marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

SOKAN    13

przykro mówić ale teraz najgorsze co może byc to pokój na Ukrainie, ceny polecą w dół. Zresztą już teraz to widać ceny skaczą z każdą informacją nawet nie potwierdzoną o wstrzymaniu lub kontynuowaniu walk. Wczoraj już sama zapowiedź możliwego porozumienia w piątek doprowadziła popołudniu do dużych spadków, a co będzie jak osiągną porozumienie?

W piątek po południu bardzo często na giełdzie jest czerwono. Tak aby na weekend raziło po oczach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Z jakiegos pułapu trzeba obliczyc dochód rolniczy z hektara .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

pszenica 11,8% białka , 29,4 gluten i cena 57zł + vat i jak tu godnie żyć w Polsce przy takich cenach zbóż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

To walizki pakuj i życzę powodzenia na emigracji.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nojsze    59

Z tym 400 brutto za pszenżyto to do gorzelni kolega sprzedał- mokre i zapleśniałe gdyż normalnie w piatek 520 netto dawali to raczej nie proponuję zabawy w rolnictwo jak się nie potrafi własnej pracy po kosztach sprzedać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

To walizki pakuj i życzę powodzenia na emigracji.

a ci ta cena jest adekwatna do kosztów wyprodukowania zboża jak tak to pracuj dalej -powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Pracuje bo przy obecnych cenach pszenicy jestem na sporym plusie. Ale jeżeli ktoś z 5ha pszenicy liczył, że utrzyma rodzinę i kupi samochód nowy to pomylił branżę. Zobacz, że w tym roku nigdzie nie ma strajków z powodu niskich cen, o ziemię dalej się biją a w innym temacie narzekają, że kasy od UE nie dostaną na sprzęt więc źle na pewno nie jest.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

ja nie pytam o jakiś tam plus tylko czy cena jest adekwentna do twych nakładów,twego ryzyka,twej pracy,twego włożonego ciężką pracą kapitału a o ziemię się 'biją' bo nie ma innej altrnatywy np. jak belg,niemiec,zarabi 2000 euro to tam za bardzo nie ma komu pracować w rolnictwie ja pracowałem tam rolnika ale po 2 miesiącach jak trafiła się praca na budowie to chętnie ją zmieniłem

Edytowano przez icek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Jest róznica pomiedzy rolnikiem pracującym tylko na gospodarstwie a tym który pracuje poza gospodarstwem .. ceny sa niskie za niskie jak na te czasy


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480

Ceny niskie a u mnie po 70 tys za ha dają od ręki bambry postępowe za 3-4 klasę a uprawiają na tym pszenicę i rzepak i nic innego .

 

Jak to się mówi kto ma źle ten ma źle ale niekórzy nie więdzą co ze sobą zrobić a więc tak źle nie jest kilka ostatnich lat było naprawde tłustych

Edytowano przez renovoltage

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

Było kilka lat tłustych ale teraz będzie kilkanaście lat chudych o i dużo samobójstw, dużo licytacji choć życzę by do to nie dochodziło ale taka jest rzeczywistość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Pracuje bo przy obecnych cenach pszenicy jestem na sporym plusie. Ale jeżeli ktoś z 5ha pszenicy liczył, że utrzyma rodzinę i kupi samochód nowy to pomylił branżę. Zobacz, że w tym roku nigdzie nie ma strajków z powodu niskich cen, o ziemię dalej się biją a w innym temacie narzekają, że kasy od UE nie dostaną na sprzęt więc źle na pewno nie jest.

Racja. A przy 5 ha, a nawet 50 to roboty jest kilka godzin na hektar w skali roku. Niektórzy za mocno uwierzyli w propagande koncernów, że jedzenia na świecie może braknąć. Bez jakiś większych klęsk nie braknie. A jak będzie za drogo to biedne regiony kupią mniej i starczy dla wszystkich. W dzisiejszych czasach ludzie nie głodują z powodu braku żywności tylko z powodu braku pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

Racja. A przy 5 ha, a nawet 50 to roboty jest kilka godzin na hektar w skali roku. Niektórzy za mocno uwierzyli w propagande koncernów, że jedzenia na świecie może braknąć. Bez jakiś większych klęsk nie braknie. A jak będzie za drogo to biedne regiony kupią mniej i starczy dla wszystkich. W dzisiejszych czasach ludzie nie głodują z powodu braku żywności tylko z powodu braku pieniędzy.

I kto tu uwierzył w propagandę koncernów?


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

No tak wyleciały nieopierzone kurczaki z pod skrzydełek kwoczki i każdy mędrkuje popisując się swoją znajomością życia i wiedzą na temat rolnictwa, a fantazji im nie brak i ten lepszym się czuje od drugiego, jak coś mądrego czyt. głupszego palnie.A wniosek taki, że nie mając kogo zadziwiać swoimi "mądrościami" w swoim najbl. otoczeniu,szukają naiwnych gdzie indziej i jak trafi na głupola to mu te cuda wciśnie do głowy .Nie róbcie przedszkola na forum panowie mędrcy. I dajcie mi odp. na pytanie : dlaczego do tej pory niektórzy bambrzy, jak ich nazywacie ,nie skosili pszenicy, chociaż mają dobry sprzet,a wg was robota w polu to kwestia paru dni w ciągu roku.Owi bambrzy mają najw. 100ha.I proszę po zaściankowemu nie myśleć tylko szerzej patrzeć na problem.Jeżeli u kogoś jest tłusty rok .to nie znaczy że u drugiego jest to samo! Polska jest jedna, ale niestety zróżnicowana pod względem geograficznym( przespane lekcje geografii panowi.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

żeby wszyscy ludzie na ziemi mieli jest tak jak powinni to jedzenia jest za mało ale jak pół świata głoduje i nie ma pracy to za co maja kupic jedzenie ? dużo ludzi sie chapie na ziemie kosmiczne ceny , ale nie oszukując sie kiedyś im to wyjdzie czy było warto czy nie ... przy tych cenach nie warto


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Rolnictwo to jest interes pod chmurką. Jeżeli co roku liczycie na wysokie plony i cenę 900 złotych za cenę to naprawdę zejdzcie na ziemię. I z 15ha pszenicy nie utrzymacie rodzin na poziomie seriali z tv. Ja liczę że pszenica może być po 500 złotych, że mogę nakosić 3t z ha czy w ogóle nie zabrać i jestem na to przygotowany, że nie będę zaskoczony jak inni. I tak, ten rok jest dobry i przy obecnych cenach jestem sporo do przodu, że chyba mało która branża może pochwalić się tak wysoką stopą zwrotu.

@michalmeer. 3 razy więcej ludzi na świecie umiera z powodu otyłości a USA i Europa 1/4 jedzenia do śmieci wyrzuca więc chyba martwisz się na zapas.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

No tak wyleciały nieopierzone kurczaki z pod skrzydełek kwoczki i każdy mędrkuje popisując się swoją znajomością życia i wiedzą na temat rolnictwa, a fantazji im nie brak i ten lepszym się czuje od drugiego, jak coś mądrego czyt. głupszego palnie.A wniosek taki, że nie mając kogo zadziwiać swoimi "mądrościami" w swoim najbl. otoczeniu,szukają naiwnych gdzie indziej i jak trafi na głupola to mu te cuda wciśnie do głowy .Nie róbcie przedszkola na forum panowie mędrcy. I dajcie mi odp. na pytanie : dlaczego do tej pory niektórzy bambrzy, jak ich nazywacie ,nie skosili pszenicy, chociaż mają dobry sprzet,a wg was robota w polu to kwestia paru dni w ciągu roku.Owi bambrzy mają najw. 100ha.I proszę po zaściankowemu nie myśleć tylko szerzej patrzeć na problem.Jeżeli u kogoś jest tłusty rok .to nie znaczy że u drugiego jest to samo! Polska jest jedna, ale niestety zróżnicowana pod względem geograficznym( przespane lekcje geografii panowi.)

A co do tego mają ceny że ktoś pszenicy nie zdąrzył zebrać? Jakbyś uważał na lekcji to byś wiedział albo potrafił sobie wyobrazić że w skali kraju to gołebie i myszy tyle zjedzą co zboża zostało na polu. Po 100 za ha płacą prawie a podobno opłacalność kiepska. Jakby była kiepska to 20 nie miał by kto dać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kabus55    55

Rolnictwo to jest interes pod chmurką. Jeżeli co roku liczycie na wysokie plony i cenę 900 złotych za cenę to naprawdę zejdzcie na ziemię. I z 15ha pszenicy nie utrzymacie rodzin na poziomie seriali z tv. Ja liczę że pszenica może być po 500 złotych, że mogę nakosić 3t z ha czy w ogóle nie zabrać i jestem na to przygotowany, że nie będę zaskoczony jak inni. I tak, ten rok jest dobry i przy obecnych cenach jestem sporo do przodu, że chyba mało która branża może pochwalić się tak wysoką stopą zwrotu.

@michalmeer. 3 razy więcej ludzi na świecie umiera z powodu otyłości a USA i Europa 1/4 jedzenia do śmieci wyrzuca więc chyba martwisz się na zapas.

 

Ja się zastanawiam dlaczego wciąż nie ma podatku dochodowego w rolnictwie. Gdy pszenica była po 1000 zł/t przez kilka lat to trochę można by budżet podratować, skoro teraz są jeszcze takie kokosy.Podatek byłby płacony przynajmniej od jakiejś realnie istniejącej podstawy a nie tak jak obecnie od powierzchni gruntu i jego klasy, która często nie nijak się ma do tego co można zebrać z pola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj