marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

aro1975    324

tylko do kijowca Biały będzie miał około 100km, a łuków pod nosem i na pewno się dogada, kiedyś woziłem próbkę do kijowca jak pracowałem w okolicy to jak zaproponowali mi cenę to usiadłem - lepiej zapłacił handlarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1523

ja do Łukowa mam coś 53km i do kijowca podobnie,a i tak pewnie będę sam wywoził

Edytowano przez XTRO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

ogólnie w naszej okolicy jest dziadostwo, ale z Łukowem może się dogadasz i podstawia własny transport

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Z Żabą handlowałem w ubiegłym roku zabrał od mnie pszenice i żyto  ponad 150t było. Cene dali lepsza niż inni proponowali  i sami zabrali, ale w tym roku to lekko mnie wkurza cena wyjsciowa. Choc jak dzwoniłem do szefa to kazał wziąśc próbke i sam musi sprawdzic choc u nich juz było badane :) Wiem że cene napewno da sie wynegocjowac sporo wieksza od tej oficjalnej ale to i tak mało  patrzac na ceny pszenicy w porcie czy na młynach na pomorzu.

 

Co do płatnosci 14 dni to moze ryczałtowca tyle zapłaca ale jesli jestes na vacie to szykuj sie na 45-60dni :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1523

ja nie jestem na vacie i nie zamierzam przechodzić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Biały jak wiesz że masz dobry towar to poczekaj weź Sławka na przetrzymanie, w żniwa zamość dowalił mu bardzo dużo pszenicy (auta z pszenicą stały w kolejce, a z żytem jechały bez problemu na rozładunek) - nie wiem czy dobrze zrobiłem siejąc pszenicę zamiast na całości żyto - czas pokaże :)


ja nie jestem na vacie i nie zamierzam przechodzić :)

 

poczekamy jak zaczniesz inwestycje, a może będziesz miał dodatkową działalność ???

np. z myjki miałbyś dwóje do zwrotu

Edytowano przez aro1975

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1523

planuję inwestycję ale raczej na vat nie przejdę.

No tak, ale sprzedając np 50t pszenicy musiałbym ja oddac 2. Dobrze liczę ? :D

Edytowano przez XTRO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

planuję inwestycję ale raczej na vat nie przejdę

 

nie słuchaj ludzi tylko policz sam inwestujesz - kupujesz na 23% (paliwo, części, maszyny, telefony prąd itp.) - oprócz nawozów i środków ochrony,  sprzedajesz np. na 5% ale trzeba się przestawić na operowanie kwotami netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Towar oki jedynie troszke gestosci brakuje bo 74-75, białko 14-15, gluten 29-31, opad 380. Z tym że mam zakup w marcu i musze kaske zbierac :)  Z żytem i pszenzytem moze poczekam ale wiem że jak nie teraz to raczej dopiero w marcu lub koniec lutego bedzie cena


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

jak w tym roku osiągnąłeś takie białko jaka dawka azotu na 3 strzał poszła?


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1523

U nas na początku żniw pogoda była idealna, i jeśli Biały zdążył wykosić przed deszczami (bo później takowe były) to mógł spokojnie osiągnąć taki poziom białka stosując nawożenie na kłos :)

Ja na kłos nie dawałem i białko mam około 12 (koszone przed deszczami )

Edytowano przez XTRO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Powiem szczerze że nie wiem jak to sie udało koszona była jak tylko dojrzała przed deszczami odmiana skagen. A co najlepsze nie było 3 dawki azotu. Badania robione u Żabczynskich 2 próbki z dołu i góry silosa i wyszły bardzo zbliżone wyniki. Brak gestosc to raczej skutek tego że duża czesc wyległa lub była mocno pochylona.

 

Chyba że laborantki dały ciała :) Mozliwe ze na dniach wezme jeszcze jedna prubke podrzuce i pogadam z szefem zobaczymy co wyjdzie:)

Edytowano przez bialy2005

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1523

też jestem ciekawy jaka jest moja pszenica, na jesieni trochę sprzedawałem to białko było 12, gluten średni i dobra gęstość, ciekawe jakie teraz parametry będą  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2060

czy podczas przechowywania zboże traci/zmniejsza jakieś parametry skupowe (nie licząc wagi)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shrek    1

jak wróbelki i myszki się dobiorą to traci :))))  albo ktos " tchórza " robi :P bez wiedzy gospodarza :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

kiedyś jak kupowałem jeszcze zboże, to biorąc od gościa z silosu pszenżyto ok. 30 ton, który musiał opróżnić przed suszeniem kuku brakowało ok 3% wagi , to co było składowane w żniwa i to co ja zabrałem. Wszystko było ważone przed napełnieniem i po opróżnieniu zbiornika na tej samej wadze, bo owe gospodarstwo takową posiadało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

Tak, zboże traci na wadze w czasie przechowywania .To tzw. osuszka .

co do parametrów - Generalnie parametry lecą w dół w czasie przechowywania ,jak bardzo to wiele zależy od sposobu przechowywania i wilgotności, czystości ziarna. . L.opadania potrafi wzrastać przez jakiś czas od złożenia w magazynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf25    13

Panowie wie ktos jakie ceny pszenicy w Lubyczy Krolewskiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam9125    0

znacie taką firmę jak: Pomorskie Centrum Obsługi Rolnictwa Elewator Jabłowo Spółka z O.o. ?

Chodzi mi o to czy wypłacają w terminie i czy można z nimi handlować bez ryzyka że nie wypłacą pieniędzy?  

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów, nie orientuje się ktoś jak stoi pszenica i jęczmień w woj Śląskim (Hima ,Świerkot, Chempest, Młyny )??, powoli trzeba by to wywozić choć szału nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
batman17    1

panowie jakie parametry min. powinna mieć pszenica żeby poszła na konsumpcję? ja mam białko 12,2 i gluten26,1 wilgotność 14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

Ceny pszenicy ze skupów w mojej okolicy.

 

Powiat Lubelski:

 

Akris G. Szymczyk Wierzchowiska Stare : 610zł

W. Dyzma Abramowice Prywatne:             600zł

A. Kukuryka  Krężnica Jara                       610zł

 

Podane ceny są cenami brutto.


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akuraciarz    1

@Adam9125 z Jabłowem handluje od dłuższego czasu i z płatnościami nie ma żadnych problemów. Ale radzę żebyś zrobił wiarygodne badania jakości, bo z tego co słyszałem to lubią zbijać cene. Ja jednak nie miałem takich problemów. A co sprzedajesz i jakie ceny proponują?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

panowie jakie parametry min. powinna mieć pszenica żeby poszła na konsumpcję? ja mam białko 12,2 i gluten26,1 wilgotność 14

 

wszystko masz ok (gluten na pograniczu) tylko przeważnie białko musi być od 12,5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj