marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

aro1975    324

Młody trzymaj bo handlarze cwaniakują, w temacie groch koledzy podają cenę 600-800zł/t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1530

aha, jeszcze nie kosiłem, w niedzielę zamierzamy wyjść jak będzie pogoda 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Dziś sprzedany jęczmień cena 500zł tona cena brutto

a ja po 545,7zł brutto owies

 

aha, jeszcze nie kosiłem, w niedzielę zamierzamy wyjść jak będzie pogoda 

mój od tygodnia leży na garażu - około 12 ton

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1530

Owies na płatki ?

No my musimy się w końcu wziąć za ten groch :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

tak na płatki, ale wydajność słaba tylko 3,5t/ha - załatwiły go upały czerwcowe

Darek dzisiaj kosił groch :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzepo    32

lubelskie powiat hrubieszowski

groch po 750 lub na paszę po 550

przenica paszowa od 620 do 700 konsumpcja

pszenżyto 500- ceny brutto sprzed kilku dni

oby ceny nie spadły...

Edytowano przez grzepo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    210

może w twoim rejonie, na lubelszczyznie jare zboża wyglądają bardzo ładnie, i dadzą rekordowy plon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1995    111

U mnie znajomy mówił ,ze w tamtym roku zebrał 8t/ha pszenicy,w tym roku tylko 5t/ha ,ochrona,nawożenie,to samo co rok temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Też u siebie i znajomych widzę że co roku trzeba wkładać więcej kosztów aby uzyskać plon myśle o większej  dawce  nawozu więcej oprysków grzybowych i dokarmianie dolistne . Może ktoś podpowie bo nigdy nie ważyłem owsa całą przyczepą jeśli pszenżyta mam 6 ton  na przyczepie to ile mogłem mieć owsa wagowo tyle dało mi z 3 hektarów były trzy pełne przyczepy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9205

Dobrego, grubego owsa będzie więcej, nawet 6 ton. Jest lżejszy, ale nie o połowę. Jak lichy, to się zgodzę.

Wczoraj kosiłem u sąsiada, 80 arów pszenicy na próbę. Wilgotność 14%, wychodzi około 8 ton z 1ha, jak na nasze gleby to rewelacja.

Konkurencja w skupach robi swoje, ceny drgnęły lekko do góry. rzepak startowali co niektórzy po 1400, teraz płacą po 1580.  Wczoraj wilgotność rzepaku 6,5%. Czekam, aż ruszy na dobre skup zboża, zobaczę, jakie będą realne ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrolublin    29

Witam mam pytanie do wszystkich którzy uprawiają jęczmień ozimy.Mianowicie czy ozimy plonuje lepiej niż jary.W dobrym roku jarego potrafię zebrać 8t/ha.A jak jest z ozimym.Gleba od 4-2 klasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

może w twoim rejonie, na lubelszczyznie jare zboża wyglądają bardzo ładnie, i dadzą rekordowy plon

w porównaniu z ubiegłym rokiem zboża lepiej plonują tylko cena nie powala z nóg, jęczmień 500 zł, pszenica 580 zł brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    210

z tym się zgodze, właśnie kosze pszenice ozimć i ze wstępnych obliczeń z tego co mam na przyczepie plon 9t/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

w porównaniu z ubiegłym rokiem zboża lepiej plonują tylko cena nie powala z nóg, jęczmień 500 zł, pszenica 580 zł brutto

 

a co się dziwicie, pewno chcielibyście wysokie ceny i wysokie plony? To się wyklucza wzajemnie więc trzeba się zdecydować albo nawozi się racjonalnie i cieszy się z wyższych cen albo uprawia się na maksa i cieszy się  z wysokiego plonu i tyle innej opcji nie ma. Denerwuje mnie jak ktoś kosi 9-10t czy tam chwali się z rekordowych plonów i jeszcze narzeka na niskie ceny w skupach... kupujący to nie barany i nie będą płacić za coś czego jest w nadmiarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

czy ja Cie denerwuje? Stwierdzam tylko fakty na dzień dzisiejszy.Zboża nie zamierzam sprzedawać po takiej cenie a cena akurat zależna jest od tego co zbierze się na świecie 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

z tym się zgodze, właśnie kosze pszenice ozimć i ze wstępnych obliczeń z tego co mam na przyczepie plon 9t/ha

 

Takim jak TY i innym co się chwalą plonami po 9 ton to tylko czuba zasadzić.....


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1530

gdzie można sprzedać konsumpcję pszenicy na północy lubelszczyzny ?  mam na przyczepie i muszę sprzedać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    210

a dlaczego? jak ktoś da to ma, myślałeś może że co z nieba mi spadnie, kupe kasy kasy trzeba włożyć żeby coś urosło, a co do ceny to i tak nie mamy na to wpływu

Edytowano przez ovi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Seba8080    1

JA młóciłem pszenice wczoraj i dała do 5t/h jakby nie wiosenna susza to by była z tona więcej i z tego plonu jestem zadowolony  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale    0

a dlaczego? jak ktoś da to ma, myślałeś może że co z nieba mi spadnie, kupe kasy kasy trzeba włożyć żeby coś urosło, a co do ceny to i tak nie mamy na to wpływu

 

policz dobrze ile ci zostanie na czysto z tego plonu .moze okazac sie ze zarobia wszyscy tylko nie ty.

Takim jak TY i innym co się chwalą plonami po 9 ton to tylko czuba zasadzić.....

 

popieram kolege .napewno takimi wypowiedziami  ceny  dla nas nie beda korzystne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj