opolskim ok. Kluczborka za pszenice konsumpcyjną 740 netto ale trzeba dowieść, inny z odbiorem z podwórza 700 netto za konsumpcje, a jak paszowa to 680 tyle, że to pośrednik. Ktoś może wie gdzie jeszcze biorą pszenice własnym transportem w opolskim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
QuQurydza    125

Kriss gdzie po 580 netto jest żyto. Damianus masz może konkretny namiar na osobę w tym agri plus. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
read    22

własnie dzwoniłem do przedstawicela od kukurydzy, jakby nie było wóz albo przewóz będzie wiadomo w połowie marca, ale nie widze tego różowo, nadal brak śniegu do tego te korzonki młode 10cm to szlak je trafi oby reszta się ostała choc ta woda w lisciach rozsadziła juz pewnie jak dynamit roslinę i ciekawe co się ostało

na czwartek prognoza 48godzinna dla mojej miejscowości temp odczuwalna -25C :( :(

- jak to powiedział prognostyk z TV jak wieje od ruskiego to wiadomo że mamy zimę, (odkrył amerykę) w UK coś przebąkują o cięciu prognoz dla Rosji przyszłych zbiorów

kukurydza uzgodniona dziś 750 brutto prywatny odbiorca

pszenica konsumpcja w ofercie ewgt 820 netto na wschód od Poznania

Edytowano przez read

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joachim    0

To u mnie w opolskim ok. Kluczborka za pszenice konsumpcyjną 740 netto ale trzeba dowieść, inny z odbiorem z podwórza 700 netto za konsumpcje, a jak paszowa to 680 tyle, że to pośrednik. Ktoś może wie gdzie jeszcze biorą pszenice własnym transportem w opolskim?

 

AgroAs po negocjacjach płaci 730zł netto za pszówke i odbiorem z podwórka, tyle że ja mam do ich najbliższej bazy 15km, zadzwoń zapytaj może z okolic Kluczborka też odbiorą w końcu to potężna firma

 

A jak myślicie czy kukurydze z przyszłych zbiorów po 450 netto przy 30% wilgotności warto zakontraktować?

Edytowano przez Joachim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
QuQurydza    125

Pytanie, jak w tym roku będzie z omacnicą? Jak przyjdzie zima,ile potrwa, jaka będzie wiosna. Tyle niewiadomych, a ty już cenę masz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuzaj63    45

@grego spróbuj w młynie w Uszycach przyjeżdżają już po 15 t.Z odbiorem z podwórka możliwe jest 740 netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Ja bym się nnie oglądał na pewno nikt Ci tyle nie da jesienią

 

Ja nie byłbym taki pewny.Rynek nie jest na tyle stabilny żeby to stwierdzić.Ja zrobiłem tak w zeszłym roku bo mówili że będzie po 300zł i straciłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joachim    0

dokładnie tak było w zeszłym roku jak pszenica zaczęła lecieć na łeb na szyję to wszyscy na siłę chcieli zakontraktować kukurydze. Kontrakty wtedy podpisywali(bioagra Goświnowice) od 430netto do nawet 400zł a w październiku skupowali po 490 netto. Dlatego właśnie się waham, cena w sumie nie jest zła ale jak by dali 500 netto nawet nikt by się nie zastanawiał:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Ale wkońcu może być po te 300. U mnie wszystkie firmy skupujące do suszenia mają niezłe plecy i czekają że niby po 800 będzie, ale coraz mniej w to wierzą i chyba w przyszłym roku będą z ceną patrzeli mocno sobie to odbić. A w sezonie za mokrą płacili nawet wyjściowo po 480 netto. Ale równie dobrze może być po 550 i wtedy kolego stracisz na kontrakcie. Jakby wiedzieć co bedzie to nie trzeba by nic robić jedynie tą wiedzę wykorzystywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

Każdy robi jak uważa przypomnijcie sobie co z rzepakiem było po 1800 podpisywali a tym co było mało po 1200 oddawali B) ja w tym roku w ogóle nie sieję kuku bo widzę że wszyscy się znów napalają zboże może leżeć a kuku już gorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joachim    0

Właśnie o to chodzi że jak sobie zakontraktujesz to nie musisz się martwić czy dużo ludzie posieją czy mało

 

Kukurydzę mokrą 480 miałeś wyjściowe a po badaniach nawet i poniżej 400 wychodziło.

 

z tym akurat się nie zgodzę, chociaż tym roku nie była najsuchsza kukurydza to z 10 transportów tylko dwa mi wyszły powyżej 30% to tam potrącenia a reszta wszystko było poniżej, więc średnia cena była wyższa niż ta w kontrakcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

No te firmy co skupowały na suszenie u mnie też jedynie wilgotność badały wieć żadnych potrącen nie robili a na ogół dopłata, bo każdy czeka aż poniżej tych 30 %spadnie. Ogólnie to zima chyba jakikolwiek handel sparaliżowała w moich stronach bo na drogach, podwórzach i placach jest masakra, wagi pozamarzane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
read    22

Powodzie we Francji i we Włoszech. Matif 2 euro w górę , wlkp w lodzie skuta

Edytowano przez read

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

mi pasuje takia pogoda oby dluzej tak bylo to i cena podskoczy a ukraine mogloby by po faje zasypac tak jak ona nasz rynek zasypuje!!!

Edytowano przez maly00

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damiano30    2

dokładnie tak ukraine niech zasypie jak zima potrwa dlużej to i ceny się zmienia a spekulanci i tak za towar zaplaca więcej bo będą musieli już matif cen podniósł wiec poczekajmy jeszcze z miesiąc tosie okaze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gen    50

Miałem sprzedawać pszenicę ale jak patrzę na prognozy i brak śniegu to czarno to widzę,niech czeka do czerwca .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

W mojej okolicy pola skute lodem byle nie było powtórki z przed dwóch sezonów gdzie 90% upraw wymarzło :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pit17    185

Czy ktoś wie od której godziny rozpoczyna się jarmark w Makowie Mazowieckim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj