marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Wiemy o tym. Regularnie co 2 tygodnie nas o tym informujesz.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
read    22

susza pustoszy część Ameryki zapodano w południe w Biznesie TV, ja już kupiłem nawóz wcześniej a że pszenżyto już puszcza nowe korzenie trzeba mu dać odżywki, bo zimy nie ma to i żniwa będa w maju?

czas ładować statki bo czekają w kolejce

a tym czasem śruta sojowa drożeje a to szok przecież urodzaj był i "ma być"

 

żyto

pszenżyto bez zmian

 

na pszenicy obniżki

Edytowano przez read

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
read    22

600, 650 +vat znajomy szukał to mi takie ceny podał zalezy od jakości teraz pewnie deko niżej bo fobia obniżek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabrysiek    82

Północ lubelskiego (powiat: bialski/radzyński/parczewski) na dzień dzisiejszy: (do wszystkich cen jeszcze trzeba doliczyć VAT)

 

Agro-Handel. FHZ. Skup zbóż, owoców. Jakubiuk M. Polubicze Wiejskie II (gmina Wisznice):

-jęczmień: 720 zł/t

-owies: 520 zł/t

-pszenica: 720 zł/t

-pszenżyto: 620 zł/t

-mieszanka: 540 zł/t

-żyto (zapomniałem zapytać)

 

Agro-Corn. Rudno III nr 15. 21-210 Milanów

-jęczmień: 720 zł/t

-owies: (nie kupują)

-pszenica: 720 zł/t

-pszenżyto: 640 zł/t

-mieszanka: (nie kupują)

-żyto (zapomniałem zapytać)

 

Szału nie ma. Mam wystawioną mieszankę na tablicy po 650 zł/t. Dzwoniło 4 i wszyscy upierają się na 600 zł/t. Nie bardzo mi się chce schodzić z tej ceny, bo wierzę, że na zboża jare bd jeszcze zapotrzebowanie. Dzisiaj pochodziłem po szkole z woreczkiem (wszyscy się śmieli, ale to mały woreczek ok 1 kg), bo chciał kolega obejrzeć. Możliwe,że ok 4 ton sprzedam, a mam coś 10-15 t. Rozmawiając z chłopakami to ceny naprawdę są różne np. 470 zł/t owsa lub 600 zł/t owsa odległość ok 20 km od poszczególnych osób. Cena jęczmienia to kolega mówił, że też kupił za 650 zł/t. Więc wniosek jest taki, że ludzie sprzedają, bo potrzebują pieniędzy np. na nawozy.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogrodnikm    11

Ja sprzedałem po 790 net ,a co dalej Masz zrobić? Ty decydujesz nikt nie wie ile masz kasy jakie wydatki ale jeśli chodzi o cenę to od jakiegoś czasu najlepsza cena jest na święta Bożego Narodzenia a późnej jak są truskawki.

 

 

Wysłane z mojego LT26i przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ak856    0

Czy ktoś się orientuje co z nowymi normami parametrów w zbożach dotyczących zawartości mikotoksyn, które ponoć od nowego roku są respektowane przez większość odbiorców zbóż konsumpcyjnych. Chodzi mi głównie o to na ile są wysokie dopuszczalne normy i średnio jak wytrzymuje przeciętnie te parametry zboże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Nie słyszałem o tym,ale takie badanie troche trwa, od ręki się go nie robi, bynajmniej w paszy tak jest. Więc zboże poleci do jednego bina a cene bedą ustalać wedle uznania po kilku dniach. Co do suszy w usa to mówili że zdrożeją orzeszki i coś tam jeszcze. Kolego read wiesz po ile jest pszenica w tej nękanej klęskami ameryce? Nie chciał byś sprzedawać w tej cenie nawet w najurodzajnieszym roku, o kosztach transportu nie wspomne, więc nie opowiadaj farmazonów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
. Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ramona    2

Igor gdzie taka cena chyba u posrednika bo młyn na dzisiaj to 750 plus vat tylko termin płatności 30 dni porządna firma woj opolskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozeF84    1

Igor gdzie taka cena chyba u posrednika bo młyn na dzisiaj to 750 plus vat tylko termin płatności 30 dni porządna firma woj opolskie

 

a jaki to młym??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabrysiek    82

gabrysiek Ja też wystawiam na tablicy owies, napisałem "cena nie podlega negocjacji" i dzwonią tylko konkretne osoby, naprawdę zainteresowane, kupują po 600zł/t i rezerwują. Skończyło się dam 500, 550zł za tonę pasi?

 

Na początku miałem cenę 699,99 zł/t do negocjacji to się odezwał 1 i przyjechał oglądał to mówił, że za 600 zł/t by zabrał ze 2x4 t przyczepy, ale mi taka cena nie odpowiada. Później dzwoniło jeszcze 2 z promienia ok 30 km ale tak samo 600 zł/t bez oględzin to powiedzieli, że jak coś to bd dzwonić (na razie cisza). Zmieniłem cenę na 650 zł/t bez negocjacji to jeden się odezwał, ale nowej ceny nie widział, ale też miał się niby odezwać. No szukają ludzie, ale te osoby co mają świnie to zawsze pierwsze pytanie to czy mam jęczmień. Miałem 3 tony i sprzedałem po 710 zł/t rolnikowi dla trzody. Mieszanka jest na 50% owsa i jęczmienia więc za psi grosz nie chcę oddać, a te osoby co mają świnie to prędzej czy później bd musieli kupić na razie wykupią co tańsze, a później nie bd wyjścia no chyba, że sam zostanę ze zbożem to sam wstawię 30 sztuk świnek i w plecy nie wyjdę, bo zawsze obornik zostanie a pieniądze ze zboża tylko obrócę. Najwyżej wyjdę na 0, ale już wolę to niż tracić sprzedając zboże za taką kwotę.

 

Co mnie jeszcze denerwuje to pierwsze pytanie jak dzwonią z ogłoszenia w którym wszystko jest przejrzyście napisane:

-Co to za zboże?

-To ile masz pan tego zboża?

-A jest napisane, że do negocjacji to ile? (To tak samo jak bym podał kwotę bez negocjacji, którą bym chciał osiągnąć, więc lepiej nie podawać, że cena do negocjacji).

 

http://tablica.pl/oferta/mieszanka-jeczmien-50-owies-50-ID4x1EW.html

Edytowano przez gabrysiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ramona    2

Prywatny chyba największy w wojewodztwie albo i kraju nowy dzisiaj tam sprzedawałę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
read    22

ale się porobiło waluty do góry, Pszenica w USA wróciła prawie do poziomu z sprzed spadków, na dodatek śnieg zawitał u mnie, Matiff 0,7% pszenica w górę, rzepak 4 Euro/t w górę

jakby nie patrzeć do żniw daleko a co nas czeka czas pokaże,

Edytowano przez read

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor03    4

Igor gdzie taka cena chyba u posrednika bo młyn na dzisiaj to 750 plus vat tylko termin płatności 30 dni porządna firma woj opolskie

 

Biochem Kietrz

 

a gdzie dają w woj... Opolskim 750 zł netto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Śląskie pszenica 740-770zł/t netto, z tym, że ta oferta tańsza płatna do ręki, a ta druga 30 dni. Słyszałem, że nawet po pół roku czekali na pieniądze :( , dlatego chyba skuszę się i sprzedam taniej...

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ramona    2

Igor to duża odległośc około 150 km ,to tylko przy dużych ilościach mażna by jeszcze cene negocjować na plus. Płatność pewna.

Przy małej ilości nie opłacalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maro0    11

Dzisaj sprzedałem 70 ton po 800netto WLKP :)

 

GoodMills Polska, pszenica jakościowa

 

Sauter nie bądź zgryźliwy bo gdybyś chciał wiedzieć to byś napisał na pw a tak sapisz niepotrzebnie ;)

Edytowano przez Maro0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ale gdzie to juz nie pamiętasz?

 

Animex Grodków pszenica paszowa 780 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj