marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

starybudnik    221

w przeciwieństwie do innych zbóż? a co zboża tanieją?

A co drozeja? W mojej okolicy co tydzień cena niższa, co z tego że na giełdach jest drożej jak niema to odzwierciedlenia w cennikach w naszym kraju. Z rzepakim spekulanci zrobili rolników w konia i ze zbożami jest tak samo. Do puki rolnicy mają jeszcze zboże do sprzedania cena nie wzrośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gen    50

Jest taka piosenka -Nigdy nie mów nigdy !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

pszenica 12,5 810zł/t netto na gospodarstwie,

pszenica nowy zbiór 760zł/t netto,

rzepak nowy zbiór 1520zł/t netto,

rzepak stary 1750zł/t netto !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

te ceny to ąz niewiarygodne :) kto tyle płaci i jaki rejon PL ?


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata12596    298

Pszenica paszowa wzrost ceny (!) o 10 zeta, była po 690 zł w ubiegłym tygodniu, a od kilku dni jest po 700 zł, lubelskie, powiat hrubieszowski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macko25    27

w tym tygodniu sprzedałem kukurydze 640zł netto i zyto 550zł netto i na przyszły tydzień pszenica zaoferowali mi 810zł bruutto sprzedawać czy nie ?????????????????wrrrr

 

w tym tygodniu sprzedałem kukurydze 640zł netto i zyto 550zł netto i na przyszły tydzień pszenica zaoferowali mi 810zł bruutto sprzedawać czy nie ?????????????????wrrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzela    0

macko25 mogę wiedzieć kto w tych okolicach płaci tyle za pszenicę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofbo    0

Witam.

Chciałem wszystkich ostrzec przed firmą FHU Jarosław Adamczak-Jarząb z Wiącborka. Sprzedałem a raczej oddałem mu zboże. Od prawie miesiąca zalega z zapłatą, nie odbiera telefonów. Jeśli możecie nagłośnijcie sprawe by już nigdy nikogo nie oszukał. A jeśli już chcecie z nim handlować to tylko za gotówkę. Jeśli coś się wyjaśni w tej sprawie napewno to opisze na forum.

 

 

 

Pan Adamczak w końcu zaplacił

Edytowano przez krzysztofbo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    151

Przedmówca, to Ci gratuluję i się cieszę. Możesz odetchnąć i uczylić się na następny raz. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

A co drozeja? W mojej okolicy co tydzień cena niższa, co z tego że na giełdach jest drożej jak niema to odzwierciedlenia w cennikach w naszym kraju. Z rzepakim spekulanci zrobili rolników w konia i ze zbożami jest tak samo. Do puki rolnicy mają jeszcze zboże do sprzedania cena nie wzrośnie.

 

na matif dziś rekord bije rekord a ty piszesz o spadkach cen. Jakieś szaleństwo. Poczekaj chwile i zobaczysz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elku87    26

Ludzie piszecie ciągle o MATIF-ie że drożeje (o matko,że będzie drożej,trzeba czekać, każdy się podnieca) ale czy ktoś spojrzał w historię i sprawdził czy kiedykolwiek matif pokrywał się z rynkiem polskim i cenami? Wątpię, rynek polski rządzi się swoimi prawami na dzień dzisiejszy i w tym momencie zarabiają na nim duże spółki i spekulanci,a żeby ceny zależały od matifu to dużo nam jeszcze brakuję.Tyle w tym temacie.

 

ceny łódzkie:

pszenica : 700 netto

żyto: 510 netto

jęczmień 700 netto


Pomogłem kliknij zieloną strzałkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Jeczmień na matif po 215 czyli 900 bez paru złotych, a mi dzwonią z jeczmieniem sprowadzanym z niemiec po 820 u mnie na podwórzu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

no to sprzedawajcie :) a ja wam mówię, że cena pszenicy podskoczy. tylko trzeba wyczuć moment. amen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2200

Pewnie że podskoczy, tylko powiedz kiedy przed żniwami czy po? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9111

Nie podskoczy, chyba, że odblokuje się zbyt na mleko i mięso w Rosji. Z drugiej strony, mięso zaczynają też importować Chiny. Na razie pogłowie zamiast rosnąć, coraz bardziej maleje, a większość pszenicy na rynku to paszówka. Ja na zwyżki bym nie liczył. Trzeba obserwować sytuację na Ukrainie, bo to może zadecydować o rynku zboża u nas. Gdyby Unia przymknęła import z Rosji a na Ukrainie była zapaść, to mamy szansę na lekkie zwyżki jeszcze przed żniwami. W tej chwili spekulanci wykupują zboże u nas i pakują za granicę, ta cena z Matif-a przecież skądś się bierze. Dopóki będą u nas "chętni" do sprzedaży, to cena nie drgnie.

Trzeba by wstrzymać się ogólnie na 2-3 tygodnie ze sprzedażą zbóż, może by coś się zmieniło. A łamistrajków trzeba by pacyfikować. Ale to raczej niemożliwe w naszej sytuacji. To by był dopiero strajk, gdyby wstrzymać w całym kraju dostawy na rynek, jak we Francji. Ziemniaki, zboże, mleko, mięso, drób, jajka. Pomarzyć to można, co nie ?

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Jesli w Polsce będzie nawet nieco mniejsze zainteresowanie to prędzej czy później eksport podciągnie ceny i u nas trzeba tylko poczekać bo od lutego była panika wywołana obniżkami i rolnicy dużo wozili więc skupy się zapełniały i dołowały ceny trzeba poczekać, aż im to zejdzie. Kolega wyżej bardzo dobrze napisał, skupy płacą niskie ceny bo widać są chętni do sprzedaży to po co mają płacić więcej -proste i najlepszy sposób na to to właśnie jakaś organizacja sprzedaży ale z naszą mentalnością to nie możliwe. Ja nie mówie, że ceny będą takie same jak na Matif bo to jest nie możliwe w tej chwili ale ceny powoli będą szły do góry. Choć paszówka nie bedzie już raczej w cenie konsumpcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyga2905    19

Pszenic kons. 760

paszówka 740

wlkp

brutto oczywiscie :D

Edytowano przez zyga2905

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dino555    5

Witam.

Handlował może ktoś pszenicą z firmą "AGROLOK" z Golubia-Dobrzynia? Czy to jest rzetelna i uczciwa firma?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    497

ja od nich kupowałem opryski i wapno. Problemów nie było.

Firma istnieje na rynku już dosc długo i nigdy nie słyszałem o żadnych przekrętach.

Ile płacą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macko25    27

na matif to nie ma co patrzeć chyba dla tych co mają bardzo duzo ton powyżej 200 ton to wtedy mogą zaladować na tiry i do portu albo pod granice niemiecką a dla tych mniej to lepiej tu na młyny albo do kogoś kto kupuje i ja w tym tygodniu sprzedaje wszystko pszenice mi się wydaje ze już dużo nie wzrosnie cena do maja ile max 50 zł wzrośnie

 

macko 25 ile masz tej kukurydzy do sprzedania?

 

sprzedałem wszystką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

u niemców pszenica w cenie jak u nas więc nie wiem po co by mieli w polsce kupować, jeczmien maja tańszy to jedzie do nas od nich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj