marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

Gość   
Gość

Dzisaj sprzedałem 70 ton po 800netto WLKP :)

 

GoodMills Polska, pszenica jakościowa

 

Sauter nie bądź zgryźliwy bo gdybyś chciał wiedzieć to byś napisał na pw a tak sapisz niepotrzebnie ;)

 

 

Nie lepiej napisać od razu i przy okazji wszyscy zainteresowani będą wiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Ceny z dziś lubelskie pszenica:

- lokalny mały skup Bełżyce 740 brutto

- mały młyn w okolicy 730 brutto

oba trzeba samemu dowieźć

oferta z Agroloku 710 netto i podstawią samochód na podwórko

Chyba jeszcze troszkę poczekam....


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

ale się porobiło waluty do góry, Pszenica w USA wróciła prawie do poziomu z sprzed spadków, na dodatek śnieg zawitał u mnie, Matiff 0,7% pszenica w górę, rzepak 4 Euro/t w górę

jakby nie patrzeć do żniw daleko a co nas czeka czas pokaże,

hmmm ja obserwuje giełdę i jkoś twojego optymizmu nie widzę


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
read    22

@thug fakt pozmieniało się

kukurydza na gorzelni wlkp sucha 680 +vat cena bez negocjacji

wczoraj wykonałem 3 zapytania - mój błąd bo skupujący twierdzą że jest wysyp towaru i nie mają czym oddychać bo ich zasypało i cieńko śpiewają ;)

jak jest u Was kolejki z towarem?

Edytowano przez read

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroutasz    5

u was to widze że są jeszcze gorzelnie u mnie wszystkie upadły a w promieniu 50 km było ich z 10 cukrowni nie ma bieda z nedzą z tą unią tylko bambrów sie narobiło złodziejów i oszustów

Edytowano przez agroutasz
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

u mnie pszenica potaniala tez byla 730 netto teraz poszla na 700 netto....podzwonilem troche i wszedzie idzie w dół.....

 

kukurydze sprzedalem po 700 brutto lokalny odbiorca ilosc 20 ton jeczmien po 780 brutto a przed swietami sprzedalem po 770 netto....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

warmińsko mazurskie lokalny odbiorca

pszenżyto 660, zyto 550, rzepak 1500

cena jaką płaci na rękę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad72    1

CARGILL PL.( Jarosław podkarpackie ) Pszenica pasz; 716 zł. brutto spadek z 770 zł brutto

Edytowano przez mikad72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Kto tyle płaci w Ślaskim może ceny z przed obniżek

 

Wczoraj byłem i pytałem, więc ceny aktualne :) . Powiat cieszyński i bielski. Dokładniej zapraszam na PW ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fider    0

Straszne jest to co piszecie...

U nas w magazynie jest gdzieś ok. 200t. i nie wiadomo co robic, teraz jak potaniała to szkoda sprzedać, tym bardziej jak jeszcze cena poleci to chyba będzie leżała do niewiadomo kiedy... Narazie jeszcze nie ma takiego ciśnienia, żeby sprzedawać, ale wiosną jak będzie trzeba wyjechać w pole to będzie dylemat, czy nawozy i to wszystko znowu brać w kredo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzepo    32

paszowa 700 brutto, konsumpcja 730 brutto, pszenżyto 650, jęczmień 750- lubelskie

Edytowano przez grzepo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

albo leca w kulki zeby ludzie zaczeli sprzedawac i chca narobic zapasow albo faktycznie ta ukarina nas wszytkim zasypie bo qq po 610 zl koleja na miejsce przywożą wiec nie dziwmy sie ze w kraju tanio...dziwne ze polski rzad nic nie robi minister stary dziad spi bierze kase za nic...

fakt ze ludzie tez maja zboza duzo kazdy czekał a przez ostatni tydzien to ruch sie zrobil na skupach moze trzeba troche czasu i podskoczy znowu troche....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4053

Dzisiaj mówił mi kolejarz z Werbkowic że wagonami z Ukrainy jedzie do Polski pszenica w ogromnych ilościach,co dwa dni pełny skład !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Straszne jest to co piszecie...

U nas w magazynie jest gdzieś ok. 200t. i nie wiadomo co robic, teraz jak potaniała to szkoda sprzedać, tym bardziej jak jeszcze cena poleci to chyba będzie leżała do niewiadomo kiedy... Narazie jeszcze nie ma takiego ciśnienia, żeby sprzedawać, ale wiosną jak będzie trzeba wyjechać w pole to będzie dylemat, czy nawozy i to wszystko znowu brać w kredo...

W tamtym roku w styczniu jak pszenica była po 1100 zł/t to czekali na 1200, potem sprzedali po 900 i mniej.

Jak podrożeję to w maju-czerwcu, ale raczej nie liczył bym już na podwyżki.

Może w listopad-grudzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Co dwa dni pełen skład to aż tak dużo? No chyba że przez wiele przejść to się troche uzbiera. Panowie spokojnie, przyjdzie wiosna, wyjdzie słońce, jakoś tam będzie. No chyba nie myśleliście że po 1000 sprzedacie co roku, bo wtedy ziemia po 200tys za ha by była i nikt by nie sprzedawał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

paweł skład wagonów szeroko torowych to jest ok 100wagonów o ładowności ok 50ton każdy - policz czy to mało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Chyba do 50 wagonów ale może 100 nie jestem specjalistą z kolejnictwa. A jak statki po kilkadziesiąt tysięcy ton wypływają z kraju to się nie marwicie że zabraknie albo coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to za tym składem zboża powinien iść też skład saletry,mocznika itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj