marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

knoro93    215

Dzis czytałem ciekawy artykuł na agrofoto.pl pisało tam że wołki które są w zbożu ginął w temperaturze poniżej 10 stopni na minusie czy jakos tak. Zastanawiam się czy zamiast gazowac nie otworzyć chlewów ze zbożem jak będą te większe mrozy. Jak uważacie zda to jakiś egzamin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Dzis czytałem ciekawy artykuł na agrofoto.pl pisało tam że wołki które są w zbożu ginął w temperaturze poniżej 10 stopni na minusie czy jakos tak. Zastanawiam się czy zamiast gazowac nie otworzyć chlewów ze zbożem jak będą te większe mrozy. Jak uważacie zda to jakiś egzamin?

 

a w ogóle masz robactwo w zbożu czy tylko tak strzelasz?


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

dzisiaj minął 7 dzień jak gazuje pszenice na tirze, starczy tyle czasu, zwijać już plandekę? Pierwszy raz gazuje więc nie mam wprawy, a bardzo różnie piszą o czasie gazowania, jedni o 2 dniach inni o 12... Zimno nie było więc może by już starczyło i z parę dni na wywietrzenie trzeba bo planuje zawieść czwartek lub poniedziałek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buczek    9

dzisiaj minął 7 dzień jak gazuje pszenice na tirze, starczy tyle czasu, zwijać już plandekę? Pierwszy raz gazuje więc nie mam wprawy, a bardzo różnie piszą o czasie gazowania, jedni o 2 dniach inni o 12... Zimno nie było więc może by już starczyło i z parę dni na wywietrzenie trzeba bo planuje zawieść czwartek lub poniedziałek.

 

gazowanie 24 godziny wietrzenie 72 i jest ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

w 24h to nie wiem czy sie tabletki dobrze rozpuszczą... Instrukcja pisze 3-8 dni ale nie wiem od czego to zależy. Raczej powinno starczyć te 7 dni niech się wietrzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

na jarmarku kupił

 

to lepiej się nie chwalić  na forum i od kogo za to jest teraz postępowanie.


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ramona    2

powiedzmy, że tak ;)

 

Co miałeś za robactwo  , bo moja jest w płaskim magazynie, i tak od kilkunastu lat przechowuje i nigdy nie było robactwa. Przed żniwami jest dezynfekcja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

na spodzie bina wołek był traktowałem go przed żniwami świecą no ale i tak się zalęgł, w tym roku częsty problem ze względu na temperaturę. W stodole na posadzce było czysto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

Dzis w agrobiznesie mówili ze  cena raczej nie poszybuje

słyszałes kiedys w agrobiznesie zeby powiedzieli cos madrego? zazwyczaj jest na odwrot jak mówia, u mnie ceny bez zmian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozeF84    1

Koledzy czy słyszeliście coś o takiej firmie jak Ergreno z okolic Szczecina?

 

W zeszłym roku sprzedawałem im zboże i nie było problemu z płatnością jedno auto gotówka drugie przelew w 10 dni był.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9111

Taka cena w lubelskim to juz chyba standard. W Proskurexie 600 plus VAT. Z plusów jest to, że rzetelnie płaci po 14 dniach bez opóźnień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj