marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

thug    236

gfs widzi od 7 czerwca do 11 130 litrów na dolnym śląsku hehe ale już mało wierzę w ten model

APCP2_81.png


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasiuhonda    65

witam koledzy nie wiem co robic czy trzymac stare zboze do wrzesnia  czy sprzedawac teraz mam propozycje po 500zl brutto za jeczmien i przenzyto. mam gdzie zmagazynowac, gorzej z kasom na zniwa ale jakos by sie dalo rade...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

knoro93 za dwa tygodnie to bedzie dawno po rybach. ja bym nawet powiedzial ze w opolskim jeszcze 4-5 dni bez wody i plony w jarych beda na poziomie 2-3 t a ozimych 4-5 co bedzie mniej wiecej polowa tego ile zebrano w tamtym roku. jesli ten scenariusz sie sprawdzi i w rosji, na ukrainie, w niemczech i USA jest podobnie to w styczniu moga powrócic bardzo wysokie ceny zbóż...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

A ten kataklizm na pół świata to jakieś sprawdzone info czy Twoje pobożne życzenia, marzenia? Z tego co piszą to to jedynie centralna Polska ma problem. U mnie cudów się nie spodziewam, południowa Wlkp. Wiadomo było w tamtym roku super to zawsze tak nie bedzie. U ekologicznych zboze z każdym dniem marnieje, reszte niedługo czeka to samo. Deszczu nie widać na najbliższe dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Na Podkarpaciu o ironio nie ma dnia bez deszczu w dzień upał a pod wieczór burza nie ma dnia by nie popaprało, nawet nie mam jak zrobić skracania w jęczmieniu bo w dzień za gorąco a na wieczór coś po papra. U nas ceny przynajmniej po żniwach raczej nie za wesoło się zapowiadają daleko od portu a z Ukrainy dalej będą ciągnąć zboże, chyba że ta susza na Ukrainie to jakieś sprawdzone info.


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbigniew3003    18

a u mnie- północ dolnośląskiego-susza ,połacie pól wyglądają jakbym je lekko zroundupował,wysokość pszenicy ok.20-25cm :( oczywiście na piachach ,mada jeszcze jakoś trzyma.Swoją drogą nie wiadomo co lepsze 7tx715 czy 5x1000.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

W pobliskim u mnie skupie skup pszenicy paszowej bo tylko taka skupują wstrzymany na okres dwóch tygodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

a u mnie- północ dolnośląskiego-susza ,połacie pól wyglądają jakbym je lekko zroundupował,wysokość pszenicy ok.20-25cm :( oczywiście na piachach ,mada jeszcze jakoś trzyma.Swoją drogą nie wiadomo co lepsze 7tx715 czy 5x1000.

 

a naleci Tobie średnio 5 ton przy tej suszy i czy będzie ona w cenie  1000 zł jedno jest pewne ja co mi uleci zostawiam na listopdad grudzień styczeń w tych miesiącach powinno być już wysoko plonów w Polsce nie będzie jednak zagłębiem rzepaczano pszenicznym jest zachód Polski a nie gdzie teraz są opady


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

dzis ampol -merol  Wąbrzeżno proponował mi 1440 netto u nich na pukcie skupu

 

ale na rzepak po zniwach tzn rzepak z zbiorow co dopiero beda to super cena by byla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9205

Ja przy planowaniu wydatków na zboża założyłem, że cena na pszenicę paszową może spaść do 550/tona i pod to robiłem limit wydatków na uprawę. Zobaczymy, co wyjdzie, ale raczej szału się nie spodziewam. Poza tym jak zwykle GUS szarżuje , że plony będą mega ekstra, a nie bierze pod uwagę, że na połowie najlepszych gruntów w kraju jest już susza ( z powietrza tego nie widać, a szacowanie jest na podstawie zdjęć lotniczych), poza tym masę gruntów jest obsianych w tym roku wysokobiałkowymi często tylko z wsiewką zbóż. Plonu z tego nie będzie. Chyba zabrakło jakiejś synchronizacji między GUS a ARiMR w tej kwestii. Na giełdach jest stagnacja, raz 5 euro w górę, raz w dół. Jak na Ukrainie mocniej ruszą z wojną, nie będzie stamtąd zboża, a Rosja sama ma problem z wyżywieniem się. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

Ja wczoraj sprzedałem pszenice po 500zł tone i to z wielkim trudem wynegocjowałam, bo u nas jest 450, pszenżyto 360, jęczmień 420, i większośc sprzedaje i czyszczą magazyny,hodowli nie  ma a nowe zbiory zapowiadaja nie wiele gorzej niż w ubiegłym roku.Po tysiącu pszenica bedzię ale max za 1,5tony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Ja wczoraj sprzedałem pszenice po 500zł tone i to z wielkim trudem wynegocjowałam, bo u nas jest 450, pszenżyto 360, jęczmień 420, i większośc sprzedaje i czyszczą magazyny,hodowli nie  ma a nowe zbiory zapowiadaja nie wiele gorzej niż w ubiegłym roku.Po tysiącu pszenica bedzię ale max za 1,5tony.

 

spokojnie u Was nie będzie ale po 800 zł będzie już końcem października będzie wysoko zobaczycie

obawa była o ruskich ale już nie ma http://www.rolpetrol.com.pl/wiadomosci/2015/06/05/ziarno-niezgody/


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

wczoraj zakonczyłem wywozic pszeniczke po 600 zł 2 tyg wczesniej propozycje miałem na 640 ale lało i nie miałem jak załadowac potem sianokiszonki i ot tak jestem 4 tys w plecy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9205

Wygląda na to, że ktoś na MATIF-ie leci w ciula, bo Rosja kontraktuje po 194 dolary za tonę, a u nas wahania koło 180 euro, ziarno z Rosji zawsze było tańsze niż MATIF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cobrap    0

wczoraj zakonczyłem wywozic pszeniczke po 600 zł 2 tyg wczesniej propozycje miałem na 640 ale lało i nie miałem jak załadowac potem sianokiszonki i ot tak jestem 4 tys w plecy

 

kolego daj jakis namiar na tego kupca, ktora czesc wojewodztwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

A ja nic nie sprzedałem w tym roku leży 80 ton i cos czuje że źle na tym nie wyjde za rok w lutym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominik1989    4

Koledzy nie orientuję się ktoś czy jest gdzieś w podkarpackim możliwość sprzedaży jęczmienia, już chyba wszędzie dzwoniłem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj