marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

eheskey    2

witam wszystkich forumowiczów podpowiedzcie pszenice białko 14 % i gluten31 % czy sprzedac czy trzymac?? gość daje po 680 netto

 

nie ma u nas takich cen kolego. wiec uwazaj albo upewnij sie czy to nie jest brutto. jakbym mi ktos sprawdzony oczywiscie tyle dał to byłoby  czudnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9228

Nie słyszałem o takich cenach w lubelskiem. 680-700 brutto już prędzej. Lepiej podaj, co to za firma, może juz ktoś z nimi handlował i ma jakąś opinię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9228

Ceny marne, to i brak. U mnie przez telefon zachęcają, żeby sprzedawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

U nas wożą na potęgę od 2-3 tygodni. 700 netto powyżej 14 białka, ATR Agrohandel w tamtym tygodniu mi dawał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toomi30    10

Nie słyszałem o takich cenach w lubelskiem. 680-700 brutto już prędzej. Lepiej podaj, co to za firma, może juz ktoś z nimi handlował i ma jakąś opinię.

 

tyle mi gość obiecał dwa tygodnie temu, lokalny Agro handel nie odebrał jeszcze a po 680 brutto to daje młyn Jakpol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174

Ja dzis podpisalem na pszenzyto 570 netto z podwórka 100t. Z pszenica i żytem, czekam do lutego.

 

to ile młynarz teraz płaci? jaka ilość tego żyta i cena? :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brzeg tyle płacił.  rzepaku w Polsce mało bo proponują cenę wyższą niż na Matif

 

w Tychach też tyle płacili. Zresztą Bodaczów, Kruszwica (ta sama firma co Brzeg), Szamotuły i nawet Bielsko-Biała oferowały po 1700zł netto, a nawet więcej. Rekordy dochodziły do 1760zł netto wedle informacji pozyskanych, a oficjalnie potwierdzone 1740zł netto.

 

Teraz się trochę złotówka umocniła i giełdy poleciały, więc i cena trochę spadła. Ale nie może tylko rosnąc, musi być także czas na spadki, który trzeba po prostu przeczekać.

 

Zresztą podobnie jest z pszenicą w chwili obecnej. Jest tylko jedna różnica, młyny obecnie w większości po prostu oficjalnie przestały kupować do końca roku, a nieoficjalnie oferują rolnikom niższe ceny licząc, że uda się dokonać sporych zakupów poniżej rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarek33    4

Sprzedana pszenica 17 grudnia do PZZ Białystok(gluten 34,białko 14,5) 645 netto,pszenżyto skupują po 510 netto.Okoliczny młynarz za tą samą pszenice proponował mi 640 brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

ja zaraz ładuje pszenzyto daja 500 netto lokalny handlarz 


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

A ja powiem taka ciekawostke że jest już w Polsce firma skupiają rzepak na biopaliwo i proponują 2tys nettoz tonę rzepaku ze zbiorów 2016 ale nie znam szczegółów kontraktu bo nie lubie podpisywać tego rodzaju umów zwłaszcza w grudniu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichy5540    14

20CBR12 możesz napisać na PRIV co to za firma i  z jakich okolic jesteś? Cena jest  kusząca , pytanie czy firma rzetelna i wypłacalna , dzięki z góry

Edytowano przez cichy5540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

A ja powiem taka ciekawostke że jest już w Polsce firma skupiają rzepak na biopaliwo i proponują 2tys nettoz tonę rzepaku ze zbiorów 2016 ale nie znam szczegółów kontraktu bo nie lubie podpisywać tego rodzaju umów zwłaszcza w grudniu...

 

już czuć coś dziwnego w tej cenie  po co im dawać 2 tysie netto jak  cena rynkowa to na dziś 1550-1700 netto więc pytanie skąd te 2tysie

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2255

Sprzedana pszenica 17 grudnia do PZZ Białystok(gluten 34,białko 14,5) 645 netto,pszenżyto skupują po 510 netto.Okoliczny młynarz za tą samą pszenice proponował mi 640 brutto.

 

Strasznie niskie ceny, chyba słabo się rozglądałeś. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

pszenzyto 600netto Neorol


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor86    9

u mnie ceny lekko ale dalej w dół.

 

psz konsumpcyjna 670

paszowa 660

kukurydza 685

 

ceny brutto. lubelskie pow krasnicki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826

Sprzedana pszenica 17 grudnia do PZZ Białystok(gluten 34,białko 14,5) 645 netto,pszenżyto skupują po 510 netto.Okoliczny młynarz za tą samą pszenice proponował mi 640 brutto.

 

Dziwię Ci się bardzo. Taki GOLPASZ płaci 680 netto za paszówke. TASOMIX, PIAST, CARGILL czy inne paszarnie pewnie podobnie, a ty sprzedajesz całkiem dobrą pszenice za bezcen. Dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarek33    4

Mylisz się Mariusz,obdzwoniłem te skupy które znam np ziempol,cargil i oraz młyn w Rudzie i dla przykładu młynarz oferował 640 brutto,cargill z koleii  610 netto a o tych skupach o których piszesz nie słyszałem.A teraz po sprawdzeniu tych firm widzę że one poza cargillem nie mają skupu w w moich okolicach.Pytasz się dlaczego sprzedałem,potrzebowałem kasy a ta firma na nast dzień dokonała mi przelew.I  to był ten czynnik,resztę pszenicy narazie trzymam.Ps skąd piszesz Mateusz,jakie woj?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysztofWo    0

Dziwię Ci się bardzo. Taki GOLPASZ płaci 680 netto za paszówke. TASOMIX, PIAST, CARGILL czy inne paszarnie pewnie podobnie, a ty sprzedajesz całkiem dobrą pszenice za bezcen. Dlaczego?

 

A co, ma wiezc do Golubia, Zalesia czy jeszcze dalej spod Bialegostoku? Chyba ze ze 2 auta by mial na sprzedaz, jak mniej to wiadomo ze trzeba szukac lokalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOREZ    35

w Tychach też tyle płacili. Zresztą Bodaczów, Kruszwica (ta sama firma co Brzeg), Szamotuły i nawet Bielsko-Biała oferowały po 1700zł netto, a nawet więcej. Rekordy dochodziły do 1760zł netto wedle informacji pozyskanych, a oficjalnie potwierdzone 1740zł netto.

 

Teraz się trochę złotówka umocniła i giełdy poleciały, więc i cena trochę spadła. Ale nie może tylko rosnąc, musi być także czas na spadki, który trzeba po prostu przeczekać.

 

Zresztą podobnie jest z pszenicą w chwili obecnej. Jest tylko jedna różnica, młyny obecnie w większości po prostu oficjalnie przestały kupować do końca roku, a nieoficjalnie oferują rolnikom niższe ceny licząc, że uda się dokonać sporych zakupów poniżej rynku.

 

Potwierdzam, Kruszwica 1720 netto przy ilości kilkuset ton.

 

Rolnikszukaceny:

Orientujesz się gdzie i po ile jeczmień jary dobrze opchnąć?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

ceny macie wesołe, zapraszam na podkarpacie, gdzie nawet za ilosci kilkusamochodowe za pszenice konsumpcyjna nie dostaniecie wiecej jak 640


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarek33    4

I tu się  z Tobą Krzysztof zgadzam,bez sensu byłoby wynajęcie patelni aby zawieść zboże do GOLUBIA,bo za transport 24 ton musiałbym zapłacic z około 2 tys zł i policzyć to wszystko to wynik końcowy wyszedłby podobny. A jeżeli komuś się wydaje że za tanio srzedałem to zawsze może jechać np na południe pl i kupić taniej aby potem na porty sprzedać z przybitką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj