marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

S-Piotr    58

Robal czytaj rozkruszek to zaraza trojista nie wiadomo skąd to roztocze się bierze i włazi w "biny" jak i w magazyny płaskie.bo wołek i inne duże szkodniki do przeważnie brak dezynfekcji magazynów i ogólny syf w okół magazynów.

 


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

jutro podpisuje kontrakt na pszenżyto ilość 50 ton cena netto 560 zł odbiór z gospodarstwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

jak bym miał dalej stawiać na ceny zbóż;  to myślę że wzrosty dużo wcześniej  powrócą na giełdę  jak dopiero w  kwietniu a  tak  konkretnie  to  myślę że 2 m-c wcześniej znów  zapali się na zielono...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ramona    2

Albo rybka albo pipka do wiosny daleko,nie wiadomo jaka bedzie zima.Na wiosne cena pszenicy co ma parametry chyba nie bedzie mniejsza jak teraz.Do portu daleko bo bym po tej cenie sprzedał, białko 14% Gluten 32  opad 386

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

@Farmerb Pewny jesteś że za robaka potrącą ? Według mojej wiedzy auto wraca spowrotem na twój koszt.

30zł/t potrącenia za robaka.

 


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    831

Robal czytaj rozkruszek to zaraza trojista nie wiadomo skąd to roztocze się bierze i włazi w "biny" jak i w magazyny płaskie.bo wołek i inne duże szkodniki do przeważnie brak dezynfekcji magazynów i ogólny syf w okół magazynów.

 

ostatnio na wikipedii czytałem (bo tez dowiedziałem się o nim z forum): 

 

Rozkruszek mączny (Acarus siro) – gatunek roztocza z rodziny rozkruszków (Acaridae). Kosmopolityczny, występuje w magazynach. Roztocz ma długość 0,5 mm. Posiada ruchomy hypopus. Pozwala on na przyczepianie się do różnych owadów i przemieszczanie na duże odległości. Rozwój ciągły. Kilkanaście pokoleń w ciągu roku. Płodność około 250 jaj. Jaja składane na produkty i opakowania. Przy temperaturze 18–20ºC i wilgotności 80%, żyją około 2 miesiące. Produkty uszkadza larwanimfa oraz imago. Żeruje na suszach, mąkach – nagryza je, zjada, zawilgaca oraz zanieczyszcza odchodami i wylinkami, co prowadzi do pleśnienia. Mąka zaatakowana przez tego rozkruszka pachnie stęchlizną i nie nadaje się do spożycia. Z nasion wygryza bielmo. Nie żeruje na pokarmach, które mają poniżej 12% wilgotności. Optymalna temperatura to 25–28ºC.

Wywołuje świąd i podrażnienie skóry zwane "świądem magazynierów". Włoski pokrywające jego ciało działają drażniąco na drogi oddechowe. Mogą również powodować alergiczne zapalenie spojówek. Spożyty z produktami spożywczymi powoduje zaburzenia żołądkowo-jelitowe. Nie odpowiada za przenoszenie innych chorób.

 

pierwszy raz chyba przetrzymam zboże dłużej niż do końca roku, a mam i płaskiego bina i pierwszy raz zasypany magazyn płaski.. zboże było suche jak piepż podczas zbioru, jak sprzedawałem we wrześniu czy też w październiku to namieszana pszenica miała wilgotność niby 12,5.. 

nie wiem jak to w płaskim jest, bo zrobiłem w oborze taki zasiek chyba ok 5mx13m, i było zasypane na fula praktycznie i weszło pewnie ze 70t.. może nic z tą pszenicą się nie dzieje w niższych partiach (od zewnętrznych ścian, oraz posadzka wyścielone czarną folią budowlaną)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

Z tym gazowaniem to jest nie prawda teraz sprzedawałem 300 ton do portu i gazowane było 3 dni i jebało jak ch*j a  ze dobre parametry to nic nie mówili .Teraz jak masz dobre białko to i z robakiem biorą .A co do ceny to na dzis 770 loco podwórko a na nowe zbiory 730

 

ostatnio w adm pracownik zasłabł od gazu, więc jak kogoś obciążą kosztami za akcję ratowniczą, przestój magazynu i uszczerbek na zdrowiu to już lepiej z tym zbożem wracać do siebie, gdzie dzisiaj płacili 770?

 

Nie sprzedaje zbóż ale rozmawiając z handlowcem z Agroloku powiedział że za 12,5 % białka dziś płacą 790 netto

na matif korekta i złoty się umocnił, gdzie płacili 790 i o której godzinie?

 

30zł/t potrącenia za robaka.

 

gazują w naczepie czy wiozą do innego punktu?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofil    6

Nie sprzedaje zbóż ale rozmawiając z handlowcem z Agroloku powiedział że za 12,5 % białka dziś płacą 790 netto

Daj mi namiary na tego handlowca chętnie sprzedam za taką cenę :)

mam dwie odmiany pszenicy o parametrach jaką cenę mógł bym uzyskać za taką pszenicę woj. lubelskie

Toras 

Gluten 25

Białko 11.5

Opadanie 320

Wilgotność 13.7

Wyrównanie 82%

Gęstość 78.1

 

Agil

Gluten 30

białko 13.3

Opadanie 350

Wilgotność 13.3

Wyrównanie 92%

Gęstość 78.5

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    831

a dużo masz tych odmian? jak chcesz osobno sprzedawać to toras pójdzie Ci raczej jako paszówa czyli słabo cenowo... 

 

Jak dobrze proporcjonalnie wymieszasz to na moje oko powinno Ci wyjść glutenu co najmniej 27 oraz białka 12-12,5, i wszystko wypchnąłbyś za w miarę dobrą cenę, bo żeby wypchnąć za najwyższą to trzeba mieć białka albo 13 albo 14 co najmniej nawet w niektórych młynach... 

 

myślę, że kolega robert123farmer , ma cenę bardzo dobrą jak na obecną sytuację, jakby ktoś mi tyle zaproponował sprzedałbym bez zawahania, ale kolega chyba z lepszego rejonu i dlatego taka cena.. swoją drogą skontaktuje się na dniach z agolokoiem po ile na południu za konsumpcję krzyczą, bo za pasze widzę 590zł netto.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@skywalker ja nie sprzedaje tylko nawet kupuje wiosną jak zabraknie. Tak tylko spytałem handlowca bo dużo forumowiczów tam sprzedaje więc napisałem przy okazji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romet737    5

pszenica  650  ,   jęczmień  550  ,   pszenżyto  500  , ceny brutto.  sprzedane po przyczepie ,reszta po nowym roku . łódzkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romet737    5

miałem na myśli przyczepe  6-7 t. pszenica poszła do młyna , a jęczmień i pszenżyto na  pasze z tym że pszenżyto na zapisy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    326

W Tarnogrodzie u kapki podobno pszenica konsumpcyjna ok.800zł tona a paszowa u słomy niedawno po 450zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Młyn Stara Wieś Pierwsza koło Bychawy pszenica 570 - 680zł brutto w zależności od parametrów.  Zawiozłem dziś próbkę do zbadania, ciekawe co wyjdzie i ile zaproponują. Po wyniki zadzwonię w poniedziałek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

gwozd Mógłbyś podać nr tel. do nich napisz jaką cenę ci dadzą. A wiesz moze kto dobrze płaci za jęczmień .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofil    6

U Skrzypka musisz mieć wysokie parametry inaczej pójdzie po 570 nikt w tym województwie nie płaci za nic dobrze i połowa cen podanych przez ludzi na tym forum to chyba jest wyssana z palca 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj