marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

kris7530    6

Kolego tktomek74 możesz napisać gdzie w chełmskim taka cena,ja w sobotę wywiozłem pszenicę po 750 brutto/t do Rejowca,ruch jak w żniwa

Edytowano przez kris7530

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

ktos sprzedawal do firmy Plon? bieńki smietanki mazowieckie? dobrze sie z nimi handluje robia potracenie od ceny która proponują? chodzi o pszenice?jak z kasa wyplacalni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zombi330    49

chłopy sprzedają zboże bo państwo dopłaty wstrzymało to i pozorny zalew zboża w skupach jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seat    2

ktos sprzedawal do firmy Plon? bieńki smietanki mazowieckie? dobrze sie z nimi handluje robia potracenie od ceny która proponują? chodzi o pszenice?jak z kasa wyplacalni?

Ja współpracuje z nimi od lat, firma prężna i wypłacalna, z potrąceniami to zależy jak się dogadasz, jak za paszówkę to jedynie jak wilgotna, a jeśli konsumpcja to zależy od parametrów. Jaką cenę Ci zaproponowali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekAre    5

dosyć ciekawe informacje idą ze stanów podobno bardzo dużo zbóż wymarazło przez te mrozy które teraz tam panują

wiec jest duża szansa ze zboża pojdą do góry teraz i na żniwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Śląskie-pszenica 730-750zł/t netto. Na razie czekam.

 

Jęczmienia coś przed świętami sprzedałem z placu, to 750zł/t netto. Przydałoby się resztę sprzedać :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

no właśnie ciekawe jak ta pogoda wpłynie na ceny. U nas też przecież korzystna auro nie jest bo jak przyjdzie ni z gruchy ni z pietruchy - 20 tfu tfu.. to porażka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1378

Lubelskie

Pawłów (k. Bychawy)

Pszenica 730 brutto

Jęczmień 740 brutto

 

Zakrzew

Pszenica 750 brutto

Jęczmień 750 brutto

 

Kicha jak na razie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

a jak u was cena pszenzyta bo u mnie w centrum 600-680netto


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joachim    0

witam,

Mam możliwość sprzedania pszenicy paszowej po 720 netto, myślicie że to dobra cena (woj opolskie)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Egzo    27

maly00 ja wiele lat handlowałem z firma plon nawozami, pare razy zbożem a teraz handluje z jej "firmą córka" chemiko-plon bo jest bliżej a współpraca układa sie idelnie. Firma żetelna i naprawde godna polecenia, słowna, przy większych ilościach można sie potargowac. Potrąceń nigdy nie miałem co najwyżej jak kolega seat napisał mogą za wilgotnośc potrącić

 

Rzepak 1500 netto

Pszenica kons 750-770 netto

Edytowano przez Egzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

to co bedzie drozej? u mnie mozna zaobserwować ruch ludzie wożą zboże jak nigdy w tamtym roku kazdy czekal na maksymalne ceny w marcu i byla cisza teraz widze inna strategie duzo ludzi wozi sparzeni doswiadczeniami z ubiegłego roku kolega wyzej napisal ze pszenica 780 netto i ja juz bym handlowal za taka kase tyle ze nikt mi nie chce tyle dac max 750netto i to jeszcze kto wie czy tam nic nie potraca i wyjdzie po 730 netto jak u stalego odbiorcy. dzis troche podzwonilem zapytac o cene qq to od 600 do 620 zl netto....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

Ceny na dziś: (Flora - Olesno, woj opolskie)

pszenica konsumpcyjna 730

pszenia paszowa 700

pszenżyto 600

żyto konsumpcyjne 500

jęczmień paszowy 720

 

Po raz kolejny jęczmień paszowy droższy od pszenicy paszowej, podane ceny NETTO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

orientuje się może ktoś jak cena jęczmiania browarnego? ja sprzedawałem na początku wrzesnia po 750 netto, ciekawi mnie jak teraz cena wyglada

 

http://www.rolpetrol.com.pl/wiadomosci/2014/01/08/produkcja-zboz-w-unii-w-tym-roku-spadnie-o-ponad-4-proc/

 

 

z tego by wynikało, że przyszły sezon i koncowka tego z wyższymi cenami, chociaz to sie jeszcze okaze... ^^ ^^

Edytowano przez maciekmaciek30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SKORPION1    0

Pszenica paszowa 802 brutto

Pszenica konsumpcyjna 823 brutto

Jęczmień 802 brutto

woj łódzkie , pow kutnowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniekii    2

ciezko powiedziec czy sprzedac czy trzymac chyba tylko szczescie zdecyduje czy sprzedamy dobrze

jak narazie wiecej do mnie przemawia za sprzedaza

 

1 ceny w 2014 maja byc slabsze (chyba ze pogoda splata figla)takie sa prognozy

2 ukraina wysprzedala do tej pory 30%mniej zboza niz w roku ubieglym w analogicznym okresie

3chinczycy wydzierzawili od ukrainy sporo ziemi i na dodatek maja uregulowac stosunki wodne poprzez bodowe pomp nawadniajacych

4coraz mniejsze poglowie wszystkiego co sie rusza a raczej sie ruszalo w naszych gospodarstwach bo niedlugo np swinie zobaczymy tylko w ZOO

5chyba wracamy do klepania starej biedy

 

ja sprzedalem teraz po 800 netto jak strace to wydaje mi sie ze nie wiele albo zyskam jak wruci cena ze zniw ale kto to wie

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
read    22

http://pogoda.wp.pl/kat,1034985,wid,16311624,wiadomosc.html?ticaid=111fda

 

inna sprawa ile zostało w PL pszenicy - mamy dobrą cenę eksportową i z tego co czytałem "Tylko w ciągu dziewięciu miesięcy 2013 roku za granicę wyjechało niemal 2,5 mln ton zbóż. W tym czasie import był dwa razy mniejszy - wyniósł ok. 718 tys. ton. Najwięcej, bo 873 tys. ton wywieziono z Polski pszenicy, nastąpiło to głównie po tegorocznych zbiorach. Zboże trafia drogą morską głównie do Niemiec, zaś drogą lądową - do Czech i na Węgry. "

 

Pytanie takie po co do Niemiec jedzie ? napewno nie po to że ma stanieć? Cos jest na rzeczy.

Jak to widzicie.

Wczoraj się dowiedziałem że wokół mnie większe gosp. roślinne maja juz tylko końcówki serii zbiorów.

Najwyżej przywieziemy z USA - w piątek raport USDA o stanie będzie ciekawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj