marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

PawelWlkp    726

Na węgry po żniwach nic nie pojechało i nie pojedzie,najwyżej przyjechać może. Niemcy jak byś kolego nie wiedział są największym producentem w europie mięsa. A zboże potrzebne jest producentom żywca wieprzowego, drobiowego, wołowego. Elewatory są tylko pośrednikiem, do niczego potrzebne im nie jest, choć niektórzy chyba o tym zapomnieli. Na mąke potrzeba zdecydowanie mniej zboża niż na pasze. Coś się dzieje bo matif minie lada moment 200 euro. Którego stycznia wygasają kontrakty styczniowe? Dobre ceny były w grudniu, a czy bedą jeszcze w tym sezonie to przebieg pogody pokaże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    497

dosyć ciekawe informacje idą ze stanów podobno bardzo dużo zbóż wymarazło przez te mrozy które teraz tam panują

wiec jest duża szansa ze zboża pojdą do góry teraz i na żniwa

 

no patrz, a dzis w agrobiznesie mówili, że mróz tam żadnej szkody nie zrobił, bo śniegu dużo, także prognozy są bardzo optymistyczne i spodziewaja sie dużych plonów, wiec i na Matiffie i za oceanem pszenica leci w dół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
starybudnik    221

Na razie prognozy zbiorów zbóż w sezonie 2014 zapowiadają się dobrze w USA pomimo srogiej zimy. U nas też na polach nie ma tragedii. Na chwilę obecna może to skutkować tym iż na rynkach po obu stronach oceanu mogą zagoscic co już jest widoczne obniżki. Jeżeli pogoda dla upraw będzie nadal łaskawa to może to być naprawde słaby rok dla producentów zbóż pod względem ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

te raporty to niech sobie w nos wsadza tylko ludzi do myslenia zmuszaja i analizowania a i tak juz wszytko zaplanowane..... jak pogoda zrobi psiukus to pszenica moze podrozec ale to na pewno nie teraz moze w maju albo czerwcu bo na pewno nie w marcu nawet w ubieglym roku jak wymarzlo to w marcu tanialo pytanie czy trzymac czy moze lepiej teraz sprzedac i obrocic kasa np kupic zaplanowana maszyne czy ziemie lub nawoz zalezy jakie kto ma potrzeby ja przyjdzie zima zapitoli drogi to troche ludzi sie zniecheci i cos moze jeszcze pojsc do gory ale pewnie nie za wiele. trzeba sobie tez odpowiedziec na pytanie czy jak sie sprzeda po tej cenie to ile zysku zostanie uwgzledniajac plon i poniesione koszta jak dla mnie 800 brutto w tej chwili za pszenice nie jest zla cena mozna liczyc tylko zeby sie czasem nie przeliczyc i za miesiac sprzedac po 700 zl

 

a kukurydza marnie 620 netto wczoraj pytalem porazka....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    961

W Wielkiej Brytanii największa powódź od 20 lat , nigdy nie było tak dobrze żeby nie mogło być tragicznie w rolnictwie tak jest jak nie z cenami to z pogodą , która może wszystko. Pewna zmowa cenowa jest ponieważ dużo rolników przetrzymuje zboże czekając na lepsze ceny - które zapewnią godziwy zarobek tego sobie i wam życzę a agrobiznes w tv nie raz w jednym tygodniu mówili co innego i jest to sucha spekulacja dziennikarzy.


"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

Gdzie u kogo po 800zł pszenica to niech się cieszy ,bo w moim rejonie to można pomarzyć o takiej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

dziś sprzedane kilka ton jęczmienia 900 zł do ręki


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanJoker    4

Jak przewidujecie ceny kukurydzy? Ja jak na razie zamówiłem 3 samochody po 615netto. Podobno ogromne ilości przychodzą wagonami z Ukrainy po 600zł. Nie wiem czy sprzedawać resztę czy czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W kwintalach to ilości liczyło się w feudalizmie. No albo teraz jeśli jest się małorolnym. Dla mnie logiczne było założyć, że mówisz o 5zł na tonie (do tego sam napisałeś, że potrzebujesz 10 ton, NIE 100 kwintali) To może sam się zdecyduj jakich miar używasz, jakie masz na myśli i jak ludzie czytając twoje posty mają odgadnąć o co ci chodzi.

 

 

Dobrze wiedzieć, że nie hoduje świń. Myślałem, że jednak TROSZKĘ hoduje. Jeśli mam 20 macior od których zostawiam prosięta do czasu sprzedaży ich do skupu żywca.

(tak dla pomocy "Hodowla – zespół zabiegów i procesów w wytwarzanych sztucznie optymalnych warunkach dla rozwoju hodowanego zwierzęcia bądź rośliny, mający na celu otrzymanie w warunkach stworzonych przez człowieka organizmów żywych").

Dziękuję w takim razie za uświadomienie. Oh boże! Tyle lat w niewiedzy żyłem.

 

Przestań człowieku się wyśmiewać z innych, twoje posty do niczego innego nie prowadzą jak tylko do kłótni, z resztą nie pierwszy raz!!!!! +1 punkt ostrzeżeń za prowokowanie do kłótni

Niestety nadal żyjesz w niewiedzy, a wyśmiewasz się z innych, jakie miary są tu użyte? a może nadal żyjemy w feudalizmie? ;[ http://ksiegowosc.infor.pl/podatki/podatki-osobiste/podatki-i-oplaty-lokalne/312160,Podatek-rolny-i-podatek-lesny-2013-stawki.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarek33    4

Noto panowie amerykanie prognozują że światowa produkcja pszenicy wzrośnie do ubiegłego roku o 8,56 procent,ciekawe jak zareaguje giełda w Paryżu na te dane.Oby nie było kolejnych obniżek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

Już sa i sam nie wiem co robić czy uciekać z towarem, czy czekać i to tylko korekta. Na matifie poleciało wszystko juz na 194e 15e w ciagu 2 dni

Edytowano przez bialy2005

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarek33    4

Też zastanawiam się nad opchnięciem wszystkiego zboża z magazynów o ile cena u mnie w skupie nie poszła w dół bo ostatnio przy bardzo db parametrach mogłem sprzedać pszenice po 760 netto.A pszenżyto 630 netto,liczyłem że po tych mrozach w USA prognozy produkcji zbóż pójdą w dół a co zatym idzie cena skoczy w góre a tu taki raport .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

dzisiaj poszly dwa auta po 750 netto oczywiście pszenica


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

To teraz spokojnie z miesiąc trzeba odczekać :))


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

ja dlatego sprzedawałem bo mam info że od połowy stycznia spore spadki co już widac na Matifie a co do czekania hmmm ciężko powiedzieć u nas na dln śląsku bardzo dużo rolników ma zboze na magazynach zobaczymy


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj