marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

Mathieu92    122

Ja czekam ze sprzedażą, ale spokojnie - po oczyszczeniu moich magazynów cen zbóz nie zdestabilizuje :D

 

Dziś pszenica na MATIF lekko do góry.


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endriu28    0

termin realizacji sierpień agro corn sprzedaje tam ktoś?

 

Podpisujecie umowy na rzepak?ja sie waham agro corn z odbiorem proponuje 1420 netto odbiór lipiec może kojarzycie czy ktoś w lubelskim oferuje więcej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

termin realizacji sierpień agro corn sprzedaje tam ktoś?

 

Podpisujecie umowy na rzepak?ja sie waham agro corn z odbiorem proponuje 1420 netto odbiór lipiec może kojarzycie czy ktoś w lubelskim oferuje więcej?

Zapytaj w firmie Agrolok. Nie są z lubelskiego ale w ubiegłym roku bez problemu z nimi podpisałem kontrakt i byłem bardzo zadowolony a też jestem z lubelskiego. Wogóle od kilku lat z nimi handluję. Sprzedaję zboże, rzepak, kupuję nawozy, śor, materiał siewny. Jestem zadowolony.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

termin realizacji sierpień agro corn sprzedaje tam ktoś?

 

Podpisujecie umowy na rzepak?ja sie waham agro corn z odbiorem proponuje 1420 netto odbiór lipiec może kojarzycie czy ktoś w lubelskim oferuje więcej?

a co zmienili zasady? wcześniej była cena dnia podawana o 12.00 na kontrakt z dostawą do rudna

 

Zapytaj w firmie Agrolok. Nie są z lubelskiego ale w ubiegłym roku bez problemu z nimi podpisałem kontrakt i byłem bardzo zadowolony a też jestem z lubelskiego. Wogóle od kilku lat z nimi handluję. Sprzedaję zboże, rzepak, kupuję nawozy, śor, materiał siewny. Jestem zadowolony.

lubelskie, a konkretnie?

 

według mnie szukanie oszczednosc w rzepaku na oprysk na płtek to mija sie z celem. Oststnim zabiegiem można zaprzepaścic całoroczna uprawe, nawozenie ochrone itd. JA z rzepakiem długo sie nei bawie ale oszczednosc 50-100zł ą na hektarze a ryzyko zebrania 50-90% plonu to lekka bezmyslnośc. Ja pewnie jak w ubiegłych latach polece z pictorem + proteus. Niektórzy twierdza że alert tez dobrze sobie radzi ale raczej nie bede ryzykował.

zgadzam się w 100%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

a zapomniałem napisac dzis dzwoniłęm do osadkoskiego sprzedawałem do nic w ubiegłym roku i na dzis kontrakt 1420 netto lubelskie okolice Łukowa i tak soibie chwile porozmawiałe mz przedstawicielem i sama przyznała ze podobnie jak ja ludzie oczekuja 1500 bo patrzac na 1700 teraznijsza cene i 1400 kontrakt to za duża różnica i sama mówiła że ciekawe jak to zrobia żeby tak zjechac z cena w tak krótkim czasie. Ja powiedziłem ze na 1500 moge kontraktowac bo trzymac do kwietnia nie mam zamiaru ryzykowac. pszenica 700netto jak nie przejdzie na kon to -105zł :o

Edytowano przez bialy2005

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

koledzy sławek i biały, to nie jest temat o rzepaku.

 

ps

alert, to kiedyś był skuteczny, jak miał dwie substancje. Od kiedy pozbawiono go karbendazynu (ze względu na potecjelnie mocno szkodliwy wpływ na zdrowie człowieka), to już nie jest to samo co kiedyś.

 

 

żeby nie było offtopa, to jeszcze o cenach zbóż.

 

sprzedałem ostatnio do młyna zarówno pszenice jak i żyto.

cennikowo jest po 790 oraz 570. Mi ze względu na wyjątkowo dobre parametry dorzucili jeszcze troszkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

czyli na targu?? Ja we wtorek byłem na targu w tarnogrodzie woj lubelskie to pszenzyto jare po 110 zł a pszenica jara po 100 zł. jak zobaczyłem to pszenzyto to ono nie bylo warte 110 zł, poprzecinane przez mlocarnie w kombajnie. Dobry materiał to mozna cenic ale nie bubel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Dziś znajomy sprzedał pobliskiemu handlarzowi pszenicę paszówkę po 750 brutto. Ja obdzwoniłem swoje kontakty i moja pójdzie jako paszowa po 740 albo 750 netto. Klient ma przyjechać i sobie obejrzeć towar. Już sprzedam, bo chyba lepiej nie będzie. Obie wersje odbiór z podwórka. Stare woj. lubelskie


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19709

dziś pojechała znaczna część pezenżyta po 650netto

północna wielkopolskabiorca to pobliska mieszalnia pasz,z tym że termin płatności to 60 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gen    50

Dziś znajomy sprzedał pobliskiemu handlarzowi pszenicę paszówkę po 750 brutto. Ja obdzwoniłem swoje kontakty i moja pójdzie jako paszowa po 740 albo 750 netto. Klient ma przyjechać i sobie obejrzeć towar. Już sprzedam, bo chyba lepiej nie będzie. Obie wersje odbiór z podwórka. Stare woj. lubelskie

Czy ta paszówka pojedzie do portu ? pytam bo szukam klienta na większą ilość .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

NIe wiem gdzie pojedzie. Coś wspominał o kurnikach ale pewności nie mam. Nie interesuje mnie specjalnie co z nią zrobi. Ode mnie jedzie 3 auta.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

Jakiej ceny oczekujesz za tyle towarku?

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gen    50

Bartek -oczekuję godziwej ceny zgodnej z wielkością towaru ,ale jeszcze mam czas .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj