marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

muoodyy    2

zboża napewno polecą bo już słuchy mnie doszły z mojej okolicy że ci wielkoobszarowcy co mają po 500-1000 sztuk świń będą sie nastawiać na sprzedaż zbóż a chlewnie chcą zostawiać puste póki co. ja sam o tym myśle także jeśli cena do żniw nie drgnie do góry to zaleje nas zboże oczywiscie jesli obrodzi ale nawet jak beda słabsze zbiory to i tak w punktach skupu towaru bedzie pod dostatkiem od tych rolników co świnie trzymali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gen    50

Nie straszcie !Polska nie jest otoczona murem ,zboże można wyeksportować ,trzeba tylko mieć dobrą jakość .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tutaj to widzę sianie propagandy kwitnie a rozpowszechnianie strachu to codzienność, w tym kraju nic nie jest pewne a czytając tutaj wypowiedzi mam wrażenie jakbym był u wróżki tylko że bezpłatnie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
starybudnik    221

Tylko coś ostatnio tego exportu nie widać. Ceny mimo że lekko na giełdach światowych wzrosły to w Polsce nadal spadają. Przy obecnej sytuacji na rynku wieprzowiny lepszym rozwiązaniem będzie sprzedaż zboża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3464

Ostatnio UOKiK podał że zmowy cenowej nie było więc skupujący poczuli się bezkarni. Skoro zawarli ciche układy popierane przez media i słyszą nadal że nikt za zmowy cenowe nie odpowiada więc nie dziwmy się że ceny na świecie rosną a w Polsce spadają . Nie ma przesłanek by zboże taniało a tanieje . UOKiK podał że zmowy cenowej nie było a wpływ na ceny miała większa produkcja i rozdrobnione gospodarstwa . Po pierwsze to produkcja w kraju jest mniejsza niż rok wcześniej i jest to pierwsze kłamstwo UOKiK a drugi argument że gospodarstwa są rozdrobnione ale jaki ma to związek z ceną gdy rolnik przywiezie zboże na wagę to co za różnica czy te zboże pochodzi od dużego czy małego ? Argument że gospodarstwa są rozdrobnione jedynie może świadczyć o tym że lepiej jest przeprowadzić zmowę cenową skupom ale rozdrobnienie nie ma znaczenia w cenie rynkowej .

Co do cen to niestety ale paradoksalnie to ASF może pomóc producentom zbóż niż zaszkodzić bo prawda jest taka że Polscy producenci żywca wieprzowego płacą mniej za zboże (650-720 zł za tonę ) a hodowcy zagraniczni więcej (800 zł ) . Zawsze drożej sprzedaje się zboże za granicę niż w kraju więc jeśli produkcja upadnie w Polsce to przeniesie się do Danii , Niemiec itd. a za tą produkcją pójdzie zboże które nie będzie jak w kraju za zmową cenowa w granicach 700 zł a po stawkach normalnych jakie obowiązują na świecie . I niech nikt nie myśli że chcę by tak było i zniszczyć produkcję wieprzowiny w kraju ale niestety tak będzie .

Ceny spadły o 20 zł i zaczynają się od 700 zł neto ale niestety maksymalnie w młynach to 750 zł netto w lubelskim więc nie za dużo więc niestety trzeba czekać nadal a czasu jeszcze jest dużo dopiero luty nie czerwiec .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

marks50 ale to zboże co miało by pójść za zagranicę jak by upadła w Polsce hodowla trzody też będą od nas kupować spekulanci i zapłacą za nie ile będą chcieli .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Tak hodowcy wieprzowiny zaniżają wam cene zboża. Już niedługo sie przekonacie o dobrodziejstwach eksportu za granice, szczególnie w czasach dobrego urodzaju. Będziecie cene z matif dzielić przez dwa i porównywać do okolicznych skupów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Pogadamy jak będziesz sprzedawał swoją pszenice w czerwcu. Na ukrainie ładują kukurydze po 140 euro, a ty myślicz że z matif cene dostaniesz. Na ukrainie o matif nie wiedzą? Będziesz musiał im powiedzieć bo w kernelu i astanie podobno pare ton jeszcze mają. Razem pewnie więcej niż średniej wielkości województwo w polsce, a nie mają takiego speca od cen jak Ty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gen    50

Kukurydza mnie nie interesuje tylko pszenica konsumpcyjna i ciągle powtarzam -nie robić paniki ,spokojnie ,wszyscy świń nie zlikwidują ,najwyżej mniej zarobią za sztukę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    69

600zł brutto pszenżyto

żyto 500zł brutto

małe ilosci wczoraj sprzedane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2260

Pogadamy jak będziesz sprzedawał swoją pszenice w czerwcu. Na ukrainie ładują kukurydze po 140 euro, a ty myślicz że z matif cene dostaniesz. Na ukrainie o matif nie wiedzą? Będziesz musiał im powiedzieć bo w kernelu i astanie podobno pare ton jeszcze mają. Razem pewnie więcej niż średniej wielkości województwo w polsce, a nie mają takiego speca od cen jak Ty.

 

Gdzie tą kukurydze łądują?? Przez ten majdan spichlerz europy exportuje nie ziarna :lol:

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

To wam powiem hit teraz. W mojej okolicy 680 do 700 zł otręby pszenne. Żeby odpad był w cenie towaru to chyba tylko w tym naszym złodziejskim kraju możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoo78    533

A w małopolsce pszenica po 660 netto i z tygodnia na tydzień taniej , ja sprzedałem, bo już straciłem nadzieję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maromaro    9

Panowie sprzedam 25t jęczmienia. Kontakt i cena na priv

 

i na ch... pisanie takiego postu w takim dziale skoro nie podajesz żadnych cen.... na priva pisze na priva. bez sensu. jak forum ma służyć wymianie informacji to albo pisać konkretnie albo wcale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90daniel    15

 

i na ch... pisanie takiego postu w takim dziale skoro nie podajesz żadnych cen.... na priva pisze na priva. bez sensu. jak forum ma służyć wymianie informacji to albo pisać konkretnie albo wcale

 

800 zł/t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Dziś sprzedałem jęczmień po 80+vat tylko na kasę trzeba poczekać co najmniej miesiąc woj.lubelskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    128

Zboże do siewu c1

Owies Arab 40 kg - 25 zł za 1 worek

Jęczmień Jary Victoriana 50 kg - 40 zł za 1 worek

Edytowano przez Raptus902

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristof82    1

Sprzedane w zeszłym tygodniu do Lechpol krajenka żyto z niby rozkruszkiem po 555 brutto. Cena spadła ale wolałem sprzedać i problem z głowy bo lepszych cen chyba już nie bedzie do żniw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj