marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

pawelol111    1342

Są rejony że skąpo z deszczem. U mnie jeszcze nawozy nie posiane bo się wjechać nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrekstok    37

kurde ale macie ceny ja sam bym chciał po takich sprzedać, dziś za pszenżyto przez tel. powiedział mi 460 masakra, mam koło 30 ton i sam nw co robić :/ pszenica u mnie 550 brutto :/ region małopolska, okolice miechowa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalinaa    14

Panowie co myślici o Pszenicy Konsumpcyjnej 750 netto cena na dziś na gospodarstwie ? Sprzedawać czy czekać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

O takich cenach jak mówicie tylko pomarzyć mogę. Fermy drobiu woźniak : pszenżyto 567, pszenica  620 ceny brutto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

a na moim rejonie pszenica 20 złotych w dół na tonie

dzisiaj na matifie zboża znowu do góry  rzepak leci w dół

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrekstok    37

to i tak lepiej niż u mnie 460 a 567 to różnica jest i to duża jak by taka się u mnie pojawiła to z chęcią bym sprzedał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

orientuje się ktoś gdzie w opolskim okolice Kluczborka biorą jęczmień, w Kluczborku na razie nie biorą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KennyArt    0

ogólnie z cenami południowa polska to kicha, może ktos powiedzieć ile liczą sobie za 100 km przewozu zboża

Dołączam się do pytania. Po ile liczą sobie za 100 km przewozu zaboża?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

4 zł za kilometr.

 

przy tej stawce wynajecie kogos do przewozu zboza gdziekolwiek traci jakikolwiek sens. nie oplaca sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

chyba że  uzgadniasz się  na 3,50 zł  brutto a gdy czas  do  zaplaty to  na  fakturze  3,60zł i to netto- tak  miałem  ostatnie  3 transporty- szybko  sprowadziłem  właściciela  wanien  do  pionu... -_-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

stawka za km zalezy od odległosci i tego czy sa powroty z danego miejsca jesli myslicie ze ktos wam pojedzie za 3,5 netto 100km w jedna strone to chyba byłby desperat :) Bo to wiecej załądunku rozładunku niż jazdy inaczej sie takie ładunki kalkuluje. 

@20cbr12 nie znam sprawy jak sie dogadywaliscie ale chciałem ci powiedziec ze w usługach takich jak transport zwykło sie uzywac standrdowo stawki bez vatu. I 3,6zł netto za km to nie jest wygórowana stawka a wrecz normalna na wywrotkach przy trasach 300km ->

 

Np do portu nikt za mniej jak 3,5-3,8 netto nie pojedzie bo powrotów brakuje . Sam szukałem na giłdzie prawie 3 tygodnie 3 autek do portu i płaciłem 75zł/t netto tak jest przynajmnij u nas  czyli lubelskie.

 


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RYZYNH    3

Kontraktuje już ktoś na nowe zbiory pszenicę lub rzepak ? Ja mam propozycje 650 za pszenice i 1400 rzepak ceny netto woj. opolskie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

wiem  że   to  nie  dużo - jednak  u  nas  o  tej  porze  to martwy  sezon i  najczęściej  wanny stoją  na  placach bezproduktywnie  więc   każdy  próbuje  jakoś  przeżyć- nie  cierpie  po  prostu  takiego  matactwa że  ustala  się  jedno a  wychodzi  całkiem coś  innego  później byle  tylko  właśnie to zainteresowanemu zlecić  transport- dam  sobie    głowę  uciąć że  nie  ustalasz  u siebie bialy2005 zaniżonej  stawki na  przewóz a fakturę  wystawiasz wyższą  byle  tylko twoje  auta jeździły a  przynajmniej mam  taką  nadzieję  że  to odosobniony  przypadek. Dla  mnie  sprawa  jest  jasna dwie  strony proponują  cenę jeśli  im  odpowiada  to  jedziemy jeśli  nie  trudno inny przewoźnik  lub  głębiej do  kieszeni ale  wszystko musi  się  dziać zanim zostanie  auto odpalone w  trase!

Edytowano przez 20CBR12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

Woźniak i inni u mnie 610 netto za paszówke pszenicę daja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

raczej nie tylko chemirol większość firm wystawia teraz 1380 netto


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Myślę, że to jeszcze słaba cena(choć rok temu część sprzedałem za 1160!), wszystkie gazety mówią o spadku przewidywanych ton w kraju jak i w świecie to może pociągnie się za tym cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Na matifie zaczyna sie robić ciekawa sytuacja pszenica idzie w góre. Myśle że jeszcze troche a w skupach coś skoczy bo póki co z zapowiedzianych rekordowych zbiorów w styczniu systematycznie obniżają przewidywany plon a dodatkowo ta susza nie wróży nic dobrego. Zobaczymy jak potoczy się sytuacja. 1 kwietnia podobno USA ma wydać raport o przezimowaniu ozimin myślę że będzie to moment kulminacyjny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

wiadomo ze umowy trzeba dotrzymywac tylko ja Ci mówie ze w transporcie opruje sie stawkami netto i nie wiem jak wy to ustalaliscie nie było mnie przy tym., Ja jak mówie że pojade za 3,5 to oznacza że pojade za 3,5 + vat i to jest normalka  każdy z branży nawet o to nie zapyta. 


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj