marian2011

Cena zboża (pszenica, żyto, jęczmień...) 2014-2015

Polecane posty

Cichy z jakich okolic jesteś? Mówisz 726 ? To teraz mnie wkurzyłeś. Parę dni temu podpisałem kolejny kontrakt i znowu po 700 locco gospidarstwo...

 

Był moment, że na port pszenicę powyżej 14 białka można było sprzedać w dużych ilościach nawet po 760zł netto.

Po prostu firmy muszą też żyć z czegoś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

 Troszke źle sie ktoś wysłowił.  Kontrakty na Grudzień faktycznie się zakończyły bo firmy handlujące wywożące na port wywiązały sie z kontraktów. Zostało nie liczne ilości do wykorzystania dlatego nikt już nie kontraktuje na port a czymkolwiek przed chwilą spisałem umowe z Ampol-Merolem na 75ton po 726zł netto za 12,5 białka  do portu i odbiór we wtorek. Co do kontraktów na nowy rok to wprowadził cie ktoś w błąd bo od stycznia są nowe statki i realizacja kontraktów. Np El.Jabłowo za pszenice na styczeń podpisują po 700netto(12,5białko). Wię jeśli miałeś zamiar sprzedać na początku roku to spokojnie bez obaw , na pewno będą kupować.

 

To ja już nie wiem o co chodzi tez przed chwilą rozmawiałem z Ampolem i max to mi dawali 695 pln za 12,5 białko a sąsiadka

2 tygodnie temu dostała 710 pln .  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

a co w tym dziwnego, widziałeś ostatnio notowania pszenicy na giełdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matys1990    23

Nie ma co panikować. Chyba, że potrzebujesz na szybko gotówki, bo rzepak trzyma cenę i można go spokojnie powyżej 1700zł netto sprzedać.

 

Co do pszenicy, to musimy przeczekać i poczekać na rozwój sytuacji, bo na rynkowych informacjach nadwyżki pszenicy cały czas wioda prym.

 

http://www.rolnikszukaceny.pl/aktualnosci.php?art=17&

 

 

Bardzo macie tanie na Lubelszczyźnie te zboża względem innych rejonów kraju.  Nie łatwiej byłoby się zebrać razem i sprzedać raz a konkretnie większą partię(chociaż z 200ton) innej firmie niż lokalne skupy?

 

Ale transport do portu też kosztuje i zadna firam nie wyrywa sie z ceną, na podkarpaciu jeszce gorzej mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacolino    46

Jacolino i jak się zakończyło?

Miało mi wyjść 20 zł więcej na tonie jak w lokalnym skupie, wyszło mi 40zł taniej niż lokalnie i tym sposobem nie zamierzam więcej z nimi handlować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichy5540    14

Cichy z jakich okolic jesteś? Mówisz 726 ? To teraz mnie wkurzyłeś. Parę dni temu podpisałem kolejny kontrakt i znowu po 700 locco gospidarstwo...

Okolice Grudziądza. Dostałem 726netto ale musiałem sam zawiść czyli pare zł odejdzie na transport. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

a co w tym dziwnego, widziałeś ostatnio notowania pszenicy na giełdzie?

Jak to co dziwnego .Cena dla mnie w Ampolu przez dwa tygonie oscylowała między 690-705  pln a kolega cichy5540 napisał że "przed chwilą " czyli dziś albo  wczoraj dostał 726pln . Z tąd moje zdziwienie .

Moja miała być dla Glencore na port a dziś dostałem informację że firma wstrzymuje skup do końca roku .     

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141

To zmienia trochę postać rzeczy bo to realnie robi się max 710 jak masz swój samochód. Od nas spod Malborka liczą 25-30 zł za tonę do portu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichy5540    14

Vril - W ampolu dużo zależy z kim rozmawiasz o cenie, nie każdy przedctawiciel załatwi wyższą cene, poza tym Dyro patrzy też na status klijenta: jeżeli w miare dużo kupujesz, nie zalegasz z płatnościami itd to też możesz liczyć na więcej. Ja sie nauczyłem dzwonić wszędzie do o koła i mówić krótko że mam tyle i tyle i jaką cene dostane, a czymkolwiek zauważyłem że nie należy ufać jak ktoś powie że "jak Z daje tyle to ja 'raczej' dam ci 10-15zł wiecej", a po odmówieniu pierwszemu okazuje się że jednak się nie dało podwyższyc o te 10-15 bo coś tam. Tylko stanowcze propozycje !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

Może tak być .W sumie z 10 lat z nimi nie handlowalem mimo to powinni coś lepiej dać na zachętę powrotu :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichy5540    14

Ja współpracuje z nimi od zawsze, mój Tata handlował, a od dziadka sie zaczęło, z reszta do dziś pracuje tam Pan Andrzej K, który zaczynał od początku firmy współprace z moim dziadkiem i do dziś sie znamy   :P .Mają czasami odchyły z cenami ale szybko redukują i jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Nie ma co panikować. Chyba, że potrzebujesz na szybko gotówki, bo rzepak trzyma cenę i można go spokojnie powyżej 1700zł netto sprzedać.

 

Co do pszenicy, to musimy przeczekać i poczekać na rozwój sytuacji, bo na rynkowych informacjach nadwyżki pszenicy cały czas wioda prym.

 

http://www.rolnikszu...sci.php?art=17

 

 

Bardzo macie tanie na Lubelszczyźnie te zboża względem innych rejonów kraju.  Nie łatwiej byłoby się zebrać razem i sprzedać raz a konkretnie większą partię(chociaż z 200ton) innej firmie niż lokalne skupy?

 

 

 

Ale transport do portu też kosztuje i zadna firam nie wyrywa sie z ceną, na podkarpaciu jeszce gorzej mają.

 

Transport kosztuje, ale czym większa odległość do pokonania,j tym tak naprawdę taniej w przeliczeniu na kilometr drogi, bo w drodze powrotnej taka firma szuka wówczas transportu powrotnego, co przy odległościach do 100km jest często problemem i auta jeżdzą w jedną stronę na pusto.

 

To ile tam u Ciebie na Podkarpaciu płacą? Słyszałem, że Kapka wcale tak mocno ceny nie zaniża.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

na podkarpaciu pszenica białko 13,5 to proponuja mi 640 netto


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eheskey    2

ja w lubelskim za konsumpcje mam pomiedzy 630-640 ale się wstrzymuje do nowego roku chyba.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Środek Polski Młyn 690 zł netto, białko ponad 12,5 i wyrównanie ok.90% . Inne w okolicy 680 zł netto, wymagania minimalnie jednak niższe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Jakiś posrednik czy młyn?

czy młyn czy pośrednik jednakowa cena


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek37    37

w lubelli 630 i 650 netto podobno ma stanieć od następnego tyg  kolejka się ustawiła jak po żniwach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eheskey    2

a za jakie białko te ceny dają? kurde doliczyć transport jeszcze to już całkiem lipa wychodzi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez thor1984
      Ile krzyknąć za belę 120 x 120 trawy i trawy z koniczyną. Po mojej stronie koszenie i przesuszenie i na wałki. Po stronie kupującego folia, prasowanie i owijanie.  
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj