Skocz do zawartości
marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
grego    218

750 nie ma szans chyba, że w USA albo Rosji wymarznie, byc może w portach będą po tyle płacić. W głębi kraju cieńko to widzę to zboża w bród, a rolnicy i tak wożą nawet po tak niskich cenach...

knoro93    165

Nie gadaj że w Polsce zboża w bród bo zbiory nie były za ciekawe. Za granicą fakt jest sporo lepiej ale nie ma co przesądzać jaka będzie ta najwyższa cena w tym lutym styczniu

Wiadomość z agroFakt.pl

grego    218

a jakie to ma znaczenie, ze w niektórych rejonach Polski było mniej? Żadne, ogólnie na świecie i w europie to był bodaj 2, a może i 1 rok co do wielkości plonów w historii. Jak ceny nawet wzrosną powyżej cen europejskich to wzrośnie import, sam mam sporo zboża w magazynach ale na cuda nie liczę. W moim rejonie jak dobije do 700 do będzie max ale do tej ceny jeszcze daleko i od żniw były tylko spadki ani jednej podwyżki

Edytowano przez grego

karino25    3

Sprzedawał ktos z Was zboze do Polskich Mlynów do Teresina? Wyplacalna firma? Parametry zboża w miare ok czy zanizaja?

maly00    6

Ja sprzedawał em dwa auta we wrześniu parametry ok takie jak zrobiłem u siebie takie wyszły problem jest taki że jedno auto przeszło okna drugim zanieczyszczenie złapali 8.5 % a pszenica z jednego miejsc z tego samego pola i potreacili z ceny ja miałem 690netto za 12.5 bialkaumowaz marca teraz nie wiem jaka cena u nich ale handel z nimi do łatwych nie należy tak samo jak z silopolem w Płońsku jak nie majazbzboża to idzie wszystko jak tylko ruch się zrobi to już problemy się zaczynają,,,,

damianzbr    973

Z teresinem potwierdzam. Jedno auto ok, a na drugim znaleźli zanieczyszczenia i parę groszy urwali z ceny. Było to przed żniwami, bodaj że w marcu.

icek1    178

a u nas cena rośnie ma  ofertę na przenice paszową po 680 zł netto

qba333    9

570netto dostalem u AGRO KOCIEBY za pszenzyto ale bylo by 20zl wiecej tylko ze znalezli jakiegos robaka i trzeba bylo gazowac

mindel24    4

28.10 rzepak sprzedany 1600zl netto kasa  na koncie po24 h firma oleko eb cena pojdzie w gore jak ukraina niezawali rzepakiem

kedzy mam takie pytanie zawiozłem dziś przyczepę pszenicy do cargila do ropczyc i nie chcieli mi przyjąć bo białko było prawie 16,5 % jest wogóle możliwe takie białko w pszenicy ?? czy przyżądy mają zjebane do pomiaru  ??

jamam tego roczną pszenicę  co ma 18% białka trafiło z nawozem i bastaa druga przeryta przez dziki to ma 8% białka

XTRO    159

w piątek sprzedałem 5t pszenżyta (bo musiałem).

Agrocorn - 480 netto, cena masakra :(

XTRO    159

nie wiadomo jak to z nimi jest. Jakaś tam upadłość układowa jest z tego co pamiętam.

damianzbr    973

Pszenzyto 550 netto proponuje agrolok w mazowieckim... Chyba sprzedam wiele lepiej się nie zanosi

No to już ładnie, koledze jeszcze kawałek dalej niż siedlce goldpasz proponuje 570 netto pszenżyto ale jeśli tylko znajdą ich samochód na powrocie z tej str. Jeśli od ręki i spedycja by wiozła to minus 30 zł.

Ja mam ofertę na paszówkę 660 netto. 1 powiat za siedlcami patrząc od północy na siedlce.

Zetor86    5

Ferma drobiu w Bidaczowie koło Biłgoraja:

pszenica paszowa - 580 zł brutto.

Jeśli chodzi o lubelszczyzne  to mało gdzie paszówka jest ponad 600 zł

580brutto??? :o a z jakiego powiatu takie ceny? 580-590 to netto chyba. Sam też z lubelskiego jestem.

U mnie wygląda to średnio, paszówka średnio po 600 brutto, konsumpcja gluten 30 po ok 620-630 netto. Każdy kogo znam sprzedawał do pewnego młyna, który już nie przyjmuje do świąt, więc można się spodziewać różnej ceny w zimie. Do tego ciągle słyszę o pszenicy z Ukrainy; lubelskie

Dokładnie. Nie tylko z ukrainy pszenica do nas jedzie. Ruszył się tez import ze Słowacji, Węgier i Czech już. Tak jak ktoś wspomniał, my czekamy na lepsze ceny a oni sciągają obcy towar. Nie spodziewam się cudów cenowych. 

andrzej1988    101

580brutto??? :o a z jakiego powiatu takie ceny? 580-590 to netto chyba. Sam też z lubelskiego jestem.

Dokładnie. Nie tylko z ukrainy pszenica do nas jedzie. Ruszył się tez import ze Słowacji, Węgier i Czech już. Tak jak ktoś wspomniał, my czekamy na lepsze ceny a oni sciągają obcy towar. Nie spodziewam się cudów cenowych. 

niestety 580 brutto. Powiat biłgorajski.

Mathieu92    112

Dzwoniłem do Lubelli z rana.  650zł netto maksymalnie można dostać ale pszenica musi miec gluten 30%. Ja miałem w żniwa 31% jak u nich sprzedawałem więc się zastanowię nad sprzedażą.

Zetor86    5

Dzwoniłem do Lubelli z rana.  650zł netto maksymalnie można dostać ale pszenica musi miec gluten 30%. Ja miałem w żniwa 31% jak u nich sprzedawałem więc się zastanowię nad sprzedażą.

tak 650 netto max za konsumpcję ale jeszcze trzeba im dostarczyć i jak nie masz na prawdę wysokich parametrów to dostaniesz od 620zł za tone. Zycie niestety...

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.